DOLAR 17,9131 0.02%
EURO 18,2474 -0.72%
ALTIN 1.022,09-0,85
BITCOIN 414452-0,36%
Adıyaman
39°

AÇIK

20:21

AKŞAM'A KALAN SÜRE

ABONE OL
31 Mayıs 2015 00:31
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 Adıyaman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı ile PTT arasında imzalanan protokol gereği vatandaşlara yapılan sosyal yardımların bundan böyle PTT aracılığıyla ödeneceği açıklandı.

 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Vali Mahmut Demirtaş, fakru zaruret içinde bulunan vatandaşlarımıza yapılan sosyal yardım ödemelerine daha kolay erişimi sağlamak amacıyla PTT ile bir protokol imzaladıklarını belirterek, “Protokole göre Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla nakdi yardım alan vatandaşlara nakdi yardımların PTT şubeleri ile birlikte, kendilerine verilecek PTT Kartları ile PTT atm’lerinden çekebileceklerini”ifade etti.

 

Banka kartları olmayan kişilere paralarını çekebilmeleri için de kart verileceğini kaydeden Vali Demirtaş, “Kart sahibi olan vatandaşlarımız kendi adına yatırılan yardımları mesai saatleri dışında yada tatil günlerinde de PTT’lerin ATM’leri aracılığı ile Türkiye’nin her tarafında  çekebileceklerdir. Hak sahibinin sosyal yardıma ilişkin aktif bir kartı mevcut ise yardım karta yüklendiğinde hak sahibine PTT tarafından ayrıca bilgilendirme SMS’i gönderilecektir. Öte yandan şartlı nakit transferi, yaşlı ve engelli yardımı, muhtaç asker ailelerine yardım gibi ödenen aylıklar da PTT’den alınabilecektir”dedi.

 

Protokol ile yaşlı durumda bulunan muhtaç, güçsüz ve yoksul vatandaşlara SYDV tarafından bağlanan aylıkların, talep edilmesi halinde konutta ödenmesi uygulamasına geçileceğini vurgulayan Vali Mahmut Demirtaş, “Söz konusu uygulamayla yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Yaşlı ve engelli vatandaşlarımız banka kuyruklarında çile görmeden hizmeti onların ayağına götürmeyi hedefliyoruz. Bu hizmet yapılırken de PTT tarafından herhangi ekstra bir ücrette vatandaşlardan talep edilmeyecektir”dedi.


 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP