DOLAR 17,9131 0.02%
EURO 18,2474 -0.72%
ALTIN 1.022,09-0,85
BITCOIN 4163440,02%
Adıyaman
35°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

5ac96c87dbd869cdef51ac0673760ca6

ABONE OL
21 Mayıs 2015 22:05
5ac96c87dbd869cdef51ac0673760ca6
0

BEĞENDİM

ABONE OL

        Adıyaman Üniversitesinde 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı sonunda mezun olan yaklaşık 5 Bin öğrenci kep fırlatarak, mezun olmanın sevincini yaşadılar.

 

Adıyaman Atatürk Stadyumunda gerçekleştirilen Mezuniyet Törenine Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Belediye Başkan Vekili Remzi Gerger, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Büyükkaramuklu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Üniversite akademik ve idari personeli, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Coşkulu geçen mezuniyet töreni, diplomalarını alacak öğrencilerin kortej yürüyüşü ile yerlerine geçmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Akabinde öğrenciler halkoyunları ve judo gösterisi yaptı. Mezuniyet töreninde Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ile 2012-2013 öğretim yılı Eğitim Fakültesi ve Üniversite birincisi Gökçen Usman birer konuşma yaptı.

 

Törende bir konuşma yaparak öğrencilere seslenen Vali Mahmut Demirtaş, öğrencilerimizin uzun bir eğitim maratonunu bugün başarı ile tamamlamanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, “Ancak mezuniyet mutlu bir son olmakla birlikte hayata atılan yeni bir adım, yeni bir başlangıçtır. Bugünden itibaren üstleneceğiniz görevin ağır sorumluluğunu omuzlarınızda hissetmeye başlayacaksınız. Ancak siz tüm bu zorlukları aşabilecek bir güç ve potansiyele sahipsiniz. Bu yolda azimle, inanç ve güvenle yürüyünüz. Önünüzdeki tüm umut kapılarının açılmasını temenni ediyorum”dedi.

 

Konuşmasında öğrenci velilerine de seslenen Vali Demirtaş, “Çok yüksek bir özveri sağlayarak bu gençlerin yetişmesine olanak sağladınız, onlara destek oldunuz. Ama onlarda sizin bu desteklerinizi boşa çıkarmadılar. Çok çalıştılar ve sizlere laik birer evlat olduklarını gösterdiler. Onların çok iyi yetiştiklerine emin olabilirsiniz. Türk Gençliğini, bilim ve teknoloji kullanan, demokrasiye, insan haklarına saygılı, erdemli, sorunlara neden-sonuç ilişkisi içinde çözüm üretebilen, ulusal değerlere bağlı, Atatürkçü düşünceyi özümsemiş, bilimin ve aklın yol göstericiliğinden ayrılmayan, sağduyulu, çağdaş bireyler olarak geleceğe hazırlamak hepimizin görevidir. Türkiye sahip olduğu genç nüfus potansiyeli ile büyük bir dinamik gücü elinde bulundurmaktadır. Bu güç iyi kullanıldığı ölçüde gelecekte etkin ülkelerden biri olarak dünyada saygın bir konuma ulaşacaktır. Gençlerimize bundan sonraki yaşamlarında sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimi iletiyorum”dedi.

 

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ise konuşmasında, çağdaş bir üniversite ortamında öğrencilerin eğitim ve öğretimlerini başarıyla sürdürmelerinin ve kendilerine, ülkelerine yararlı birer insan olarak yetişmelerinin Adıyaman Üniversitesi’nin öncelikli hedeflerinden olduğunu kaydetti.

 

Konuşmaların ardından Eğitim Fakültesi ve üniversite birincisi Gökçen Usman ile diğer fakülte ve yüksekokul birincileri yaş kütüğüne plaket çaktılar. Daha sonra protokol üyeleri tarafından dereceye giren öğrencilere başarı belgesi ve ödülleri verildi. Üniversite birincisi Gökçen Usman diploma ve hediyesini Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’den alırken, üniversite ikincisi olan Ümran Girgin ise diploma ve hediyesini  Vali Mahmut Demirtaş’ın elinden aldı.  Üniversite üçüncüsü olan Ezgi Demez'e ise diploma ve hediyesini Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Büyükkaramuklu verdi.

 

universite 1

 

universite 2

 

universite 3

 

universite 4

 

universite 5

 

universite 6

 

universite 7

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP