DOLAR 15,4841 0.03%
EURO 16,1486 0.15%
ALTIN 902,180,07
BITCOIN 4820383,69%
Adıyaman
24°

AÇIK

03:53

İMSAK'A KALAN SÜRE

150 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı

150 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı

ABONE OL
18 Eylül 2017 13:49
150 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2017-2018 eğitim öğretim yılı tüm yurtta olduğu gibi Adıyaman’da da törenle başladı. Adıyaman il genelinde 150 bin öğrenci ders başı yaptı.

Adıyaman’da 150 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı 1

İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında Adıyaman Merkez Demokrasi İlkokulunda tören düzenlendi.

Törene Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, Belediye Başkan Vekili Hasan Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Adıyaman’da 150 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı 5

Vali Nurullah Naci Kalkancı, Demokrasi İlkokuluna gelişinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı.

İlköğretim Haftası münasebetiyle günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılmasının yanı sıra Demokrasi İlkokulu öğrencileri tarafından halkoyunları gösterisi yapılarak şiirler okundu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Demokrasi İlkokulu Müdürü Mahmut Yılmaz, konuşmasında, İnsan hayatında eğitimin önemine değindi.

Yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlamanın sevinç ve heyecanı içerisinde olduklarını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ise, “Eğitim bir ülkenin kalkınmasında rol alan en önemli esaslardan birisidir. Bu nedenle eğitim sistemimizde öğrencilerimizin zihnen ve bedenen geliştirilmesi sadece ferdi bir iyileşme değil, aynı zamanda toplumsal kalkınmamızı da sağlayacak yollardan birisi olarak değerlendirilmesi ve ele alınmak zorundadır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı iyi birer insan ve iyi birer vatandaş yapmanın gelecekte onları ülke yönetiminde söz sahibi olmalarının toplumsal sorunlara duyarlı ve bunların çözümü yolunda çaba harcayan fertler olarak yetiştirilmek ancak iyi bir eğitimle mümkün olur”dedi.

Adıyaman’da 150 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı 2

Konuşmasına başlamadan önce İlköğretim Haftası dolayısıyla bir öğretmen ve öğrenciye söz vererek duygularını alan Vali Nurullah Naci Kalkancı, “İlköğretim, okumanın, anlamanın, görmenin ve gördüğünden anlam ve dersler çıkarmanın, ders almanın, düşünmenin, aklı kullanmanın, zekâyı terbiye etmenin yani milli kültürün temellerinin atıldığı yerdir. Genç beyinlerin vatan ve millet sevgisini, bağımsız ve şerefli yaşamaya başladığı yer de ilköğretimdir. Milli birlik ve beraberliğe, milli ahlak ve terbiyeye giden yolun başlangıcıdır. İlköğretim Haftası geleceğimizin teminatı bizlerin en kıymetli varlığı ve gururu olan evlatlarımızın sevinç ve övünç günleridir. Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş uygarlık yolunun meşalesidir”dedi.

Konuşmasında Öğrencilere de seslenen Vali Kalkancı, “Öğrenmek birçok faktöre bağlı devamlılığı olan bir süreçtir. Bu süreçte başarılı olmak sadece derslerden yüksek not almak değildir. Başarı, kendini tanıma, sorumluluk duyma, yaşantısını doğru planlama, evrensel değerleri kültürel değerlerle yoğurabilme gibi hayata dair birçok değerden müteşekkil bir bütündür. Arkadaşlarınızla ve öğretmenlerinizle buluştuğunuz bu mutlu günde size şunu söylemek istiyorum. Hayatta önemli olan dünyayı anlamaktan ziyade onu değiştirmektir. Sizler ülkemizi daha yaşanılabilir ve müreffeh hale getireceksiniz. Öncelikle hedefiniz çevrenize faydalı güzel, ahlaklı küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine saygılı, kendisiyle barışık ve mutlu bir insan olmalıdır”

Konuşmaların ardından Demokrasi İlkokulu öğrencileri tarafından halkoyunları gösterisi yapılarak şiirler okundu.

Adıyaman’da 150 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı 7

Vali Nurullah Naci Kalkancı daha sonra protokol üyeleri ile birlikte İlköğretim Haftasının açılış kurdelesini keserek, Demokrasi İlkokulunda sınıfları gezip, öğrencilere kitap dağıttı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP