DOLAR 17,9697 0.29%
EURO 18,2995 0.28%
ALTIN 1.033,800,13
BITCOIN 4340445,44%
Adıyaman
31°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

891b27ab6b72329146d225843a832a61

ABONE OL
28 Şubat 2015 04:30
891b27ab6b72329146d225843a832a61
0

BEĞENDİM

ABONE OL

        Adıyaman İl Özel İdaresi tarafından merkez ve ilçelerde birinci ve ikinci amatör ligde mücadele eden 28 spor kulübüne malzeme dağıtımı yapıldı.

İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen malzeme dağıtım törenine Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, İl Genel Meclis Başkanı Necmi Baykan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kenan Doğan,  İl Genel Meclis Üyesi Salih Şahan ve birinci ve ikinci amatör spor liginde mücadele eden 28 spor kulübünün başkan ve temsilcileri katıldı.  

         Spor malzemeleri dağıtım töreninde konuşan İl Genel Meclis Başkanı Necmi Baykan, “Amatör spor kulübü başkanlarına seslenerek; “Sizler gençlerimizi kötü alışkanlıklardan ve kahve köşelerinden arındırarak topluma hayırlı evlatlar olarak yetiştirilmesini sağlıyorsunuz. Biz gençlere çok büyük önem ve ehemmiyet veriyoruz. Çünkü gençlik bizim geleceğimizdir. Bizlerde İl Genel Meclisi olarak bu bilinçle zor şartlar altında spor yapan gençlerimize İl Özel İdaresi olarak imkanlarımız ölçüsünde destek veriyoruz”dedi.

İl Özel İdaresi olarak kırsal kesime yönelik yol, su ve kanalizasyon gibi temel altyapı hizmetlerinin yanında, Adıyaman’da amatör spora da büyük destek verdiklerini belirten Vali Mahmut Demirtaş ise “Sağlıklı toplumlar ancak sağlıklı gençlerin yetişmesine bağlıdır. Bizim tek temennimiz sağlıklı bir toplum ve gençlik yetiştirebilmektir. Adıyaman’da bütün düşüncemiz hep bu olmuştur. Gençlerimizin imkan ve kabiliyetlerini en iyi şekilde kullanmalarını sağlamak ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan koruyarak sportif faaliyetlere yönlendirebilmek için İl Özel İdaresinden amatör spora imkanlarımız ölçüsünde destek çıkıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda 28 amatör spor kulübümüze 504 adet krampon, 504 adet eşofman ve 56 adet futbol topu dağıtacağız. Bugün dağıtımını yapacağımız malzemelerin bedeli yaklaşık 50 Bin TL'dir.”dedi.

Adıyaman’da Gençlerin kişisel ve sosyal gelişimini desteklemek, saklı olan potansiyellerini tam anlamıyla ortaya çıkarabilecekleri imkân ve zemini hazırlamak amacıyla çok önemli spor yatırımlarını hayata geçirdiklerini kaydeden Vali Demirtaş, “Bu yatırımların bir kısmını ilçelerde ve köylerimizde bitirmiş bulunuyoruz. İnşallah yakın zamanda kalan tesisleri de bitirerek halkımızın hizmetine sunacağız. Bunların bitirilmesi ile birlikte Adıyaman ulusal ve uluslararası alanda birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak ve gençlerimiz sportif faaliyetlerde çok daha iyi noktalara gelmiş olacaktır”dedi.

İl Özel İdaresi olarak Adıyaman’da amatör spora verdikleri desteklerin yanında kırsal kesimde çok önemli hizmetleri de hayata geçirdiklerini vurgulayan Vali Demirtaş, “ İl Özel İdare programı ve KÖYDES Projeleri kapsamında  2013 yılında Adıyaman merkez ve ilçelerinde 85 köy ve mezra yolunda yaklaşık 400 km 1. ve 2. kat asfalt yapılmıştır. Muhtelif köy yollarının toplam 102 km'si asfalta hazır hale getirilmiştir. Ayrıca köy yollarında toplam 965 km yolun asfalt yama, bakım ve onarımı gerçekleştirilmiştir.  15 köyün köy içi yol ve sokaklarında toplam 70.614 m2 kilitli parke döşenmiştir. Köylerimize kilitli parke taşı döşenmesi ve diğer altyapı hizmetleri ile ilgili çalışmalarımız seri bir şekilde devam ediyor. Bu çalışmaları bitirdiğimiz köylerin çoğu şehir görünümüne kavuşmuştur. Görüldüğü gibi İl Özel İdaremiz sosyal hayatın her alanında önemli yatırımlara ev sahipliği yapmaktadır”dedi.

Vali Demirtaş, “Bugün 28 spor kulübümüze İl Özel İdare bütçesinden alınarak dağıtımı yapılacak spor malzemelerin tüm kulüplerimize hayırlı olmasını diliyor, bu malzemelerin alınması ve ödenek konulması noktasında emeği geçen İl Genel Meclis Başkanımıza, İl Genel Meclis Üyelerimize, İl Özel İdare Genel Sekreterimize ve personeline teşekkür ediyorum” dedi.

Malzeme dağıtım töreninde Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Adıyaman İl Temsilciliği ile İl Özel İdarespor Kulübü tarafından amatör spora yaptıkları katkılardan dolayı Vali Mahmut Demirtaş’a bir adet plaket takdim edildi.

Tören, Vali Mahmut Demirtaş, İl Genel Meclis Başkanı Necmi Baykan ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Kenan Doğan  tarafından 28 amatör spor kulübüne İl Özel İdaresi bütçesinden alınan spor malzemelerinin  teslim edilmesi ile sona erdi. 

 

kuluplere malzeme 1

 

kuluplere malzeme 2

 

kuluplere malzeme 3

 

kuluplere malzeme 4

 

kuluplere malzeme 5

 

kuluplere malzeme 6

 

kuluplere malzeme 7

 

kuluplere malzeme 8

 

kuluplere malzeme 9

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP