DOLAR 17,9202 0.1%
EURO 18,3615 0.17%
ALTIN 1.033,05-0,03
BITCOIN 409801-4,31%
Adıyaman
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Koltuğa Oturan Kalkmasını Bilmiyor!”

“Koltuğa Oturan Kalkmasını Bilmiyor!”

ABONE OL
25 Ekim 2013 12:27
“Koltuğa Oturan Kalkmasını Bilmiyor!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2510201301AK Parti belediye başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Mehmet Dağtekin, daha önce “Üçüncü döneminde aday olmayacağım” sözü vermesine rağmen Mart ayında yapılacak olan seçimler için adaylık çalışmalarını sürdüren mevcut başkan Necip Büyükaslan’ı “Koltuğa oturan kalkmasını bilmiyor” taşı ile eleştirdi.

AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Dağtekin, siyasette farklı bir imaj çizeceklerini, koltuğa oturanın kalkmadığı bir dönemi noktalayacaklarını, ortak akılla ve birlikte Adıyaman’ın sorunlarını çözeceklerini belirterek, Dağtekin imajının asla zedelenmeyeceği sözünü de verdi. Dağtekin, partiye resmi müracaatını yaptıktan sonra, AK Parti İl Merkezinde, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Dimez, Kadın Kolları İl Başkanı Ayla Pektaş, Gençlik Kolları Başkanı Mesut Doğan, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda kısa bir konuşma yaptı.
45AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Dağtekin, “Dün Ak Partimizden Adıyaman Belediye Başkanlığına aday adaylığına resmi olarak müracaat ederek, bu yola fiilen girmiş oldum. Ve bunu sizlerle paylaşmak üzere huzurunuza geldim. Öncelikle bu cesaretimi, şu anda yanımızda da bulunan sayın belediye başkanımızdan alıyorum. Çünkü 2004’te beraber aday adaylığımız oldu. Nasip sayın başkanımıza idi,  saygı ile karşıladık ve birlikte çalıştık. 2009’da da yine partimizdir sayın başkanımıza tercih edildi genel merkezimiz tarafından. Yine birlikte çalıştık. İşte bu çalıştığımız esnada benim defalarca duyduğum, çevremdeki parti yönetici dostlarım, sizin aranızda da arkadaşlarımızın duyduğu, sayın başkanımız ‘benim bu son adaylığımdır. Bir daha belediyeye aday olmayacağım’ diye resmen açıktan bir ifadesi vardı. Ben ve benim gibi nice arkadaşta bundan güç aldı ve hazırlıklarını da ona göre yaptı. Şimdi de aday adayıyız ama ne hikmetse bu koltuğun durumu farklı, oturan bir daha kalkmak istemiyor. Bir başkasına hayat hakkı tanınmak istenmiyor. Kanaatime göre bunun yerine seçildiğiniz günden itibaren, beşinci yılın son gününe kadar ciddi bir plan programla kente odaklanıp, hizmeti hiç aksatmadan her gün yapılması gerekenleri mutlaka yaparak, biz farklı bir yönetim anlayışına getirebiliriz, oturtabiliriz. Ben bu nokta da sayın başkanımız da dahil bir çok belediyemiz Adıyaman’da bunu farklı uyguladı. İlk 4 yıl çalışma temposu farklıdır, ama son yıl ki çalışma temposu farklıdır. Bu son yılda yapılabilen niçin ilk 4 yıllarda yapılamadı?” diye sordu.

“Başkasına hayat hakkı tanımalıyız”

Dağtekin konuşmasının devamında, “Ben bu noktada mustaribim. Ve bunun olmaması gerektiğine inanıyorum. Size sürekli ortak akıl diyorum. Ben değil, biz diyorum. Bu konuda da bir eksiğimiz var; biz başkasına hayat hakkı tanımalıyız. Milletvekilini hakkını vererek kabullenmeliyiz. Encümenlerimiz ve il, ilçe, kadın, gençlik gibi partinin yönetim kademeleri buradaki yönetim kurulu üyeleri her biri bizler için vazgeçilmezlerdir. Ve her birinin kıymeti nev-i şahsına münhasırdır. Ve bu kıymet mutlaka verilmelidir. Biz böyle odaklanmalıyız sorunlarımıza. Çünkü tek başına kimsenin bu sorunların üstesinden gelme gücü yoktur. Ama birlik beraberlik içerisinde hareket etmesini başarabilirsek, becerebilirsek ben böyle inanıyorum ki çok kısa zamanda Adıyaman’ın sorunları da bütünüyle bitmiş olur. Yine Adıyaman temel sorunlarına odaklanma onları çözme ekip ruhuyla olur. Ben bunu bugüne kadar ister fiilen başında bulunduğum, Memur Sen’e bağlı 11 sendikadaki başarımla ortaya koydum. Arkadaşlarla birlikte Türkiye’nin en çok üye kaydeden en başarılı ili ve Türkiye’de ilk kongresini yapan il unvanını aldı. Adıyaman Eğitim Bir ve Memur Sen’imiz ile MÜSİAD’ı da aynı mantıkla kurduk ve oturturduk. Yine Türkiye’nin gözde teşkilatlarından biri oldu. Bunun ticari hayatı da birliktelikle ve ortak akılla yürütmeye çalışıyoruz. MÜSİAD’daki üyelerimizle birlikte kurduğumuz ADIMAR A.Ş ortaklığı altı milyon TL değerindeki mermer fabrikası ve çalışmamız son noktasına geldi. Makinalarımız geldi, takıldı ve inşallah bugünlerde üretime geçecek bir seviyeye getirdik. Bu birlikte yaşayabilmenin ve birlikte başarabilmenin somut örnekleridir. İşte ben Adıyaman’da çok iyi yetişmiş beyinlerin, zekaların olduğunu biliyorum. Yapmam gereken bunlardan istifade etmektir. Bir yönetici olarak bana görev verdiğinizde halkımda oylarını verdiğinde, ben görev vermeyi, yetki vermeyi ve denetlemeyi bu çalışmanın bu yönetim tarzına olmazsa olmazı kabul ediyor ve bununla başarıyı mutlaka yakalayacağımıza inanıyorum. Bunu için size kendimi çok anlatmama da gerekmez.  Ben Adıyaman’a bir imaj vermişim. Size bu noktada söz veriyorum ki Mehmet Dağtekin’in toplumdaki görünen yüzü neyse imajı neyse bu değişmeyecektir. Ve siyaset belediye başkanlığı farklı makamlar ve konumlar bende bu değişikliği yaptırmayacaktır. Ben bunun sözünü size veriyorum. Bu noktada bana bu söz hakkını verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum, hepinize saygılar sunuyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP