DOLAR 17,9789 0.29%
EURO 18,3126 0.36%
ALTIN 1.026,330,34
BITCOIN 4327955,13%
Adıyaman
31°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

b1098fb0773b5f4c89ebc194544f904b

ABONE OL
25 Şubat 2015 12:35
b1098fb0773b5f4c89ebc194544f904b
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ın Adıyaman’da başlattığı “Eğitimde kalite ve başarı mutlaka sağlanacaktır ve bu uğurda gereken tüm çalışmalar süratle yapılacaktır.”söylemi il genelinde başlatılan eğitim seferberliği kapsamında Çelikhan ilçesinde 16 derslikli İmam Hatip Lisesi ile 200 kişilik öğrenci pansiyonunun temeli düzenlenen törenle atıldı.

 

16 derslikli İmam Hatip Lisesi ile 200 kişilik öğrenci pansiyonunun temel atma törenine katılmak üzere Çelikhan ilçesine giden Vali Mahmut Demirtaş, Çelikhanlılar tarafından coşkuyla karşılandı.

 

Çelikhan ilçesinde düzenlenen temel atma törenine Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekili M. Murtaza Yetiş, Mehmet Erdoğan, Çelikhan Kaymakamı Ömer Dağdeviren, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Çelikhan halkı ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Çelikhan Halkoyunları ekibi folklor gösterisi sundu.

 

Temel atma töreninde konuşan Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, “Çelikhan ilçemiz özünde taşıdığı o güzelliği imkan bulduğu anda oraya koyabilen bir enginliğe ve derinliğe sahiptir. Çelikhan ilçemiz bazı imkânsızlıklara rağmen SBS’de il birincisi olabilmesi ve bir çok Fakülteye öğrenci gönderebilmesi Çelikhan için olduğu gibi ilimiz içinde birer gurur abidesidir. İnanıyorum ki bugün temelini atacağımız bu modern binada hepimizin emaneti olan bu öğrencilerimizin başarıları sadece Çelikhan’ın değil, bütün Adıyaman’ın da göğsünü kabartacaktır. Bu okulun Çelikhan ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum”dedi.

 

Böyle mukaddes bir günde mukaddes bir temel atma vesilesi ile bir arada bulunmanın sevincini yaşadığını belirten Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan ise, “Şükürler olsun ki Türkiye’nin her tarafında şantiye niteliğinde çalışmalar devam ediyor. Hükümetimiz döneminde sadece eğitim alanında Adıyaman’a yapılan toplam yatırımın miktarı tam 400 Milyon TL’dir. Eğitim alanında yapılan bu yatırımları ilimizin genelinde görmekteyiz. Ama bir yıldan beri aktif bir şekilde Adıyaman’ın her noktasında bu temelleri ve açılışları gördükçe buna hız veren, bu heyecanımıza katkısıyla, desteğiyle ve coşkusuyla bunu artıran sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’a özellikle teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca Adıyaman il genelinde yapılan yatırımların Ankara’da takibi noktasında da büyük emeği olan Grup Başkanvekilimiz Ahmet Aydın’a da teşekkür ediyorum”dedi.

 

Çelikhan ilçesinin bugün tarihi günlerinden birini yaşadığını belirten AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Bugün temelini atacağımız İmam Hatip Lisesi 30-40 yıldan bu yana Çelikhanlılar tarafından beklenen ve özlenen bir hizmettir. Bugün bu hayali gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz. Burada bir İmam Hatip Lisesinin yapılabilmesi için daha önce Çelikhanlı kardeşlerimiz seferber oldu. Ancak buna müsaade edilmedi. Çünkü geçmişte İmam Hatiplere iyi bakmadılar. Bazıları İmam hatiplilere cenaze yıkadığı ölçüde var olsun dediler.

 

Bugün 30-40 yıllık bir hasretin temelini hep birlikte büyük bir onurla atacaklarını kaydeden AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, okumak isteyen bütün öğrencilerimizi İmam Hatip Lisesinin yanında yapacağımız 200 kişilik pansiyon binasında barındıracağız. Buda yetmezse yeni bir okul daha yaparız. Yeter ki siz çocuklarınızı okutun. Nerede millet varsa orada biz varız. Nerede bir ihtiyaç ve talep varsa o ihtiyaçları ve talepleri karşılamak boynumuzun borcudur. Çelikhanlılar için hayal olan ve yaklaşık 50-60 yıldır devam eden Çelikhan Malatya yolunu da önümüzdeki yıl bitirerek, hizmete sunacağız. Çelikhan ilçemiz hükümetimiz döneminde her alanda büyük yatırımlara kavuşmuştur”dedi.

 

Vali Mahmut Demirtaş ise, Hükümetimizin ülke genelinde başlatmış olduğu eğitim seferberliği kapsamında geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yeni bir bilim ve irfan yuvasına kavuşturmak için Çelikhan ilçemize 16 derslikli bir İmam Hatip Lisesi ve 200 kişilik öğrenci pansiyonunun temelin atmak üzere toplandıklarını belirterek, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimiz için ne kadar emek versek, ne kadar yatırım yapsak azdır.  İnanıyoruz ki bu gibi okullarda ülkesini karşılıksız seven ve milletine hizmeti ibadet bilen, kendi kimliğine sahip çıkan, köklü bir medeniyetin asaletini onurla taşıyan, bilim ve teknolojiyle donanmış, gönlü barış, sevgi ve hizmet aşkı ile yanan gençler yetişecektir. Bizler çok iyi biliyoruz ki bu güzel ülkemiz; iyi yetişmiş, kişilikli ve vizyon sahibi inançlı insanlarla büyüyecek ve güçlenecektir”dedi.  

 

Eğitim ve öğretim seviyesinin, bir toplumun gelişmişlik düzeyini ifade eden en önemli göstergelerin başında geldiğini vurgulayan Vali Mahmut Demirtaş, “Bizler de bu bilinçle ilimizdeki eğitim seviyesini daha üst noktalara taşımak ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha nezih ortamlarda okuyabilmelerini sağlamak amacıyla eğitim yatırımlarımızı her geçen gün artırıyoruz. Şu anda Adıyaman'da eğitim adına güzel şeyler yaşanıyor. Hükümetimizin ve Milletvekillerimizin bize verdiği destekle bu yıl temelini attığımız ve atacağımız okullarla beraber il genelinde 715 derslik okul ve 1.600 kişilik öğrenci pansiyonu inşaatları devam etmektedir. Bu fiziki problemlerin bitirilmesi halinde, 2015 yılından sonra Adıyaman’da ikili eğitimden, tekli eğitime, sınıflarında 25 kişi olduğu bir eğitim sistemi düşünüyoruz. İlimize her alanda yaptıkları katkılardan ve eğitime verdikleri desteklerden dolayı başta Sayın Başbakanımız, Milli Eğitim Bakanımız ve ilimiz milletvekilleri olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, temelini atacağımız İmam Hatip Lisesi ve Öğrenci Pansiyonunun Çelikhan ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum”dedi. 

 

Konuşmalardan sonra İl Müftüsü İmran Kılınç tarafından okunan duaların ardından 16 derslikli Çelikhan İmam Hatip Lisesi ile 200 kişilik öğrenci pansiyonunun temeli atıldı.

 

Temel atma töreni sonrası Vali Mahmut Demirtaş beraberinde Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, M. Murtaza Yetiş, Mehmet Erdoğan ve diğer katılımcılar tarafından Çelikhan Anaokulunun açılışını yaparak, 3 derslikli okulu gezip, minik öğrencilerle fotoğraf çekti.   

 

celikhan ihl 1

 

celikhan ihl 2

 

celikhan ihl 3

 

celikhan ihl 4

 

celikhan ihl 5

 

celikhan ihl 6

 

celikhan ihl 7

 

celikhan ihl 8

 

celikhan ihl 9

 

celikhan ihl 10

 

celikhan ihl 11

 

celikhan ihl 12

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP