DOLAR 17,8798 -0.01%
EURO 18,4350 0.02%
ALTIN 1.028,84-0,08
BITCOIN 4278733,91%
Adıyaman
34°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Bu Kararı Desteklemeyenin Vatandaşlığından Şüphe Ederiz”

“Bu Kararı Desteklemeyenin Vatandaşlığından Şüphe Ederiz”

ABONE OL
28 Mart 2013 11:33
“Bu Kararı Desteklemeyenin Vatandaşlığından Şüphe Ederiz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

destekshtPKK’nın silah bırakma karını değerlendiren şehit aileleri, Abdullah Öcalan ile devlet arasında müzakerelerin başlaması nedeniyle bir süreliğine silah bırakırken, Adıyaman’daki şehit yakınları ve şehitler derneği konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Şehitler Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi “İnşallah yere bırakılan silahlar bir daha alınmaz. Artık ülkemizin güzel dağlarından şehit ve gaziler indirilmesin” dedi.
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi, 30 yılı aşkın akan kanın durması için Öcalan ile görüşülmesinde bir sakınca olmadığını belirterek, “Bu görüşmeleri istemeyenin vatandaşlığından şüphe ederim” dedi.
Erdengi, şehit aileleri ve gaziler olarak akan kanın durmasını istediklerini belirterek, “Ülkemizde 30 yılı aşkın terör olayları var ve bu terör olaylarında, vatan evlatlarımızı kaybettik, uzuvlarını kaybedip çok zor şartlar içinde yaşamını sürdüren gazilerimiz var. Biz bu süreçte artık terör olaylarından dolayı sabahları şehit haberleriyle uyanmak istemiyoruz. Bundan ötürü artık kimle görüşeceklerse görüşsünler kimle ne yapacaklarsa yapıp, bu terörü biran önce bitirsinler. Tüm şehit aileleri ve gaziler olarak terörün bitmesi akan kanın durması için, biran önce birtakım adımların atılmasını istiyoruz. Artık ülkemizin terör belasını kazıması lazım. Devletin yetkilileri Öcalan ile görüşülmesi gerekiyorsa onunla görüşsünler. Bu kan bitecekse görüşsünler. Bizim olmasa olmazlarımıza, terörden dolayı gazi olan ve canını kaybeden şehit yakınlarımızın çizgilerine hassasiyet göstererek, rencide etmeden, bizlerin ödediği bedellere saygı göstererek, bundan sonraki kanın durması için biran önce görüşülüp, bitirilmesini istiyoruz” dedi.
“Ateş düştüğü yeri yakıyor” diyen Erdengi, “Bu acılarla hep biz yüzleşiyoruz. Biran önce terörün bitirtilip, terörün geride bıraktığı şehit eşinin, babasının, annesinin, çocuklarının, psikolojisinin düzeltilmesi için, hayata tutunması için bir takım projeler üretmemiz lazım” diye konuştu.
Öcalan ile görüşülmesinde bir sakınca görmediklerini ifade eden Erdengi, şöyle devam etti: “Çünkü devletin istihbarat ekibi bir teröristle bile saatlerce görüşebiliyor. Alınan bilgilerle Mehmetçiğin şehit olmasının önüne geçiliyor. Bu olaya böyle bakıp polemik haline getirmemek lazım. Çünkü görüşülme sonucundaki bilgilerin değerlendirilmesi sonucu ülkemizdeki terör bitecek. Bence bu tür görüşmeleri istemeyenlerin vatandaşlığından şüphe etmek lazım. Eğer gerçekten insanlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysa, ülkede terörün bitmesini kalben istemesi lazımdır. Terörün bitmesini istemeyen insanlar bizim iyiliğimizi istemeyen insanlardır. Yüreğinde vatan sevgisi, olan, oğlu şehit olunca vatan sağolsun diyen insanlarımız varken öte yandan da terörün bitmemesi için devletin attığı adımları, farklı lanse edip polemik haline getirilmesini biz anlamsız buluyoruz. Bu süreçte hep beraber üzerimize düşeni yapıp ülkemizi terör belasından kurtarmamız gerekiyor.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP