DOLAR 17,9131 0.02%
EURO 18,2474 -0.72%
ALTIN 1.022,09-0,85
BITCOIN 4155900,11%
Adıyaman
35°

AÇIK

04:17

İMSAK'A KALAN SÜRE

ABONE OL
11 Mayıs 2015 20:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL

        Adıyaman’da eğitim alanında yapılan atılımlarda önemli bir eksik daha gideriliyor. Vali Mahmut Demirtaş, Adıyaman Merkez Esentepe Mahallesinde üstün zekalı ve üstün yeteneğe sahip çocuklar için 16 Dersikli Bilim Sanat Merkezi yapılacağını açıkladı.

 

Merkez Esentepe Mahallesinde yapılacak olan 16 derslikli Bilim Sanat Merkezinin 6 Bin metre karelik bir alana sahip olduğunu ve uygulanacak olan projenin ihalesinin yapılarak temelinin atıldığını belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Bu merkezde üstün zekalı ve üstün yeteneğe sahip çocuklar eğitim alacak. Adıyaman'da böyle üstün zekalı çocuklarımızın eğitim alacakları bir alan yoktu. Bu eksikliği de gideriyoruz. Temeli atılan bu merkezimizi 350 günde tamamlayarak 2014 yılında bitirmeyi hedefliyoruz. Bu okulumuzun bitirilmesi ile birlikte ilimizde yaklaşık 500 üstün zekalı çoğumuz burada eğitim ve öğrenimine devam edecektir. İlimizde ortaöğretim çağındaki üstün yetenekli çocukların bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla bu okulumuza öğrenci alımı öğrenci seçimi ile yapılacaktır. Üstün zekalı çocuklarımızın yeteneklerinin en iyi şekilde geliştirilmesi ve ülkemize faydalı bireyler olmalarının önünü açmak için temelini attığımız bilim ve sanat merkezi Adıyaman için önemli bir kazanımdır. Burada yetişecek çocukların ülkemizin ve ilimizin kalkınmasında bir çok başarılara imza atacaklarına inanıyorum. Adıyaman'da eğitimin niteliğini ve kalitesini artırma noktasında her geçen gün çalışmalarımızı daha da artırıyoruz”dedi. 

 

ADIYAMAN GÜZEL SANATLAR LİSESİNE SPOR SALONU YAPILIYOR

 

Adıyaman Merkez Güzel Sanatlar ve Spor Lisesine Spor Salonu yapılacağı müjdesini de veren Vali Mahmut Demirtaş, "Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Spor Salonunu 2013 yılı yatırım programına alarak temeli atıldı. Merkez Esentepe Mahallesinde temeli atılarak, yapımı devam eden spor salonunun toplam alanı yaklaşık 700 Metrekaredir. İnşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Burayı da 2014 yılında bitirerek, çocuklarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Bu Projemizin tamamlanması ile birlikte Fen Lisesi ile Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencilerinin ihtiyaç duyduğu spor aktivitelerini yerine getirebileceği buluşma yeri olacaktır. Proje tamamlandığında yaklaşık 400 öğrencimiz burada sportif faaliyetlerini gerçekleştirmiş olacaktır"dedi.     

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP