DOLAR 17,9772 0.29%
EURO 18,2672 0.09%
ALTIN 1.017,52-0,42
BITCOIN 420267-1,84%
Adıyaman
38°

AÇIK

20:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

“Bizde Söz Ağızdan Bir Defa Çıkar, Çünkü Söz Namustur”

“Bizde Söz Ağızdan Bir Defa Çıkar, Çünkü Söz Namustur”

ABONE OL
11 Mart 2010 10:33
“Bizde Söz Ağızdan Bir Defa Çıkar, Çünkü Söz Namustur”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

tmahalle929 Mart Seçimleri öncesinde Turgut Reis Mahallesinden Muhtar Adaylığını açıklayan ve evraklardan ücret almayacağını söyleyen Muhtar Abdulkadir Geylani Taş, sözünün arkasında olduğunu ispatladı.

29 Mart 2009 tarihinde yapılan genel seçimlerde Turgut Reis Mahallesinden Muhtarlık adaylığını açıkladığı sırada birde vatandaşlara evraklardan mühür ve harç parası almayacağını söyleyen Turgut Reis Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Geylani Taş, seçildikten sonra bu sözünün arkasında durduğunu muhtarlık bürosunun camına astığı yazılarla ispatladı.

Seçim öncesi Vatandaşlara hizmet etmek için geleceği sözünü veren Turgut Reis Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Geylani Taş, söz vermenin namus olduğunu ve sözün ağızdan bir defa çıktığını belirterek; “Bizde Söz Ağızdan Bir Defa Çıkar, Çünkü Söz Namustur. Seçilmeden önce mahalleli arkadaşlarıma özellikle evrak ücreti ve harçlar konusunda ücret almayacağıma dair sözler verdim. Çok şükür idamemizi yapabiliyoruz. Ekstra bir harca ihtiyacımız yok. Muhtarlık mevzuatı içerisinde evraklara atılan mühür ve imzalardan ücret alınabileceğine dair bir ibare bulunmasına rağmen bizler bu ücreti almıyoruz. İlk etapta kimse inanmamıştı. Bizim sözümüzü öylesine sarf ettiğimizi ve ücret aldığımızı düşünenler vardı. Fakat biz bunların yalan olduğunu ve ücret almadığımızı ispatlamak için birde muhtarlık büromuzun camlarına evraklara atılan imza ve mühürlerden ücret almıyoruz şeklinde yazıların olduğu ibareleri astık. Tekrar sözümüzü yeniliyoruz. Bizde söz ağızdan bir defa çıkar, çünkü söz namustur. Bunu herkes bilsin” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP