DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 383971-2,23%
Adıyaman
32°

AÇIK

16:59

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Abdulgafur Büyükfırat, vedalaşıyor..

Abdulgafur Büyükfırat, vedalaşıyor..

ABONE OL
1 Mayıs 2008 19:15
Abdulgafur Büyükfırat, vedalaşıyor..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DSCF1023Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Gafur Büyükfırat yeni görev yeri olan Adana iline gitmezden önce çeşitli kurum ve kuruluşları gezerek helalleşti. Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Gafur Büyükfırat görev yaptığı süre içerisinde Adıyaman basınının kendisine vermiş olduğu büyük destekten dolayı teşekkür etti.

Büyükfırat; “Memleketimde görev yapmanın zorluklarını da çok iyi bilen birisiyim. Ama Adıyaman ilinde görev yaptığım süre boyunca yerel basınımız bana çok büyük destek oldu. Bu ilde başarılı çalışmalar olmuşsa benim en büyük destekçim olan basının bana olan güveni, bana olan desteği ve eğitime olan katkısı çok önemlidir. Görevimiz süresi boyunca hazırlamış olduğumuz projelerimize Adıyaman basınında çok büyük destek geldi. Okul öncesi çalışmalarımızda fiziki imkanlarımızın yetersiz olması nedeniyle tam istediğimiz seviyeye gelemedik Türkiye ortalamasını yakalayamadık. Yoksa il bazında başarılı olduk. Bu çalışmalar olumlu sonuçlar verdi ve vermeye de devam edecektir. Öğrencilerimizi Meslek liselerine göndermede büyük bir başarı yakaladık. Kız Meslek Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi ve Güzel Sanatlar Lisesi gibi okullarımıza öğrenci kolay kolay gitmezken yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde meslek liselerimizde mevcut olarak bir patlama yaşandı. Bu çalışmalar esnasında bizde inandık, basın olarak sizde inandınız ve büyük başarılara imza attık. Ancak yüzde yüz eğitime destek kampanyasında pekte beklediğimiz başarıyı yakalayamadık. Bir derslikte sen yaptır kampanyasında hedefimize ulaşamadık ama öyle zannediyorum ki ileriki yıllarda başlatmış olduğumuz kampanyanın meyveleri gelir. Çünkü okul yaptırmak insanlarımız için en hayırlı işlerden birisidir.” Dedi.

            Beş dakikanı da bana ayır kitap okum kampanyasının benimsenmesinden oldukça mutlu olduğunu ifade eden Büyükfırat; “Başlatmış olduğumuz kampanya öğrencilerle sınırlı kalmayıp aileler, çalışanlar da bu kampanyaya dahil oldu ve hatta Türkiye geneli birçok yere örnek olarak gösterildi. Bazen okul ziyaretlerinde öğrencilere soruyorum en az kitap okudum diyen öğrencinin 20 kitap okuduğunu bazı öğrencilerin 50, bazı öğrencilerin 100 ve hatta abartısız yüzün üstünde kitap okuyan öğrencilerin olduğuna şahit oldum. Kitap okuma kampanyasının ileriki yıllarda çok büyük meyvesini alacağız. Buna yürekten inanıyorum. Toplumun her kesimi bu kampanyayı benimsedi. Bu alışkanlıklar devam ettirilirse, çocuklarımızın özellikle temel becerileri dediğimiz anlayan, sorunu çözen, eleştiren, ilişkilendiren, daha iyi sentez yapabilen, anlayan, sorgulayan, düşünen, karar veren, birlikte iş görme alışkanlığını edinen, beraber çalışma, bilişim teknolojilerini kullanmasını bilen ve dil becerilerini geliştiren bir neslin yetiştirilmesi gerekiyor ki buda eğitim boyutuyla çok önemlidir. Kitap okumak bunları beraberinde getirir. Kitap okumak mutlu olma sanatıdır. Okuduğum bir kitapta şu yazıyordu, eğer bir kişi dört üniversite bitirmiş olsa dahi şayet kitap okuma alışkanlığı yoksa, kitap okumuyorsa bu kişi tahsil hayatını yarıda bırakmış demektir. Bu kadar önemli olan bir konuda çocuklarımızın bizi desteklemeleri, bize katılmaları özellikle basının desteği bizi çok mutlu etmiştir.” Dedi.

Diğer çalışmalarda da yalnız kalmadıklarının altını çizen Büyükfırat; “Rehberlik çalışmaları, Bireysel eğitim konularında, AB Projelerinde, Sosyal ve Kültürel etkinliklerde her zaman yanımızda oldunuz. Ben Türkiye’nin başka yerinde bu kadar destek olunacağına şahit olmadım. O nedenle Adıyamanlı olmaktan büyük gurur duyuyorum. Ben ayrılırken üzülüyorum ancak devlette devamlılık esastır. Bize verilen görevi yapmak zorundayız. Yeni görev yerimle ilgili olarak kendi rızamda söz konusudur. Ama her şeye rağmen buradan ayrılmanın üzüntüsünü yaşıyorum. Adana da bizim ilimiz. Orda da en iyi şeyleri yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Adıyaman ilinde bana verilen desteği bir başka yerde bulabileceğimi tahmin etmiyorum. Gittiğim yer neresi olursa olsun kapılarım her zaman açıktır.” Dedi.

Hayatta başarılı olmanın en büyük kaynağı iyi niyetli olmaktır diyen Büyükfırat; “İyi niyetli başladığınız her işten sonuç alırsınız. Eskilerin bir lafı vardır, “Niyet halis olursa, akıbet hayır olur”. Bu çok güzel bir sözdür. Bu sözü hayatımızın her noktasında uygulamalıyız. Hayat çizgisinde ne zaman nerede olacağımız çok fazla da bizim elimizde değildir. Önemli olan hoş bir seda bırakmaktır. Ben bunu başardıysam ne mutlu bana. Bu güne kadar bilerek hiç kalp kırmadım, kırmamaya da gayret ettim. Öğretmenlerimize de bu konuda duyarlı olmalarını söyledim ki çocuklarımız da iyi bir eğitim alsınlar ve devletimize, milletimize faydalı birer fert olarak yetişsinler. Çağdaş eğitim düzeyine ulaşmamız için herkes üzerine düşeni yapmak zorundadır. Bu ülkede iyi insanlar bu ülke için neler yapması konusunda kendisini sorgulaması lazım, ben bu ülkeye iyi olarak neler katabilirim arayışı içinde olması lazım. Ben bir eğitimci olarak hem Adıyaman için hem ülkemiz için çok büyük başarıların elde edileceğine inanıyorum. Kısmet olursa Pazartesi günü Adıyaman’dan ayrılıp yeni görev yerim olan Adana iline gideceğim. Ben buradan bütün çalışma arkadaşlarım, Adıyamanlılar, Basın kuruluşları, Kurum amirleri ve öğrencilerimizden helallik diliyorum, bende hakkımı helal ediyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP