DOLAR 17,9323 0.16%
EURO 18,3355 0.2%
ALTIN 1.032,58-0,08
BITCOIN 410777-3,69%
Adıyaman
33°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Abdullah Yalçın; “Biz Adıyaman’ı yeniden inşa etmek için varız”

Abdullah Yalçın; “Biz Adıyaman’ı yeniden inşa etmek için varız”

ABONE OL
11 Kasım 2013 18:22
Abdullah Yalçın; “Biz Adıyaman’ı yeniden inşa etmek için varız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

0215212532AK Parti Adıyaman Belediye başkan aday adayı işadamı Aday adayı iş adamı Abdullah Yalçın AK Parti binasında aday adaylığı ile ilgili bir konuşma yaptı.

Kalabalık bir kitle tarafından coşkuyla karşılanan Yalçın belediye başkanlığı noktasında “Cenabı Allah bir insana bir şeyi nasip edecekse bunun önüne kimse engel koyamaz” dedi. 
Mercan Televizyonu ekranlarında Canlı olarak verilen toplantıda Yalçın, parti binasında kalabalık bir partililere yaptığı konuşmada: “Gönül isterdi ki Adıyaman’da ne kadar medya varsa, ne kadar görüntülü televizyon varsa hepsinin burada olmasıydı. Biz bir partiyiz. Biz bir bütünüz. Birliğiz, beraberiz ve kardeşiz. Bunu bozmaya kimsenin hakkı da yoktur. İnanınki ben bu yola çıkarken bu duygularla çıktım. 18 tane benim haricimde belediye başkan aday adayı arkadaşım var. Bu nasip işidir. Bu kısmet işidir dedim. Ben şu işi yaptım ve halloldu diyenlere de sakın aldanmayın. Ben gerçek aktif siyasete 1984 yılında başladım. 1987-88 yıllarında anavatan partisinde gençlik ve il başkanlıkları yaptım. 1999’da da anavatan partisinden belediye başkanı adayı oldum. Yani bundan 14 yıl önce biz belediye başkanlığı yapacağız diye projelerimizi hazırladık. 14 yıl önce projeleri hazır olan elbetteki bugün daha da hazırız. 2003 yılında biz Anavatan Partisinden ayrıldık ve partimiz kapandı.
ABDULLAH Y2004 yılında Ak Partiye bir nefer olarak üye olduk ve 2009 yılında da Ak Partiden belediye başkan aday adayı olduk. Allah nasip etmedi ve başkan olamadık. Başka bir arkadaşımız başkan adayı oldu. Biz o samimiyetimizi ve o ahde vefamızı 2009 yerel seçimlerde de o arkadaşımızın arkasında olduk. Hiçbir zaman aday olmadık diye biz bir kenarda da durmadık. Biz hep birlikte ve beraberlikten yanayız. Bir elin nesi var iki elin sesi var. 2012 yılının zannediyorum 4 Nisan’ında Ak Partinin il kongresinde sağ olsunlar bizleri de uygun görmüşler ve bizde Ak Parti il yönetim kurulu üyesi olarak bu güne kadar göreve devam ediyoruz. Şu anda Ak Parti belediye başkanı aday adaylığı için görevimden ayrıldım fakat aday olsam da olmasam da her zaman ben partimin sonuna kadar yanındayım. Tabi biz bu göreve talip olurken, belediye başkanlığına talip olurken biz hakikaten ismimiz çıksın veya benimde adım geçsin gibi serüvenler yaşamak için yapmıyoruz. Biz Adıyaman’ı yeniden inşa etmek için varız. 5 yıldan beri yerel yönetimlerden sorumlu profesörlerden ben 5 yıl boyunca ders aldım. Bu dersimizi de geçen ay bitirdik şuanda da ben iktisat fakültesi kamu yönetiminin son sınıfında eğitimim halen devam ediyor. Biz beşikten mezara kadar eğitim diyoruz. Avrupa’ya gidenlerimiz var, il dışına çıkanlarımız var. Biz tramvayı getirirken devletin kasasından para kullanmayacağız. Avrupa Birliği hibe fonundan veya yap işlet devret modelinden yaralanacağız. Bugün inanç turizmimiz var. Bu inanç turizmimize ne kadar değer veriyoruz.
ABDULLAH YADaha geçen seneye kadar Adıyamanlımızın birçoğu sahabe-i safvan bin muattal hazretlerini bilmiyordu. Daha geçen sene bir başkasının yapmış olduğu projelerle bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Onlar bizim ceddimiz, onlar bizim atamız, onlar bizim sahabemiz biz onların yüzü gözü hürmetine ayakta kalıyoruz. Bunun için inanç turizmi ile ilgilide büyük projeler yapmamız gerektiğine inanıyorum. İnşallah bu projeleri hayata geçirme fırsatı bizlere verilirse göreceksiniz ki Adıyaman komşu illerinden geri kalmış bir Adıyaman değil onlara her konuda büyük fark atmış bir Adıyaman olacaktır. Dışarıdan gelen turist arkadaşlarımız burada hem eğlenecek hem para harcayacak hem de yatırım dahi yapabilecekler. Eğitimcisinden sağlıkçısına ve çalışan işçilerimiz için dahi projelerimiz var. Bu projeler hayata geçerse herkesin yüzü inşallah gülecektir” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP