DOLAR 17,8902 0.04%
EURO 18,4478 0.05%
ALTIN 1.028,46-0,11
BITCOIN 4277062,78%
Adıyaman
34°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

1/100 Bin Ölçekli Çevre Düzeni Planı Toplantısı Yapıldı

1/100 Bin Ölçekli Çevre Düzeni Planı Toplantısı Yapıldı

ABONE OL
10 Nisan 2013 15:56
1/100 Bin Ölçekli Çevre Düzeni Planı Toplantısı Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

cevre duzen toplanti mAdıyaman’ın vizyonunu değiştirerek, gelişimine büyük katkı sağlayacak olan Adıyaman-Şanlıurfa-Diyarbakır Planlama Bölgesi 1/100 Bin Ölçekli Çevre Düzeni Planı toplantısı Vali Mahmut Demirtaş Başkanlığında Valilik Seminer Salonunda gerçekleştirildi.

Yoğun bir katılımın olduğu toplantıya, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, İlçe Kaymakamları, Kamu Kurum ve Kuruluşların Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ve İl Genel Meclis Üyeleri ve Çevre ve Şehir Plancısı Semra Kutluay katıldı. 
Vali Mahmut Demirtaş Başkanlığında yapılan toplantıda, 1/100 Bin Ölçekli Çevre Düzeni Planın amacı, kapsamı, içeriği ve karşılaşılan sorunlar masaya yatırılarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Uzmanları tarafından plan ile ilgili bir sunum yapıldı. 
Toplantıda konuşan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, “Adıyaman-Şanlıurfa ve Diyarbakır Planlama Bölgesi 1/100 Bin Ölçekli Çevre Düzeni Planının Adıyaman’ın gelişimine büyük katkı sağlayacağını belirterek, bugünkü toplantımızın ana teması, 2040 yılı hedef alınarak hazırlanan Adıyaman-Şanlıurfa-Diyarbakır Planlama Bölgesi 1/100 Bin Ölçekli Çevre Düzeni Planının değerlendirmesini yapmak, ilimize yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımızın önünü tıkayan engelleri ve karşılaşılan sorunları hep birlikte tespit ederek, el ele verip, gönül birliği içinde Adıyaman çevresinin gelişmesine ve kalkınmasına bir karar vermektir”dedi. . 
cevre duzen toplanti 32040 yılı hedef alınarak hazırlanan Adıyaman-Şanlıurfa-Diyarbakır Planlama Bölgesi 1/100 Bin Ölçekli Çevre Düzeni Planın amacının “Adıyaman’ın mevcut sorunlarının çözümünün mekansal gelişiminin ve kalkınmasının sürdürülebilir bir biçimde sağlanması ve yaşam kalitesinin artırılması olduğunu kaydeden Vali Demirtaş, “1/100 Bin Ölçekli Çevre Düzenİ Planı ile amacımız, ilimizin sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal kimlik ile özdeşleşen, ilimizin kültür ve turizm alanlarındaki üstünlüklerini ön plana çıkartan, çevresel ekonomik ve toplumsal sürdürülebilirlik ilkelerini mekana yansıtarak yaşam kalitesini yükselten, ekonomik yapısını bilim ve teknolojiye dayalı ticaret ve hizmet ağırlıklı bir ekonomiye dönüştüren, etkin ve katılımcı bir kent yapılanmasını kazandırmaktır. Adıyaman’ın gerek ülkemizde gerekse dünyadaki değişimler çerçevesinde yeniden vizyon belirlemeye ihtiyacı vardır. İlimizin ekonomik gelişim sürecinde sektörel hedeflerindeki değişimin yeniden değerlendirilmesi amacıyla geleceğe dönük ana kararların alınacağı böyle bir toplantının yapılmasını son derece önemsiyorum” dedi.  

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP