DOLAR 17,9131 0.02%
EURO 18,2474 -0.72%
ALTIN 1.022,09-0,85
BITCOIN 414452-0,36%
Adıyaman
39°

AÇIK

20:21

AKŞAM'A KALAN SÜRE

36d38338b0e90b5caeec2d6eef9434d8

ABONE OL
30 Mayıs 2015 16:30
36d38338b0e90b5caeec2d6eef9434d8
0

BEĞENDİM

ABONE OL

        Adıyaman'ın saklı potansiyelini ve sahip olduğu yerel dinamikleri harekete geçirmek amacıyla 27-30 Haziran 2013 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezinde ilki düzenlenen Adıyaman Tanıtım Günlerinin ikincisi 25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında İstanbul Feshanede gerçekleştirilecek.

Adıyaman’ı kültür ve turizmde bir cazibe merkezi haline dönüştürülmesi ve sahip olduğu potansiyelini harekete geçirmek amacıyla 25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan tanıtım günleri ile ilgili Grand İskender Otelde bir toplantı düzenlendi.

Düzenlenen toplantıya Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Vali Yardımcıları Murat Süzen, Yunus Emre Altıner, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşların Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, İşadamları ve Adıyaman Esnafı katıldı.

İstanbul Feshanede gerçekleştirilecek olan Adıyaman Tanıtım Günlerinin coşkulu bir şekilde geçmesi amacıyla organizasyonun şekli ile ilgili bilgi vererek, hazırlıklara başladıklarını belirten Anatolia Grup Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Çelik, “25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında İstanbul Feshanede gerçekleştireceğimiz bu organizasyonla amacımız Adıyaman ilimizin kültürünü, tarihini, doğal ve turistik güzelliklerini, yöresel yemeklerini, tarımsal ve hayvansal ürünlerini İstanbul’da gerçekleştirilecek olan büyük organizasyonla en iyi şekilde tanıtabilmektir. Bu organizasyonun bir önceki organizasyondan daha görkemli ve coşkulu geçeceğine inanıyorum. Organizasyon ile ilgili çalışmalara şimdiden başlamış bulunuyoruz. Tarihi bir mekan olan Feshane 1890 yılında kurulmuş olup, toplamda 10 Bin m2 alan sahip. Stantların kurulacağı alan ise 1.700 m2 alana sahiptir”dedi.

İstanbul Feshanede düzenlenecek olan Adıyaman Tanıtım Günlerinin ikincisinin bir önceki yıl düzenlenen organizasyondan daha görkemli bir şekilde geçeceğini ve Adıyaman’ın sahip olduğu kültür ve turizm ile inanç değerlerini kapsamlı bir şekilde tanıtacaklarını ifade eden Vali Mahmut Demirtaş, “Bu tür organizasyonlarla amacımız, Adıyaman’ı hem ülkemizde hem de dünyada layık olduğu yere getirebilmektir. Bu organizasyonun amacına uygun bir şekilde gerçekleşmesi için herkese büyük görevler düşüyor. Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Bu organizasyona herkesin mutlaka ilgi göstermesi gerekiyor. Gerekirse 4 gün dükkânlarımızı kapatalım ama bu tanıtım günlerine mutlaka katılalım. Buna Adıyaman’ın çok büyük ihtiyacı var. Bu yine Adıyaman’a ve esnafına ekonomik anlamda bir geri dönüşüm sağlayacaktır.  Bizim amacımız Adıyaman’ı İstanbul’da görücüye çıkararak, marka olmuş değerlerinin tanıtımına katkıda bulunmaktır. Geçen sene ile bu seneyi kıyaslayarak, daha güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmamız gerekiyor.

Adıyaman’ın sahip olduğu doğal güzelliklerle büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten Vali Demirtaş, “İkincisini gerçekleştireceğimiz büyük organizasyonla ilimizi sadece sahip olduğu kültür ve turizm değerleri ile değil bir bütün olarak tanıtmayı hedefliyoruz. Her ilçemizin kendine has bir doğal güzelliği ile marka olmuş ürünleri bulunmaktadır. Tüm bu değerleri İstanbul’da dünyaya tanıtmamız lazım. İkincisini gerçekleştireceğimiz bu organizasyonla yaklaşık 500 bin ziyaretçi hedefliyoruz. Tanıtım Günlerine katılacak herkesin de çalışmalarını bu hedefe göre yapmasını istiyorum. Bu organizasyonun Adıyaman’ın tanıtımına çok ciddi katkı sağlayacağına inanıyorum”dedi. 

Gerçekleşen toplantıda, geçtiğimiz günlerde Valilik Bahçesinde düzenlenen Adıyaman Kitap ve Üniversite Günlerine de değinen Vali Mahmut Demirtaş," Bu Adıyaman için bir ilkti. Bu organizasyonun geçen yıl Ankara’da düzenlediğimiz Adıyaman Tanıtım Günleri kadar ilimize katkısı oldu. Bu etkinlikle ilimizde bir özgüven oluştu. Önümüzdeki yıl kitap fuarını daha etkin, daha verimli ve daha büyük bir organizasyonla düzenlemeyi düşünüyoruz.  Bununla amacımız çocuklarımızı kitapla tanıştırmak ve üniversiteye hazırlık aşamasındaki gençlerimizi doğru yönlendirerek, doğru tercih yapmasını sağlamaktır”dedi.

Adıyaman’ı sahip olduğu bütün değerlerle topyekün kalkındırmak için bir çok projeleri hayata geçirdiklerini belirten Vali Demirtaş, “Bunlardan biriside İPA projesidir.  Bu proje ile ilimizdeki tarihi ve turistik merkezlerin AB standartlarında bir niteliğe kavuşması, ortalama konaklama süresi ve turizmden elde edilen katma değerin artırılması amacıyla ilimizde tespit edilen 11 adet tarihi turistik merkezin çevre düzenlemesini yapacağız. Tarihi ve turistik merkezlerimizin alt yapısını iyileştirmemiz ile birlikte Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yılı olan 2023 yılında Adıyaman’a Bir Milyon turist geleceğini tahmin ediyoruz.  Yine 2015 yılında Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yıl dönümü dolayısıyla 25 ülkeden yüzlerce sporcunun katımlıyla Uluslararası Kürek Sporu organizasyonuna ev sahipliği yapacağız. Bu sporcularımız yaklaşık 15 gün Adıyaman’da konaklayacak. Buda gerek ekonomik gerekse de sosyal anlamda doğrudan Adıyamanlı vatandaşlarımıza yansıyacaktır ”dedi. 

 

adiyaman tanitim 1

 

adiyaman tanitim 2

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP