DOLAR 18,2135 0.09%
EURO 18,2783 -0.15%
ALTIN 996,80-0,38
BITCOIN 363966-1,29%
Adıyaman
33°

PARÇALI AZ BULUTLU

16:50

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

30 Bin Turist Artışı Yaşanacak

30 Bin Turist Artışı Yaşanacak

ABONE OL
27 Mayıs 2016 10:40
30 Bin Turist Artışı Yaşanacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ipa_mayis_toplantisi_2016_1Adıyaman’da Turizm Sektörünü Canlandırma Projesi kapsamında, Adıyaman’daki turizm sektörü faaliyetlerini rekabetçi bir yapıya kavuşturmak ve 9 yeni destinasyonun çevre düzenlemesini yapmak amacıyla turizm sektörüne canlılık getirecek AB’nin alt bileşeni olan İPA projesi toplantısı yapıldı.
Valilik Makamında Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Murat Süzen,  Kommagene-Nemrut Koruma Geliştirme Programı Koordinatörü ve ODTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Neriman Güçhan, AB Türkiye Delegasyonu danışmanı yüksek mimar Burak Boysan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uzmanları Sadi Çözgen ve Semih Vardar, Kültür ve Turizm Bakanlığı uzmanı Emre Karaalioğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, Kommagene Nemrut Alan Başkanı Onur Yıldız, proje müellifleri restoratör mimar Yavuz Özkaya ve yüksek mimar Sinan Erbuğ katıldı.
Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında yapılan toplantıda, projenin mevcut durumu değerlendirilerek bir sunum yapıldı.
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti mali işbirliği çerçevesinde finanse edilen ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler programı kapsamında Adıyaman’da Turizm Sektörünün Canlandırılması Projesi ile bölgeler arasındaki ekonomik ve sosyal farklılıkları azaltılması hedeflenmektedir. Proje kapsamında, 9 farklı ören yerinde inşaat ve çevre düzenlemesi yapılarak, ulusal ve uluslar arası tanıtım etkinlikleri ile turizm işletmecileri ve diğer paydaşlara yönelik eğitim faaliyetleri yürütülecektir. Proje sonucunda Adıyaman’a yıllık 30 bin turist artışı hedeflenmekte, konaklama süresinin 4 güne çıkarılması planlanmaktadır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP