DOLAR 17,9670 0.29%
EURO 18,3131 0.36%
ALTIN 1.029,250,63
BITCOIN 4337174,93%
Adıyaman
37°

AÇIK

17:07

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

18cb888dd317e7418fc8989b460f16cd

ABONE OL
15 Şubat 2015 04:31
18cb888dd317e7418fc8989b460f16cd
0

BEĞENDİM

ABONE OL

        Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, hafta içerisinde yaptığı yoğun mesaisinin ardından hafta sonları da aynı tempo ile çalışmalarına devam ediyor. Hafta sonu beraberinde İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf yalçın ve İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ile birlikte Tut ilçesine giderek, Milli Eğitim tarafından köylerde ve ilçe merkezinde yapımı tamamlanan ve devam eden okul inşatlarını inceledi.

 

İlk olarak Dağ Yalankoz köyüne giderek burada yapımı tamamlanan okulda incelemelerde bulunan Vali Mahmut Demirtaş ve beraberindeki heyet daha sonra 1996 yılında Şırnak’ta vatani görevini yaparken şehit olan Piyade Er Çelebi Öztekin’in mezarını ziyaret ederek, dua etti. Dağ Yalankoz Köyündeki şehidin babası Hüseyin Öztekin ile ilgilenen Vali Demirtaş, “Şehit ailelerinin her zaman yanında olduklarını ve onlara kendi aileleri gibi baktığını ifade etti.

 

Buradan Akçatepe Köyüne geçen Vali Mahmut Demirtaş, yapımı devam eden okul inşaatını gezerek, yetkililerden bilgi aldı. Okulun standartlara uygun bir şekilde yapılarak, bir önce bitirilmesi talimatını verdi. Akçatepe Köyünden sonra Tut ilçe merkezine geçen Vali Mahmut Demirtaş, hayırsever Abuzer Yıldırım tarafından yaptırılan 18 derslikli İmam Hatip Ortaokulu inşaatını gezerek incelemelerde bulundu.

 

Vali Mahmut Demirtaş’ın Tut ilçe gezisinin son durağı Boyundere köyü oldu. Burada köylüler tarafından alkışlarla karşılanan Vali Mahmut Demirtaş, köylülerle sohbet ederek, varsa sorun ve sıkıntılarını dinledi. Boyundere köyünde yapımı tamamlanan 4 derslikli okulu gezerek incelemelerini sürdürdü.  

 

Gittiği köylerde yoğun ilgi ile karşılanan Vali Mahmut Demirtaş, “köylerde tespit ettikleri sorunları çözüme kavuşturup köydeki vatandaşların rahat bir hayat yaşamalarına imkan sağlamaya çalıştıklarını dile getirerek, bu amaçla bugün Tut ilçemizin Dağ Yalankoz, Akçatepe ve Boyundere köylerini ziyaret ederek, yapımı devam eden okul inşaatlarında incelemelerde bulunarak, köylülerimizle biraraya gelip taleplerini dinledik”dedi.

 

Tut ilçesinde çok önemli eğitim yatırımları yaptıklarını ve bunların inşaatlarının devam ettiğini belirten Vali Mahmut Demirtaş, Tut ilçe merkezine 18 derslikli bir İmam Hatip Ortaokulu, Boyundere Köyüne 4, Akçatepe Köyüne 8 ve Dağ Yalankoz Köyüne 4 derslikli birer okul yapıyoruz. Boyundere ve Dağ Yalankoz köylerimizin okul inşaatları tamamlandı ve ikinci dönem eğitim ve öğretime başlayacaktır. Diğer iki okulumuzun da önümüzdeki yıl bitirilmesi ile birlikte Tut ilçemize toplam 34 derslik kazandırmış olacağız.

 

Dünyanın en kıymetli varlığının insan olduğunu ve en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu ifade eden Vali Mahmut Demirtaş, “En önemli görev de kıymetli bir varlık olan insanın eğitilmesidir. Bir ülkenin kendisine nasıl bir gelecek hazırladığının en önemli göstergeleri, o ülkenin eğitime verdiği önemdir. Kalkınmış ve modern ülkeler eğitim sistemlerini sürekli yenileme ve gözden geçirme ihtiyacı duymaktadır. Bizlerde Adıyaman’da eğitimde fiziki problemleri bitirmek ve eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik olarak bu yıl il genelinde 715 derslik yapıyoruz. Eğitimdeki projelerimizin tamamlanması ile birlikte Adıyaman’da eğitiminin niteliğine ve başarısına önemli katkılar sağlanacaktır. Adıyaman il ve ilçelerinin okul ve derslik sıkıntılarının çözülmesi noktasında mesai mefhumu gözetmeksizin Valilik olarak yoğun gayret serf ediyoruz. Çünkü her şeyin temel başlangıç noktası eğitimdir”dedi.    

 

tut ilcesi 1

 

tut ilcesi 2

 

tut ilcesi 3

 

tut ilcesi 4

 

tut ilcesi 5

 

tut ilcesi 6

 

tut ilcesi 7

 

tut ilcesi 8

 

tut ilcesi 9

 

tut ilcesi 10

 

tut ilcesi 11

 

tut ilcesi 12

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP