DOLAR 17,9131 0.02%
EURO 18,2474 -0.72%
ALTIN 1.022,09-0,85
BITCOIN 414252-0,35%
Adıyaman
39°

AÇIK

20:21

AKŞAM'A KALAN SÜRE

0af9437ac20ea22055082312afe27c35

ABONE OL
31 Mayıs 2015 16:34
0af9437ac20ea22055082312afe27c35
0

BEĞENDİM

ABONE OL

        En yeni ve ileri teknoloji ile 5 yıldızlı otel konforunda tefriş edilen ve kronik yara tedavisi yapacak olan Yara Bakım Merkezi ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışı gerçekleştirildi.

Adıyaman Eğitim Araştırma Hastanesi (82. Yıl Devlet Hastanesi) bünyesinde bölgeye hitap edecek Yara Bakım Merkezi ile günde 250 hastaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmeti verecek merkezin açılışına Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman Milletvekilleri, Mehmet Metiner, Murtaza Yetiş, Salih, Fırat, Vali Yardımcısı Levent Öztin, Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Niyazi Kahveci, İl Sağlık Müdürü Dr. M. Emin Taş, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Şen, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ve Sağlık çalışanları katıldı.

  Yara Bakım Ünitesiyle birlikte, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ve Evde Bakım Ünitesinin açılışı da düzenlenen tören ile gerçekleşti. Başta diyabet hastaları olmak üzere hastanede yatarak tedavi gören hastalarda meydana gelen yaraların iyileştirilmesi için Yara Bakım Merkezi Ünitesi kuruldu. Ünitede bası yarası, venöz ülserler, arteriyal yetmezliğine bağlı ülserler, diyabetik yaralar, radyasyon ve ekstravazasyon yaraları, lenfödem, malnüstrisyon yaraları, enfekte yaralar, ateşli silah yaralanmaları bu merkezde tedavi edilebilecek.

  Açılış konuşmasını yapan Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yrd. Doç. Dr. Fatih Doğan, açılan ünitelerin işlevleri hakkında bilgi verdi.

  Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Dr. Talat Küçük ise, hastanenin verdiği hizmetlerden, personel durumundan, hastanenin kapasitesinden, hasta yoğunluğundan ve binaların fiziki durumundan bahsetti.

  Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Şen, Türkiye’de örnek olacak olan bu hizmetlerin tüm Türkiye’ye yayılacağını belirterek, amacımız insan onuruna yakışır bir sağlık hizmeti sunmaktır. Sağlık kuruluşlarımız bölgemize de hizmet vermektedir” dedi.

  İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Taş ise konuşmasında, Adıyaman’ın bu yeni ünitelerle sağlık açısından daha da yaşanılır bir kent olacağını ve dışa bağımlı olmaktan çıkacağını dile getirdi.

Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Niyazi Kahveci ise, üniversitelerin illere kattığı değerlerden bahsederek,  Üniversitenin sağlık alanında Adıyaman’a ciddi katkılar sağladığını dile getirdi.

  Milletvekili Murtaza Yetiş ise, teknolojiyle birlikte sağlık sektöründeki hizmetlerin özünü sağlık çalışanlarının oluşturduğunu dile getirerek, sağlık çalışanlarının memnuniyetini daha fazla sağlayacak ortam oluşturulması gerektiğine işaret etti.

  Milletvekili Salih Fırat’da konuşmasında, Adıyaman’ın sağlık alanında ciddi değişim ve dönüşümlerle çok ilerlediğini belirterek, Adıyaman’ın hizmetlerin en iyisine layık olduğunu ifade etti.

  Milletvekili Mehmet Metiner ise, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ki hizmetleri görünce gurur duyduğunu vurgulayarak, sağlıkta devrim gerçekleştirildiğini söyledi.

  Vali Mahmut Demirtaş ise, yapılan hizmetin çok önemli bir hizmet olduğunu dile getirerek, “En yeni ve ileri teknoloji ile kronik yara tedavisi yapacak olan Yara Bakım Merkezi ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimiz 5 yıldızlı otel konforunda tefriş edilmiştir. Sağlıktaki bu başarılı çalışmaların devam etmesi ile birlikte ilimizin sağlık alanında bölgeye hitap edeceğini ve Türkiye’nin sağlık alanında standardı en yüksek illerden biri olacağını düşünüyorum. Her iki merkezin de hastalara şifa ve ışık dağıtmasını temenni ediyor, yapılan bu hizmetlerden dolayı emeği geçen İlimiz Milletvekillerine ve sağlık camiasına çok teşekkür ediyorum”dedi.

  Yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek, üniteler gezildi.

 

yara bakim merkezi 1(1)

 

yara bakim merkezi 2(1)

 

yara bakim merkezi 3(1)

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP