DOLAR 17,9131 0.02%
EURO 18,2474 -0.72%
ALTIN 1.022,09-0,85
BITCOIN 414956-0,24%
Adıyaman
39°

AÇIK

17:07

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

caa8e87ec4a2bc3f5a59d748589eb92e

ABONE OL
2 Haziran 2015 08:33
caa8e87ec4a2bc3f5a59d748589eb92e
0

BEĞENDİM

ABONE OL

        Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Adıyaman’da yapılacak olan 16 derslikli Anadolu Lisesi, 200 kişilik öğrenci yurdu ile kapalı spor salonunun temeli düzenlenen törenle atıldı.

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasının Güneyinde inşa edilen 16 derslikli lise ile öğrenci yurdu ve kapalı spor salonunun 2015 yılı eğitim öğretim yılına kavuşturulması hedefleniyor. Bir yıl içerisinde bitirilmesi planlanan okul bodrum, zemin artı 3 kattan oluşurken, yurt binası da bodrum, zemin artı 3 kattan oluşuyor. Küçük tip proje olan kapalı spor salonuyla birlikte okul ve yurt toplam 10 bin 563 metrekare kapalı alana sahip.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan temel atma töreninin açılış konuşmasını Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu yaptı. Uslu yaptığı konuşmada, TOBB’un Türkiye’de bu güne kadar 43 eğitim tesisini tamamladığını, 18 ilde okul inşaatlarının devam ettiğini, 21 ilde ise tesis yapılması için çalışmaların yürütüldüğünü söyledi. TOBB’un Türkiye’de eğitime büyük önem verdiğini ve muasır medeniyet seviyesine çıkmanın yolunun eğitimden geçtiğini vurgulayan Uslu, “Bu açıdan eğitime yapılan yatırım hepimiz tarafından çok iyi biliniyor ki en iyi ve en hayırlı bir yatırımdır”dedi.

Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise konuşmasında, eğitime verdikleri desteklerden dolayı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına teşekkür ederek, “Bu güzel bir yatırım ve Adıyaman’ın eğitim ihtiyacını karşılayacak güzel bir Anadolu Lisesi olacak. Biz bu eğitim yatırımlarını önemsiyoruz. Adıyaman’ın bu yatırımlara çok fazla ihtiyacı var. Bu yatırımlar Adıyaman’ın ihtiyacını bir nebzede olsa karşılayacaktır”dedi.  

TOBB’un Türkiye’de eğitime verdiği destekle ülkemizin geleceğine yatırım yaptığını söyleyen Vali Mahmut Demirtaş ise, “Bu yatırımın ilimizde yapılmasına başta İlimiz Milletvekillerinin ve Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası Başkanlığımızın çok büyük katkıları oldu. 20 aylık görev sürem içerisinde Adıyaman’da en büyük önem verdiği alanların başında eğitimdeki fiziki sorunların çözülmesi olmuştur.

TOBB’un Adıyaman’da yapacağı 16 derslikli okul ile tesislerin protokolünü bir yıl önce imzaladıklarını belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Bu yatırım biraz gecikmeli oldu. Ama yüklenici firmanın bu gecikmeyi telafi edeceğine inanıyorum. Bu eğitim tesisini inşallah 2015 yılında eğitim ve öğretime kazandırmayı hedefliyoruz”dedi

Yaklaşık 20 ay önce Adıyaman’da göreve başladığını ifade eden Vali Mahmut Demirtaş, “Adıyaman’da göreve başladıktan sonra en çok önem verdiğim alanların başında eğitim gelmiştir. Eğitim bir ülkenin her şeyidir. Bir ülkenin gelişmişlik seviyesi o ülkenin eğitime verdiği önemle doğru orantılıdır. Eğitim durumu çok iyiyse o ülke çok kalkınmış bir ülkedir. Bunlar birbiriyle doğru orantılıdır. Bunun için eğitimi seviyesini mutlaka yükseltmemiz gerekmektedir. Adıyaman’da bu güne kadar 71 tane okulun temelini attık. Bu okulların toplam derslik sayısı 796’dır. Bunların çoğunu hizmete sunduk bir kısmının ise inşaatları devam ediyor. Bunları da kısa süre içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz. Bu yılda Allah kısmet ederse 180 dersliğin temelini atacağız. Bu dersliklerin de bitirilmesi ile Adıyaman’a 1000 derslik kazandırmış olacağız. İnşallah Adıyaman’da eğitim problemlerinin tamamını çözmeyi düşünüyoruz. Bugün burada temelini attığımız 16 derslikli Anadolu Lisesinin, 200 Kişilik Öğrenci Pansiyonu ve Kapalı Spor Salonunun ilimize hayırlı olmasını diliyor, eğitime yapmış oldukları katkılarından dolayı TOBB’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum”dedi.

Yapılan konuşmaların ardından okulun temeli atılırken, kurban kesildi.

 

tobb okul temeli 1

 

tobb okul temeli 2

 

tobb okul temeli

 

tobb okul temeli 3

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP