DOLAR 17,9131 0.02%
EURO 18,2474 -0.72%
ALTIN 1.022,09-0,85
BITCOIN 4167120,44%
Adıyaman
35°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

5001ade98ab7c45744cf931d59cf3805

ABONE OL
20 Mayıs 2015 08:33
5001ade98ab7c45744cf931d59cf3805
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman’ın Su Sporlarının merkezi olması yönünde önemli adımlar atılıyor. Gazihan Dede mevkiinde temeli atılan kayıkhane inşaatında incelemelerde bulunan Vali Mahmut Demirtaş, devam eden çalışmaları yerinde görerek, Kayıkhane inşaatı ile ilgili Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Seyit Ahmet Bağcı’dan bilgi aldı.

 

Gazihan Dede’de temeli atılarak inşaat çalışmaları devam eden Kayıkhane’de incelemelerde bulunan Vali Mahmut Demirtaş, “Adıyaman’ın Su Sporları Merkezi olması yönünde temeli atılan Kayıkhane’nin bitirilmesi ile birlikte vatandaşlarımızın sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçları önemli ölçüde karşılanacak ve ilimiz  uluslararası müsabakalara da ev sahipliği yapmış olacaktır”dedi.

 

İpek yolu kalkınma ajansı ve Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa yapmış olduğu bu projenin inşaat çalışmalarının 60 gün içinde tamamlanacağını belirten Vali Demirtaş, “682 Bin TL’ye mal olacak Gazihan Dede Su Sporları Merkezinin tamamlanması ile sportif ve kültürel etkinliklerin gerçekleştirilmesi sağlanmış olacaktır. Özellikle su sporları kulüpleri kurularak ilin tanıtımına katkı sunulacaktır. Aynı zamanda burada halkın dinlenmesi ve amatör su sporlarının yapılması hedeflenmektedir. Böylelikle ilimiz, su sporları merkezi ile cazibe merkezi haline gelerek çevre illerden ve değişik ülkelerden de tercih edilecektir. Adıyaman ve baraj gölü havzası su sporları yönünden özellikle kürek, kano v.b. sporlar açısından değerlendirildiğinde dört mevsim 12 ay yarışların ve antrenmanların yapılabileceği bir iklime sahiptir. Alanın uygunluğu, daha Gençlik Spor Bakanlığı ve kürek federasyonu yetkilileri tarafından da incelenerek teyit edilmiştir. Bu bakımdan, inşaatı devam eden kayıkhane ve temel tesisler ile hem ilimizde su sporlarının yaygınlaştırılması ve su sporları kulüplerinin kurulması ile sporcu yetiştirilmesi hem de yurtiçi ve yurt dışından özellikle denizden istifade edilemeyen dönemlerde antrenman ve yarışların yapılmasında ilimizin cazip hale gelmesi amaçlanmaktadır”dedi.

 

İnşaat çalışmaları devam eden Kayıkhane’nin bitirilerek önümüzdeki günlerde hizmete sunulması ile birlikte bu alanda kürek ve kano yarışlarının yanı sıra diğer su sporlarının da yapılarak ilin tanıtımına katkıda bulunulacağını vurgulayan Vali Mahmut Demirtaş, “Tesis tamamlandıktan sonra kürek, kano, yelken, dragon v.b kulüpler kurularak, bu spor kulüplerinin altyapısı hazırlanmış olacaktır. Bununla birlikte ilimiz ulusal ve uluslar arası müsabakalara ev sahipliği yapma imkanına sahip olacaktır İlimize gelen yabancı turistler buraya yönlendirilecek ve turistlerin konaklama gün sayısında artış olacaktır”dedi.          

 

gazihan su sporlari 1

 

gazihan su sporlari 2

 

gazihan su sporlari 3

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP