DOLAR 17,8966 0.03%
EURO 18,4544 0.04%
ALTIN 1.028,69-0,10
BITCOIN 4283534,82%
Adıyaman
34°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Turist Sayısı İki Katına Çıkacaktır…”

“Turist Sayısı İki Katına Çıkacaktır…”

ABONE OL
28 Mart 2013 11:40
“Turist Sayısı İki Katına Çıkacaktır…”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

nemrtut02“Gelecek Yıl Barışın Meyvelerini Toplayacağız…”
PKK Silah Bıraktı Adıyamanlı Turizmciler Ümitlendi

Ülke gündemini etkisi altına alan barış sürecindeki görüşmeler PKK’nın geçici de olsa silah bırakma kararı almasına neden olurken, bu durum en çok Doğu ve Güneydoğu illerindeki yatırımcıları sevindirdi.
Özellikle Adıyamanlı turizmciler gelişmelerden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirirken, bu yıl olmasa da gelecek turizm sezonunda turist patlaması yaşanacağını ümit ettiklerini belirttiler.
Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımızı Adıyaman’ın turizm elçilerinden Arsames Otel Sahibi Kadir Aslan ve Bozdoğan Otel Sahibi habip Bozdoğan, PKK’nın geçici de olsa silah bırakma kararının Adıyaman turizmine artılarla döneceğinin altını çizdiler.
aslankadr“Turist Sayısında Patlama Olacak”
Arsames Otel Sahibi kadir Aslan, turist sayısında yüzde 100 hatta yüzde 2 yüz’lere varan bir artışın söz konusu olabileceğini belirterek “ Biz otel işletmecileri olarak özellikle terör konusundan çok çektik. PKK’nın geçici de olsa böyle bir karar alması bizleri çok mutlu etti. Hem barış ortamının yakalanması hem de turizm açısından Adıyaman iline sağlanacak olan artılar bizleri memnun etmiştir. Ben bundan sonra turist sayısında deyim yerindeyse patlama yaşanacağını düşünüyorum. Her ne kadar Adıyaman ilinde terör sorunu olmasa da insanlar özellikle de yabancı turistler Doğu ve Güneydoğu’da terör olduğu konusunda  kulaktan dolma bilgilerle hareket ediyorlardı. Çoğu turist bu bölgeye adımını dahi atmıyordu. Ancak barış sürecinin biz işletmecilere büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.  Sadece otelcilere olmamakla birlikte marketten, giyimciye pastaneden çay bahçesine kadar bütün işletmeler kazanmaya başlayacaktır” dedi.
“Bu Yıl Olmasa da Gelecek Sezon Meyvelerini Toplayacağız”
İlimizin en eski otellerinin olan Bozdoğan Otel Sahibi habip Bozdoğan ise, barış sürecinin turizm üzerindeki etkisini değerlendirerek, bu yıl olmasa bile gelecek turizm sezonunda Adıyaman’ın turist sayısı bakımından oldukça rahat edeceğini hatta otellerde yer kalmayacağını söyledi.
Bozdoğan “Barış süreci ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de memnuniyetle karşılandı. Ben turizmci olarak bu sürecin bizlere çok faydalı olacağına inanıyorum. Bu yıl olmasa da gelecek turizm sezonunda turist sayısında artışlar yaşanacağını düşünüyorum. Bilindiği gibi başta yabancı turistler olmak üzere yerli turistlerde grup halinde ilimize gelirlerdi. Eskiden gruplar daha çok terörün olmadığı yerlere giderken gelecek yıldan itibaren Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin, Batman ve Diyarbakır gibi illere de uğramadan geçemeyecek” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP