DOLAR 18,1064 0.1%
EURO 18,2685 -0.07%
ALTIN 1.021,02-0,04
BITCOIN 412888-1,98%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“İnsan hakları ödülleri” sahiplerini buldu

“İnsan hakları ödülleri” sahiplerini buldu

ABONE OL
20 Aralık 2008 14:41
“İnsan hakları ödülleri” sahiplerini buldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

kahtainsankurKahta İnsan Hakları Kurulu tarafından belirlenen kurumlar ve okullara ödülleri törenle verildi.

Başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Kahta İlçe İnsan Hakları Kurulu 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü faaliyetleri büyük beğeni topladı.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Münasebetiyle Kahta İlçe İnsan Hakları Kurulu tarafından düzenlenen İnsan hakları konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren lise ve ilköğretim okulu öğrenciler ile “İnsan Haklarına en Saygılı Kurum” ve “İnsan Haklarına Saygı Konusunda En İyi Gelişmeyi Gösteren Kurumlar”a ödülleri törenle verildi.

 Dünya İnsan Hakları günü münasebetiyle Kahta ilçe İnsan Hakları Kurulu ve Harran Üniversitesi İşbirliğiyle düzenlenen insan hakları ve demokrasi konulu panelin ardından düzenlenen ödül töreni heyecanla izlendi. Program Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Ödül Töreninde konuşma yapan Kahta Kaymakamı İlçe İnsan Hakları Kurulu Başkanı Coşkun Açık; “Kahta ilçe insan hakları kurulu olarak insan haklarının herkes için ve her zaman anlatılması ve insan haklarına saygı konusunun hayata geçirilmesinin sağlanması asıl hedefimiz olmuştur. Bu konuda bu gün güzel bir örneğini yaşacağımız panel benzeri bir çok panel, konferans ve toplantılar gerçekleştirilmiş ve ilk tarafımızdan gerçekleştirilen ve artık tüm ülke için örnek olan insan haklarına saygılı kurum ile yine tarafımızdan başlatılan en iyi uğraşı veren ve gelişimi gösteren kurum ödülü verilecektir. Bunların insan haklarına saygı konusuna ciddi katkılar sağlayacağından hiç şüphem yoktur. Dileğim doğayı anne kabul edip savaşta bile tahrip etmeyen, karıncayı incitmemek için ayakkabısına zil bağlayan, bir insanı öldürmeyi bütün insanlığı öldürme gibi kabul eden, her türlü kötülüğe hayalinde bile yer vermeyen, insanı yaratandan dolayı seven medeniyetlerin temsilcileri olarak, tekrar insanı aziz kabul edip bütün medeniyetlere örnek olacak   davranışları hayatın asıl parçası yaparız.” Dedi.

 

Ödül Töreninde bir açıklama yapan İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Emniyet Müdürlüğü olarak kuruluş amaçları ve hedeflerinin insan haklarına saygı olduğunu dile getirerek,” Böyle anlamlı bir ödüle İlçe Emniyet Müdürlüğünün layık görülmesinin önemlidir. İlçe İnsan Hakları Kuruluna bu anlamlı faaliyetten dolayı teşekkür ederim”dedi.


 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP