DOLAR 17,9654 0.26%
EURO 18,3361 0.48%
ALTIN 1.029,110,62
BITCOIN 4340144,98%
Adıyaman
37°

AÇIK

17:07

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

3040f86f0d837d0a2a71417a8bea437d

ABONE OL
16 Şubat 2015 12:47
3040f86f0d837d0a2a71417a8bea437d
0

BEĞENDİM

ABONE OL

        Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Adıyaman Gönül Elçileri Derneğinin ortaklığında hazırlanarak İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen ve işitme engellilerin günlük yaşamını kapsayan “İşitmesemde Duyuyorum” projesinin açılışı gerçekleştirildi.

Gönül Elçileri Derneğinin ortaklığında hazırlanan proje kapsamında, Adıyaman’da 60 kişiye işaret dili eğitim verilecek. 

 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen açılış programına Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Gönül Elçileri Derneği Başkanı Beyhan Demirtaş, Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit Temir, AK Parti İl Başkanı İ. Halil Fırat, İl Genel Meclis Başkanı Salih Şahan, bazı kurum amirleri, Gönül Elçileri ile işitme engelli vatandaşlar katıldı.

Projenin açılış konuşmasını yapan Vali Mahmut Demirtaş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Adıyaman Gönül Elçileri Derneği Başkan ve üyelerine anlamlı bir projeyi hazırladıkları için teşekkür ederek, “İşitme ve konuşma engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını daha yaşanabilir hale getirmek, aktif yaşama katılımlarını sağlamak bizim için önem arz etmektedir. İşitme engelli kardeşlerimiz iletişimde büyük sorunlar yaşamaktadır. Bu sorunlar onların topluma aktif olarak katılımını engellemekte ve onları yalnızlığa itmektedir. Çünkü işaret dili herkes tarafından bilinmemektedir. Hayatın her alanında bu kardeşlerimiz anlaşılamamaktan dolayı mağdur olmaktadır. Bilindiği üzere, işitme ve konuşma engelli kardeşlerimiz, dışarıdan engelsiz gibi görünen, topluma en kolay kazandırılacak engelli gurubunda olan kardeşlerimizdir. İşte bu bakış açısıyla bu kardeşlerimizin sorunlarına samimiyetle yaklaşmak ve toplumla bütünleşmelerini sağlamak amacıyla bugün başlatacağımız bu proje ile amacımız, işitme engelli kardeşlerimizin iletişim ile ilgili yaşadıkları sorunları en aza indirmek ve onlarla toplumsal bütünleşmeyi sağlamaktır”dedi.

Adıyaman Gönül Elçileri Derneğinin ortaklığında hazırlanan ve 2 hafta sürecek olan bu proje ile Adıyaman’da 60 kişiye işaret dili eğitimi verileceğini kaydeden Vali Demirtaş, konuşmasına şöyle devam etti; “Valilik olarak bu projeyi çok önemsiyoruz. Çünkü bu proje ile engellilerin karşılaştıkları zorluklar ortadan kaldırılacaktır. Bu kardeşlerimizin Adıyaman'da bulunan hizmet birimlerinden sorunsuz olarak yararlanması sağlanmış olacaktır. Projenin bizler için bir diğer önemi ise, sessiz hayatlara dokunarak, sessiz yüzlerdeki gülümsemeye hep birlikte katkı sağlamış olacağız. Yeter ki zihinlerimiz ve gönüllerimiz engelli olmasın”dedi.

Vali Demirtaş’ın konuşmasından sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Gürkan tarafından “İşitmesemde Duyuyorum” projesinin sunumu yapıldı. Ardından bir babanın engelli oğluna yazmış olduğu mektubu okudu. 

 

isitmesemde duyuyorum 1

 

isitmesemde duyuyorum 2

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP