DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 385622-0,51%
Adıyaman
37°

AÇIK

16:59

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

1 Mayıs Kutlamaları Sakarya Caddesinde Yapılacak

1 Mayıs Kutlamaları Sakarya Caddesinde Yapılacak

ABONE OL
30 Nisan 2008 10:59
1 Mayıs Kutlamaları Sakarya Caddesinde Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1mayiskutlaAdıyaman’da Türk-İş ve Kamu Bileşenleri tarafından düzenlenecek olan 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları Sakarya Caddesi Emniyet yanında yapılacak.

1 Mayıs kutlamaları öncesinde basın açıklaması yapan Türk-İş ve Kamu Bileşenleri çağrıda bulunarak işçileri 1 Mayıs günü Sakarya Caddesinde saat 14.00’da meydana davet etti.

Basın açıklamasını okuyan Tek-Gıda İş Sendikası Başkanı Mithat Yoldaş, 1 Mayıs İşçi Bayramının işçi sınıfının uluslar arası birlik, mücadele ve dayanışma günü olduğunu söyleyerek, “ 1 Mayıs 2008 mücadelede geleneğimizin yaşatıldığı, emekçiler olarak güçlerimizin birleştirildiği taleplerimizin dile getirildiği gündür. “ dedi.

Yoldaş, “ Ülkeyi İMF’ye teslim edenler işçi sınıfının, emekçinin sorunlarını yok sayıyorlar. Hükümet emekçilerin ve halkın taleplerini dikkate almıyor. Ekonomiye İMF yön veriyor. Giderek artan borçlarla tarım çekişiyor. Esnaf kan ağlıyor. Emekli maaşları düşürülüyor, yeni yasalarla sosyal devlet anlayışı ortadan kaldırılıyor. Sosyal haklarımıza yönelik saldırılar özelleştirilmeler sonucu mağduriyetler bize, yoksullaşmanın, işten çıkarılmanın, işsizliğin acılarını biz çekiyoruz. Daha fazla sömürmek için örgütsüz ve güvensiz bir çalışma yaşamı isteniyor. Yeni bir bayramı da tüm sorunlarla birlikte kutluyoruz. “ diye konuştu.

            Mithat Yoldaş, şöyle devam etti;

 “Bizleri bu çekilmez koşullara mahkum eden AK Parti iktidarına karşı güçlerimizi birleştirerek, haklarımızı arama ve sesimizi duyurmak yolsuzluğa ve yoksulluğa hayır demek, özelleştirmeye, taşeronlaştırmaya, işten çıkarmalara karşı koymak, işsizliğe açlığa ve sefalete dur diyebilmek, İMF politikaları doğrultusunda köylüye ve esnafa can çekiştirmeye son vermek için, 1 Mayıs Günü alanda buluşalım”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP