DOLAR 17,9131 0.02%
EURO 18,2474 -0.72%
ALTIN 1.022,09-0,85
BITCOIN 414041-0,43%
Adıyaman
35°

AÇIK

20:21

AKŞAM'A KALAN SÜRE

d67c849a67d433d76bac51c7cf9e3aa7

ABONE OL
28 Mayıs 2015 16:33
d67c849a67d433d76bac51c7cf9e3aa7
0

BEĞENDİM

ABONE OL

   Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, hafta içerisindeki yoğun çalışma temposunun ardından hafta sonu da mesai kavramı gözetmeksizin çeşitli ilçeleri gezerek çalışmalarına seri bir şekilde devam ediyor. Vali Demirtaş’ın bu hafta sonu mesaisi Besni ilçesi oldu.

 

Vali Mahmut Demirtaş beraberinde İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Yalçın, Vali Yardımcıları Murat Süzen, Levent Öztin, Yunus Emre Altıner, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ve Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu ile birlikte Besni ilçesine bağlı Balka köyüne giderek yapım çalışmaları devam eden Dinamit fabrikasının arazisinde incelemelerde bulundu.

 

Balka Köyünde yapım çalışmaları devam eden Alket Patlayıcı Maddeler Fabrikası inşaatında ve deposunda  incelemelerde bulunan Vali Mahmut Demirtaş, burada fabrika sahibi Ali Kelleci’den bilgi aldı. Fabrikanın ilk tesislerini 3 ay içerisinde faaliyete geçireceklerini belirten Ali Kelleci, “İnşaat çalışmaları devam eden Dinamit üretim tesislerinin tamamlanması ile birlikte burada 80 kişinin istihdamını sağlayacağız. Teknoloji transferini Amerika’dan yaparak, fabrikamızı Türkiye’de ve Avrupa’da bulunmayan son otomatik teknoloji ile dizayn edeceğiz. Fabrikanın hammaddesini Kütahya ve Mısır’dan getireceğiz. Türkiye’de beş adet dinamit fabrikası bulunuyor. Son teknoloji ile dizayn edeceğimiz fabrikanın altıncısını 570 dönümlük arazi üzerinde Balka köyümüzde faaliyete geçireceğiz. Fabrikamız güvenlik boyutuyla ülkemizin en yüksek güvenlikli Dinamit üretim tesisleri olacaktır”dedi. 

 

Balka köyünde yapım çalışmaları devam eden Dinamit Üretim Fabrikası arazisindeki incelemelerinin ardından Besni ilçesine bağlı Üçgöz Beldesine geçen Vali Mahmut Demirtaş, burada Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu’nun sahibi olduğu Safoğulları Grubuna ait Hidroelektrik Santralinde incelemelerde bulundu. Hidroelektrik Santrali ile ilgili Vali Mahmut Demirtaş’a teknik bilgi veren ATSO Başkanı Mustafa Uslu, “Hidroelektrik Santralimiz baraj özelliği olmayan sadece akıştan istifade ile elektrik enerjisi üreten bir santraldir. Hidroelektrik Santralimizin yıllık enerji üretimi 11 Milyon  kwh tır. Gelen talebe göre elektrik ihtiyacını karşılıyoruz”dedi. 

 

Vali Mahmut Demirtaş, Besni ilçesindeki temaslarının ardından akşam geç saatlerde merkeze döndü. 

 

besni incelemee 1

 

besni incelemee 2

 

besni incelemee 3

 

besni incelemee 4

 

besni incelemee 5

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP