DOLAR 17,9262 0.13%
EURO 18,3450 0.15%
ALTIN 1.033,22-0,02
BITCOIN 410358-4,14%
Adıyaman
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Mevcut belediye başkanı değişmeli”

“Mevcut belediye başkanı değişmeli”

ABONE OL
23 Ekim 2013 10:34
“Mevcut belediye başkanı değişmeli”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

kutlu785Duayen Siyasetçiden Zehir Zemberek Açıklamalar!
Son Söyleyeceği Yine İlk Söyledi!
AK Parti Adıyaman eski milletvekillerinden olan duayen siyasetçi Hüsrev Kutlu, önceki gün katıldığı bir radyo programında yine zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

AK Parti Adıyaman eski milletvekillerinden olan duayen siyasetçi Hüsrev Kutlu katıldığı bir radyo programında, yaklaşan yerel seçim öncesi aday adaylığını açıklayan bazı isimleri çok sert bir şekilde eleştirdi. Yerel seçimler için aday olup olmayacağı yönündeki soruları da cevaplandıran Kutlu’nun eleştirilerinden en çok mevcut belediye başkanı M. Necip Büyükaslan nasibini aldı.
Adıyaman’da yayın yapmakta olan Güney FM’de Celil Kocataş’ın hazırlayıp sunduğu programın konuğu olan Hüsrev Kutlu, programda Kocataş’ın sorularını açık yüreklilikle cevaplandırdı. Hüsrev Kutlu özellikle önümüzdeki yerel seçimlerde aday adaylığı gündemde olan eski belediye başkanlarından Abdulkadir Kırmızı ile mevcut belediye başkanı M. Necip Büyükaslan’ın dönemlerinde yapılan hizmetlerin önemli ancak yeterli olmadığını dile getirdi.
“Bir değişim şart”
Kutlu, kendisine yöneltilen “Aday adaylık konusunda isminizin geçiyor. Bununla ilgili neler söyleyeceksiniz?” sorusuna “3 tane isim var. Bunların dışında birisi aday gösterilirse ona destek olurum ama bunlardan birisi gösterilirse bende oyuna dahil olurum” diyerek cevap verdi.
Mevcut belediye başkanı Büyükaslan’ın yaptığı çalışmalarla kendisini kabul ettirmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Kutlu, ancak şu an ortada böyle bir durumun olmadığını ve bir yeniliğin şart olduğunu düşündüğünü ifade ederek, “Evet, adaylık konusunda ismimin geçtiğini bende duyuyorum. İşin doğrusu şu anda bu konu için ne ‘evet’ diyebiliyorum ne de ‘hayır’ diyebiliyorum. Öncelikle bir değişimin şart olduğuna inanıyorum. Birde Adıyaman tarihine baktığımız zaman üç dönem belediye başkanlığı yapan hiç kimse olmamıştır. Bence belediye başkanlığında iki dönem yeterli bir süre. Tabi bu iki dönemi yapıp gurur duyacağımız bir belediye başkanımız olsaydı belki üçüncü dönemi de hak ederdi ancak maalesef böyle bir durum söz konusu değil. İki dönem belediye başkanlığı yapmış birinin bu saatten sonra kendisi değil, projeleri konuşulmalıydı” dedi ve Büyükaslan’a çok ince bir mesaj yolladı.
“Son 6 ayda çalıştığı gibi çalışılsaydı kimse üçüncü döneme karşı çıkmazdı”
“Milletvekili olduğunuz dönemlerde de sizin partinizin belediye başkanı olmasına rağmen Necip Büyükaslan’a karşı bazı eleştirileriniz vardı” sorusu ile ilgili de konuşan Hüsrev Kutlu, “Yeri geldiğinde eleştirilerde yapılmalı bence. Biz dost olarak elimizden geldiği kadarıyla yanlış işleri eleştirerek uyarılarda bulunduk, düşüncelerimizi paylaştık. Bunların bir kısmı dikkate alındı, bir kısmı alınmadı. Tabi bu benim düşüncemden çok halkın düşüncesi, zaten halkta da yoğun bir değişim isteği olduğunu açıkça görüyoruz. Dostlar arasında konuştuğumuzda bende belediye başkanının son 6 ayda ve 1 yılda çalıştığı gibi çalışsa idi üçüncü dönemine hiç kimsenin karışamayacağını söylüyorum” diye konuştu.
“Mevcut belediye başkanı değişmeli”
Son 20 yılda Adıyaman’da yapılan belediyecilik hizmetlerini de değerlendiren Kutlu, “Mevcut belediye başkanının değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir aday adayı daha var oda eskiden belediye başkanlığı yapmıştı. Kabul etmek lazım 20 yılda, yani Sayın Kırmızı ve Büyükaslan döneminde Adıyaman’da çok önemli hizmetler oldu. Yollarımız ve su problemimiz çözüldü ama bunlar artık çok artı olarak gözükmüyor. 20 milyon nüfusa sahipli bir İstanbul’da bugün sular akıyor, dolayısıyla 250 bin nüfuslu bir Adıyaman’da da suların akması bir artı getirmiyor. Bugün sıkışık bir kent olan Ankara’da yürüyüş parkurları var iken Adıyaman’da sadece yürüyüş parkı bulunmakta ve orada da zemin çok sert olduğu için insanlar yürürken rahatsız olmakta. Dediğim gibi bu hizmetler o kadar devasa hizmetler değil, sadece olması gereken hizmetler. Dolayısıyla bizim halkımızı rahatlatacak, halkımızın yaşamasını kolaylaştıracak daha geniş hizmetler yapmamız lazım. Bunlar nedir; Mesire alanlarıdır, piknik alanları, yolların rahatlamasıdır. O yönden Adıyaman trafiği Ankara ve İstanbul trafiği ile yarışır duruma gelmiştir. Çarşı merkezine girmek bir dert, çıkmak ise ayrı bir dert. Bu yüzden ben bu görevi yapan arkadaşlarımızın biraz daha geride durmaları gerektiğini düşünüyorum. Bu iki aday adayımızın dışında bir adayda daha tereddüdüm bulunmakta. Bulunduğu makamı ve mevkii siyasi amaçları için kullanmaya başlayan bu aday, kurum bütçesinden yemek veriliyor, harcamalar yapılıyor ve sık sık broşürler çıkartıp dağıtıyor. Bunlar için makam araçları kullanılıyor. Buna siyasi kimlik katılmadan sadece isim lanse ediliyor ama bunların hepsini kurumun bütçesinden yapıyor. Ve broşürlerde ‘ben şunu şunu yaptım’ diyerek sanki Başbakan ve Bakanlar bir şey yapmamış gibi vatandaşa sunuyor. Ben bu arkadaşımızın belediye başkanı olduğunda da beklentileri karşılayamayacağı görüşündeyim. Bunların dışında hangi arkadaşımız çıkar ise onu destekleriz ve arkasında dururuz” şeklinde konuştu.
“Gösterilen adayı halkın benimsemesi çok önemli”
“Çıkacak olan arkadaşımızın halk tarafında benimsenmesi ve sevilmesi de çok önemli” diyerek konuşmalarını sürdüren Hüsrev Kutlu, “Bir başkan herkesi kucaklayacak bir yapıya sahip olmalı. Adıyaman farklı bir yer, hoşgörüsüyle, dayanışmasıyla, iletişimiyle Türkiye’ye örnek olan bir şehirdir. Yani bir grubun desteğini alarak diğer grupları karşısına alan kişinin belediye başkanlığında muaffak olması çok zordur. Bu düşüncelerden dolayı benim ismi geçen 3 kişiye itirazım var. Şahsi fikrim olarak bunların olmamasını gerektiğini düşünüyorum. Diğer aday adaylarından biri potaya girerse bende bunlara destek vereceğim ama bu 3 kişi arasında top dönerse işte o zaman bende oyuna girmeyi düşünebilirim. Ancak dediğim gibi bu konuda da halen verilmiş kesin bir kararım yok. Çünkü Ankara’da şu anda bir görevim var. YSK’da partiyi temsil ediyorum. Bu konuda orayı bırakıp bırakamayacağımı en azından İçişleri Bakanımızla yada Genel Başkanımızla görüşmem lazım” dedi.
Bazı aday adaylarının söz aldığı yönündeki iddialarına da cevap veren Kutlu, “Tabi bu arada piyasada çok fazla adaylık sözü alan arkadaşımız var. Bu olayda benim istifa etmem demek söz aldım anlamına gelmez. Kafamda ki tek şey ‘niye önceden ben yoktum da şimdi varım. Ben olmadım diye olmadık birileri belediye başkan adayımız olur ise sorumlusu ben olmayayım’ düşüncesi. Ben bu işe layık mıyım diye düşünüyorum; Tabi ki eksiklerimiz var. Örneğin çok sinirli hareket eden bir yapım var. En önemlisi son sözümü ilk söyleyen bir yapıya sahibim. Bundan dolayı düşünme sürem uzuyor. Sonuç olarak partimizin belediye başkan adayı kim olursa olsun memleketimizin hayrına olsun. Memleketimize bir şeyler katacak olan genç dinamik arkadaşlarımızın görev almasını istiyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP