DOLAR 17,9131 0.02%
EURO 18,2474 -0.72%
ALTIN 1.022,09-0,85
BITCOIN 4164170,10%
Adıyaman
35°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

19fe03e927b2f9f34c6914012fba34b7

ABONE OL
21 Mayıs 2015 12:30
19fe03e927b2f9f34c6914012fba34b7
0

BEĞENDİM

ABONE OL

        Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek,  Türkiye Beyaz Ay Derneği Adıyaman Şubesinin düzenlemiş olduğu “Engelli Bir Arkadaşım Olsa” sosyal sorumluluk projesine katılmak ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Adıyaman’a geldi.

Adıyaman’daki temaslarına ilk olarak Valilik ziyaretiyle başlayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek’i Hükümet Konağı önünde Vali Mahmut Demirtaş ile protokol üyeleri karşıladı.

Valilik ziyaretinden, Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Yardımcısı Atabek’e Vali Mahmut Demirtaş tarafından engellilerle yönelik kente yapılan çalışmalar ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Adıyaman’daki yatırımlarıyla ilgili bilgi verdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Sayın Çiğdem Erdoğan Atabek’i Adıyaman’da ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını kaydeden Vali Mahmut Demirtaş, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Adıyaman’da çok ciddi yatırımları bulunmaktadır. Bu yatırımların bir kısmı tamamlanmış bir kısmı da devam etmektedir. Özellikle BSRM inşaatının bir ay içersinde tamamlamayı düşünüyoruz. Bu yatırım tamamladıktan sonra kızlarımızı oraya yerleştirmeyi düşünüyoruz.  Adıyaman’da akrabalık ilişkileri çok güçlü olup, gelenek ve göreneklerine bağlı bir ilimizdir. Adıyaman, herkesin kardeşlik duyguları içerisinde yaşadığı Güneydoğunun en huzurlu ve hoşgörülü kentidir. Sizleri huzur ve hoşgörü kentinden ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz”dedi.

Adıyaman’da bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Bakan Yardımcısı Atabek “Adıyaman’a gelmeden önce sesim kısılmıştı. Adıyaman’a has çiğköfte ikramının ardından sesim açıldı. Misafirperverlikleri için tüm Adıyamanlılara çok teşekkür ediyorum. BSRM ve KBRM gibi kuruluşları çok önemsiyoruz. Bu kurumlar suça itilmiş ve suç mağduru olan çocukları barındırmaktadır. Bu çocuklar toplumumuzun en ucundaki çocuklar. Dolayısıyla bu çocuklar rehabilitasyonu her şeyden önemlidir. Biz, aça bildiğimiz kadar Türkiye’de BSRM yada KBRM merkezi açmaya çalışıyoruz. BSRM’lerle ilgili yeni bir uygulama hayata geçiriyoruz. Bu yeni uygulamayla BSRM yada KBRM’ye gelen her bir çocuğumuza bireysel danışman atayacağız”dedi.  

 

aile bakaniii 1

 

aile bakaniii 2

 

aile bakaniii 3

 

aile bakaniii 4

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP