DOLAR 17,9665 0.29%
EURO 18,3250 0.44%
ALTIN 1.027,590,46
BITCOIN 4324294,88%
Adıyaman
31°

AÇIK

17:07

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

ABONE OL
20 Şubat 2015 00:48
0

BEĞENDİM

ABONE OL

        Adıyaman’da başlatılan eğitim seferberliği kapsamında eğitime destek her geçen gün artarken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Adıyaman’a yapılacak olan 192 kişilik kız öğrenci yurdunun temeli düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Yeni Mahalle'deki kız öğrenci yurdunun temel atma törenine Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, Mehmet Erdoğan, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Vali Yardımcısı Murat Süzen, Adıyaman Üniversitesi Rektörü, Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, siyasi parti başkanları ile kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu yaptı, Başkan Kutlu, 2002 yılında buyana Adıyaman’da eğitim ve sağlıkta büyük yol kat ettiklerine hatırlatarak, okulların yapılmasının yanında çok ciddi şekilde hem yükseköğretimde hem de ortaöğretimde yurt ihtiyacı doğdu. Bir yandan yüksek öğretim yurtları yapılırken bir yandan da ortaöğretime hitap eden yurtların yapılması ihtiyaç haline geldi. İşte bu aşamada Sayın Valimizin öncülüğünde Adıyaman’da başlatılan eğitim seferberliği kapsamında hükümetimizin destekleriyle ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının katkılarıyla 192 kişilik bir kız öğrenci yurdu yapılıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum”dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ise, “Adıyaman’ın her alanının yapılan yatırımlarla şantiyeye dönüştüğünü kaydederek, Adıyaman hükümetimizin döneminde her alanda çağ atmıştır. Eğitim yatırımlarında sağlıkta ve diğer alanlarda büyük işler yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz çünkü biz millete hizmet vermek için buradayız. Adıyaman için her şeyi yapmaya hazırız ve hizmetlerimiz aralıksız devam edecektir. Eğer bizler 2023 ve 2071’leri hedefliyorsak eğitimli ve donanımlı bir gençlik yetiştirmek zorundayız. Çağdaş ve muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkmak istiyorsak eğitimli olmak zorundayız. Bizler iktidara gelir gelmez en çok bütçeyi eğitime ayırdık. Adıyaman’ın 79 yılda yapmış olduğu toplam derslik sayısı 3200 civarında. Sayın Valimiz öncülüğünde Adıyaman’da başlatılan eğitim seferberliği kapsamında sadece son iki yılda ilimiz genelinde yapılan ve yapımı devam eden derslik sayısı 1066’dır. Yine Adıyaman’da son iki yılda 2092 kişilik öğrenci yurdu yaptık. Eğitim için hiçbir şeyden kaçınmıyoruz. Bugün temelini atacağımız kız öğrenci pansiyonunun ilimize hayırlı olmasını diliyorum”dedi. 

Bu mutlu günü bizimle paylaştıkları tüm katılımcılara teşekkür eden Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’da konuşmasında, “İki yıl önce Adıyaman’da göreve başladım. Göreve geldiğimizden bugüne kadar İlimiz Milletvekillerinin verdiği desteklerle büyük işlere imza attık. Adıyaman’da eğitim alanında her geçen yatırımlarımızı artırıyoruz. Son iki yıl içersinde 1066 dersliğin temelini attık. Bu yılın sonuna doğru 1066 dersliğin 900’nü hizmete sunacağız. Bugün temelini attığımız sadece bu mahallede birçok okul inşa ettik. Ayrıca, Besni ilçemizde iki tane, ilimiz merkezde de iki olmak üzere toplam dört tane atölye yaptık. Bunlar tamamlanarak hizmete sunuldu. Bunları yaptıktan sonra özellikle kırsal alandan okumaya gelen kız çocuklarımızın barınma ihtiyacını gidermek için iki yıl içerisinde ilimiz ve ilçelerinde 2092 kişilik öğrenci pansiyonu inşa ettik. Tüm bu yatırımlarla amacımız, kırsal kesimden gelen dar gelirli çocuklarımızın güvenli ve nezih bir ortamda okumalarını sağlamaktır. İlimizde eğitim alanında sağlanan başarıda İlimiz Milletvekillerinin çok büyük katkıları bulunmaktadır. Her Ankara’ya gidişimizde Milletvekillerimizin çok büyük desteklerini gördüm kendilerine teşekkür ediyorum. Adıyaman için elimden geleni yapacağım. Biz burada kendimize hizmet edilmeye değil, vatandaşa hizmetkâr olmaya geldik. Birlik ve beraberlik içerisinde bu hizmetlerimiz devam edecektir”dedi.  

Yapılan konuşmaların ardından 192 kişilik kız öğrenci pansiyonunun temeli atıldı. 

 

ogrenci pansiyonu 1

 

ogrenci pansiyonu 2

 

ogrenci pansiyonu 3

 

ogrenci pansiyonu 4

 

ogrenci pansiyonu 5

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP