DOLAR 17,9131 0.02%
EURO 18,2474 -0.72%
ALTIN 1.022,09-0,85
BITCOIN 4163230,23%
Adıyaman
35°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

6b6815257c48bfe31f24438bbd6e7b13

ABONE OL
16 Mayıs 2015 20:34
6b6815257c48bfe31f24438bbd6e7b13
0

BEĞENDİM

ABONE OL

        Çeşitli ziyaret ve açılışlara katılmak üzere Adıyaman’a gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Adıyaman Valiliğince Perre Saray Düğün Salonunda Şehit aileleri ve gaziler ile Adıyamanlılar onuruna verilen iftar yemeğine katıldı.

Adıyaman Valiliği tarafından Perre Saray’da verilen iftar yemeğine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, siyasi parti başkanları, Adıyaman’daki kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler ile Adıyamanlılar katıldı.

Perre Saray’da şehit ailelerinin masasını tek tek gezen Bakan İslam, şehit aileleri ile yakından ilgilendi. Bakan İslam, ezanın okunması ve İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü’nün okuduğu dua sonrası şehit aileleri ve Adıyamanlılarla birlikte iftarını açtı.

İftar sonrası protokol konuşmalarına geçildi. İlk konuşmayı Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın yaptı.  Milletvekili Aydın konuşmasında; bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır diyerek, bu ülkenin huzur içerisinde olmasının en büyük katkısının şehitler olduğunu belirterek, “Eğer bugün huzur içerisinde bu iftarları açıyorsak bunda en önemli katkı şehitlerimizindir. Gazilerimize ve şehitlerimize ne kadar saygı duyarsak azdır. Ne kadar sahip çıkarsak çıkalım bu yeterli değildir. Şu anda her kesime sahip çıkan bir hükümetimiz var”dedi.

Ramazan ayının manevi atmosferinde şehit aileleri ve gazilerle iftar’da bir araya gelmenin sevinç ve mutluluğunu yaşadığını ifade eden Vali Mahmut Demirtaş ise, bu iftar yemeğinde, teşrifleriyle bizleri onurlandıran Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Ayşenur İslam’a ve herkese çok teşekkür ediyorum. 11 ayın sultanı olan Ramazan Ayının herkese hayırlar getirmesini diliyorum. Bu mübarek ayda, bizleri bir araya getiren Ramazan iftarı vesilesi ile birlik ve beraberliğimiz uğrunda mücadele eden ve bizlerin rahatı ve huzuru için canlarını veren bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize ise şükranlarımı sunuyorum”dedi.

Adıyaman’ın barışın, kardeşliğin, huzurun, hoşgörünün kenti olduğunu kaydeden Vali Mahmut Demirtaş,  Adıyaman, dil, din, ırk, ayrımı yapılmadan herkesin kardeşlik duyguları içerisinde yaşadığı örnek bir kenttir. Bu eşsiz hoşgörü örneği bugün bu iftarda da açıkça görülmektedir. Huzurlu olmanın yolu bu birliktelikten geçmektedir”dedi.

 İftar yemeğinde şehit ailelerine de seslenen Vali Mahmut Demirtaş,  “Şahadet herkese nasip olmayan en ulvi, en kutsal makamlardır. Sizler bu makamlara sahip, milletimizin gözbebeği ailelersiniz. Çünkü hepimiz biliyoruz ki bu güzel ülke, bu güzel vatan şehitlerimizin ve gazilerimizin hürmetine vatan olmuştur. Sizlerde onların bize bıraktığı en kıymetli emanetlersiniz”dedi.

Ramazan Ayının manevi bir ay olduğunu, bu mübarek ayda Adıyamanlılarla iftarda bir araya gelmenin sevinç ve mutluluğunu yaşadığını belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ise konuşmasında; “Ramazan Ayında ruhlarımızın aynasında kendimize yeniden bakıyoruz. Duygularımızı ve düşüncelerimizi yeniden gözden geçiriyoruz. Ruhen ve bedenen arınmak için bir fırsat ayıdır. Ramazan ayı sabır, rahmet, bereket, bağışlanma ve dua ayıdır. Ramazan ayında hasıl olan bütün sevaplarımızı bu dünyanın kar hanesine yazılmasını ümit ediyoruz. Bu ayda gösterilen kardeşlik ve yardımlaşma duygularının diğer aylarda da devam etmesi gerekiyor. Toplumun her kesimine hitap eden bir bakanlık olarak biz bu anlayışla hizmetlerimizi sadece Ramazanlarda değil, senenin bütün aylarında, her ayın bütün günlerinde devam ettiriyoruz. Bu şuurla ve bu inançla birbirimizi kucaklamak mecburiyetindeyiz. Bu Ramazan’ın manevi ikliminde şehit aileleri ve gazilerimizle iftar’da biraraya gelmenin sevinç ve mutluluğunu yaşadığımı ifade ediyor, bu vesile ile şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükran ve minnetle, ailelerini ise tarifsiz bir saygı ile selamlıyorum”dedi.

Bakan Ayşenur İslam, önceki gün çekilen kuralarla yaklaşık 3 bin şehit ailesi ve gaziyi devlet kurumlarında istihdam etmek için yerleştirmelerinin yapıldığını belirterek, bir yıl içerisinde bu şekilde 35 bin kişinin istihdam edileceğini söyledi. İslam, “Şehit ve gazilerimizin kuralarını çektik ve yerleştirmelerini yaptık. Yaklaşık 3 bin kişiyi işe yerleştirdik. Müracaatı kabul edilen 5 bin kardeşimiz daha var; iki ay içerisinde bunu da tamamlayacağız. Ama bu devam edecek. Bu şekilde 35 bin vatandaşımızı devlette istihdam edeceğiz. Bu istihdam bize müracaat edilirse işleme konulan istihdamlardır. Hak sahiplerinin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekiyor” ifadelerini kullandı.

İftar sonrası Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam beraberinde Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ve  AK Parti Grup Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ile birlikte Seyir Tepesine çıktı. Seyir tepesinde bulunan vatandaşların masasını tek tek gezen Bakan İslam, vatandaşlarla sohbet etti. 

 

iftar sehit 1

 

iftar sehit 2

 

iftar sehit 3

 

iftar sehit 4

 

iftar sehit 5

 

iftar sehit 6

 

iftar sehit 7

 

iftar sehit 8

 

iftar sehit 9

 

iftar sehit 10

 

iftar sehit 11

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP