DOLAR 17,9583 0.47%
EURO 18,6080 1.03%
ALTIN 1.036,700,68
BITCOIN 4434443,58%
Adıyaman
37°

AÇIK

20:18

AKŞAM'A KALAN SÜRE

2 Bakan, Yeşilay Şubesi’nin Açılışı İçin Adıyaman’a Gelecek

2 Bakan, Yeşilay Şubesi’nin Açılışı İçin Adıyaman’a Gelecek

ABONE OL
9 Kasım 2012 10:22
2 Bakan, Yeşilay Şubesi’nin Açılışı İçin Adıyaman’a Gelecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ramazan celk02Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, 22 Kasım’da Yeşilay Derneği Adıyaman Şubesinin davetlisi olarak Adıyaman’a gelecek.

Yeşilay Derneği Adıyaman şubesine bağlı olan çocuk merkezimizin açılışını yapmak üzere ilimize gelecek olan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, sokak çocuklarına yönelik olarak yapılacak olan projelerin kurdelesini kesecek.
22 Kasım’da gerçekleşecek olan program hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Yeşilay Derneği Adıyaman Şube Başkanı Ramazan Çelik, “Yeşilay Derneği olarak Adıyaman’da yeni bir projeye hayata geçirdik. Merkezi İstanbul’da olan Hayat Vakfı ile birlikte bir projeye imza atacağız. “Çocuklar sokakta solmasın” projesi İstanbul’da bulunan Hayat Vakfı tarafından yaklaşık 13 yıldır yürütülüyor. Sokakta çalışan ve durumu iyi olmayan çocukların ailelerini tespit ettikten sonra gönüllü arkadaşlarımız dahilinde maddi ve manevi yardım yapılıyor. Bu proje Hayat Vakfı ve Yeşilay Adıyaman Şubesi tarafından koordine ediliyor. 22 Kasım’da şubemize bağlı olan ve Adliye Sarayı’nın karşısında olan çocuk merkezimizin açılışını Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin yapacak” şeklinde konuştu.

bakanfatma“Bu çalışmalarımızı gönüllü arkadaşlarımızla birlikte gerçekleştiriyoruz”
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in Yeşilay Derneği’nin İstanbul’daki açılışına katıldığını hatırlatan Yeşilay Derneği Adıyaman Şube Başkanı Ramazan Çelik şöyle konuştu; “Bir sorun olmazsa ilimizde gerçekleştireceğiz açılış törenimize Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin katılacak. Maddi durumu kötü olan ve çocuğunu sokakta çalıştıran ailelere psikolojik, maddi, manevi ve okul ihtiyaçları yönünden destek vermeye çalışcağız. Bu çalışmalarımızı gönüllü arkadaşlarımızla birlikte gerçekleştiriyoruz. Üniversite öğrencileri, doktorlar, eczacılar ve çevremizde bulunan arkadaşlarımızla birlikte çalışmalarımız devam ediyoruz. Bu projelerimize tüm duyarlı vatandaşlarımızın destek vermesi gerekir. Bu projemiz okula gittikten sonra boş zamanlarını sokakta çalışan geçiren çocukları kapsıyor. Madde bağımlılarına yönelik bir proje yürütülüyor. İlerleyen günlerde bu projemizi vatandaşlarımıza aktaracağız.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP