DOLAR 17,9235 0.13%
EURO 18,3467 0.16%
ALTIN 1.032,85-0,06
BITCOIN 410552-3,74%
Adıyaman
33°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Adıyaman’a Yeni Yatırımlar Müjdesi Çıktı

Adıyaman’a Yeni Yatırımlar Müjdesi Çıktı

ABONE OL
8 Kasım 2013 12:24
Adıyaman’a Yeni Yatırımlar Müjdesi Çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MECsSAK Parti Adıyaman Milletvekili Dr.M.Murtaza Yetiş Milli Eğitim Bakanlığı’nın Adıyaman ile ilgili ek yatırımları hakkında bilgi verdi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr.M.Murtaza Yetiş Milli Eğitim Bakanlığı’nın Adıyaman ile ilgili ek yatırımları hakkında bilgi verdi. Adıyaman’ı eğitimde hakkettiği yere gelmesi için tespit ettikleri eksikliklerin tamamlanması için büyük bir çaba içinde olduklarını söyleyen Yetiş,” Eğitimde hizmete devam ediyoruz. İlimizin eğitim kalitesini arttırmak ve çocuklarımızı daha kaliteli eğitimle buluşturmak üzere yatırım çalışmalarımız devam ediyor. Bir yandan derslik sayısını arttırıp fiziki yapıları modernize ederken bir taraftan da öğretmen ihtiyacını gidermeye çalışıyoruz. Bugüne kadar gerek MEB gerekse TPAO, TOBB, İller Bankası gibi kuruluşların desteğini almak suretiyle önemli okul yatırımlarını ilimize taşıdık. MEB’nın ek yatırım programına alınan son yatırımlarla birlikte ilçelerimizin okul ihtiyaçlarını önemli ölçüde giderme noktasına geldik. İstenen kaliteyi yakalamak için devlet-okul-aile işbirliğini daha da güçlendirecek çalışmalar yapılmasını, sivil toplum kuruluşlarının eğitim çalışmalarına öneri ve eleştirileriyle, projeleriyle önemli katkılar yapacağına inanıyoruz” dedi.

Programdaki Ek Yatırımlar

Milli eğitim bakanlığı Adıyaman Ek yatırım programında Kahta ilçesinde  24 derslikli ve 200 yataklı pansiyonlu  Kız İmam hatip Lisesi, 16 derslikli Tut İmam Hatip Lisesi, Adıyaman Merkezde 32 derslikli meslek lisesi ve 2 atölye, Merkezde Anadolu Lisesi, Gölbaşı ilçesinde Anadolu lisesi, Besni ilçesinde İmam Hatip lisesi yer alıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP