DOLAR 17,9550 0.07%
EURO 18,5288 -0.08%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 430017-0,59%
Adıyaman
35°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

Adıyaman’ın ‘Hamdi Müdür’ü Rize’ye Atandı

Adıyaman’ın ‘Hamdi Müdür’ü Rize’ye Atandı

ABONE OL
10 Temmuz 2012 10:11
Adıyaman’ın ‘Hamdi Müdür’ü Rize’ye Atandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

hamdr2009 yılında Adıyaman’a atanan ve 3 yıl gibi çok kısa bir sürede Adıyaman’ın en sevilen simaları arasında kendine yer edinen Ordu Fatsalı Hamdi Yamakoğlu’nun, Rize Bank Asya Müdürlüğüne atanması ilde büyük bir üzüntüye sebep oldu.

1 Kasım 2009 yılında atandığı Adıyaman’da gerek sosyal anlamda gerekse mesleğinde çok büyük işlere imza atan, yılladır Adıyaman’da yaşayan ancak birbirlerini tanımayan birçok kişiyi bir araya getiren ve 3 yıl gibi kısa bir sürede herkesin sevgisini kazanıp, ansızın tayini çıkarak Rize’ye gideceği duyulan ve çok kısa sürede ‘kara haber’ misali yayılan Bank Asya Adıyaman Şube Müdürü Hamdi Yamakoğlu’nun ilden ayrılacak olması ilde büyük bir üzüntüye sebep oldu.
Gazetemiz tarafından çok sevildiği Adıyamanlılar için son mesajını vermesini istediğimiz Hamdi Yamakoğlu, giderayak DURUŞ Gazetesi okuyucularına yazdığı mektubunda duygu dolu ifadelere yer verdi. Adıyaman’ı hiçbir zaman unutmayacağını ve dışarıda da bir Adıyamanlı gibi Adıyaman’ı anlatacağını söyleyen Hamdi müdür, Adıyaman için “Sana sahipsizsin diyorlar inşallah sahipsiz kalma güzel Adıyaman’ım…” duasını da ederek Adıyaman’a olan sevgisini dile getirdi.
Samimiyeti ve hoşgörüsü ile hep akıllarda kalacak olan Adıyamanlıların Hamdi müdürünün bilinmeyen en önemli özelliklerinden bir tanesi de koyu bir Adıyamanspor taraftarı olması. 3 yılı bulmayan Adıyaman serüveninde bir sezon Adıyamanspor yöneticiliği de bulunan Hamdi müdürün 2011 yılında En İyi
Adıyamanspor’lu ödülü de bulunuyor.
İşte Adıyamanlıların hiç unutmayacağı Hamdi Müdür’ünün kendileri için kaleme aldığı mektup: “1 Kasım 2009-11 Temmuz 2012 tarihleri arasında Bank Asya Adıyaman Şube Müdürü olarak görev yapmak nasip oldu. İlk müdürlüğümün Adıyaman olması ayrı bir çerçevede değerlendirilmelidir.
25.05.1966 Ordu-Fatsa doğumluyum. 1,5 yaşında iken babamı kaybederek hayata 1-0 mağlup başladım. Mağlup dedim çünkü bu mağlubiyet bana uzun yıllar yokluk ve sefalet içerisinde bir hayat olarak yansımıştır. 22 yıldır bankacılık sektöründe çalışıyorum. 5 Yıl Yapı Kredi, 2 Yıl Toprak Bank ve 15 yıldır Bank Asya’da görev yapıyorum. Evliyim, 14 yaşında bir oğlum ve 8 yaşında bir kızım var. Daha evvel görev yaptığım yerler: İstanbul (Beyoğlu, Levent, Fatih, Şirinevler, Merter, Kadıköy, Üsküdar) 10 yıl, Samsun 7 yıl, Sakarya 3 yıl, Adıyaman 3 yıl ve şimdi inşallah Rize (?) olacak.
Organize ettiğim aksiyonlar:-1984 Fatsa Ticaret Lisesi Mezunu arkadaşlarımı 24.yılından itibaren her yıl Ramazan ve Kurban bayramlarında buluşmalarına vesile oluyorum.
-Geçen 2 yıl boyunca Adıyaman’da ilk kez düzenlenen Bankalar arası Futbol Turnuvası tertip komitesi başkanlığı yaptım,
-2012 yılında Kurumlar arası Valilik Kupası’nda Bankalar Karması takımını kurup teknik sorumluluğunu yapıyorum ve bugün takımımla son kez sahaya çıkıp çeyrek final müsabakasında görev alacağım.
-15 Temmuz 2012 tarihinde polisevinde, Sayın Emniyet Müdürüm ve Defterdarımın da destekleri ile ilk kez Karadenizliler Buluşması gerçekleştirme kararı almıştım ancak ani ortaya çıkan tayinim nedeniyle üzülerek bunu gerçekleştiremeyeceğim.
-2010-2011 futbol sezonunda Adıyamanspor yönetiminde yer aldım ve 2011 yılında En İyi Adıyamansporlu seçildim.
Bu güzel memleketin güzel insanlarından nasıl ayrılacağımı şimdiden kara kara düşünüyorum. 81 il içerisinde Adıyaman’ın bence çok farklı bir yeri ve önemi var ve herkesin bu ili görmesi ve mümkünse yaşaması lazım. “Adıyaman’a bir gelen ağlar bir de giden ağlar” deniyor sanırım bunun anlamını şimdi daha iyi anlamaya başladım. Hep tatlı hatıralarla dolu bu ili unutmayacağım ve gerçek bir Adıyamanlı gibi bu ili her yerde anlatacağım bu vesile ile tüm Güneydoğu’yu Karadeniz’de bir kardeşiniz ve kabul buyurursanız bir hemşeriniz olarak anlatacağım çünkü herkes gerçekleri doğru adresten öğrensin.
Ve tüm Adıyamanlılar için her zaman ve her yerde “BAŞŞIM GÖZZZÜM ÜSTÜNE” diyeceğim.
Son satırdan sonra gözlerimden yaşlar akmaya başladı bu nedenle burada noktalıyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP