DOLAR 11,47750.09%
EURO 12,90220.11%
ALTIN 663,600,21
BITCOIN 643133-2,93%
Adıyaman
14°

AÇIK

06:21

İMSAK'A KALAN SÜRE

Adıyaman 63 Bin Kişi İle Rekor Kırdı

Adıyaman 63 Bin Kişi İle Rekor Kırdı

ABONE OL
21 Şubat 2017 11:51
Adıyaman 63 Bin Kişi İle Rekor Kırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“ SİYASİ HAYATIMDA İLK KEZ ŞAHİT OLUYORUM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplu açılışlar için gittiği şehirlerde en çok kalabalığı şampiyon şehir Adıyaman oluşturdu.

Erdoğan’ın Adıyaman’daki mitinginin öncekilerine kıyasla çok daha kalabalık olduğu konuşulurken referandumdan ise rekor oy beklendiği yinelendi.

Adıyaman’da 706 milyon lira yatırım bedeli olan hizmetlerin açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan teşvik ile ilgili müjdeyi verirken hükümet meydanındaki sayıda belirlendi.

Resmî rakamlar 63 bin Adıyamanlının miting meydanında olduğunu gösterirken 10 bine yakın vatandaşın ise sigara tabakası yüzünden güvenlik noktasından geçemediği ileri sürüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın başta olmak üzere, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ak Parti Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, İ. Halil Fırat ve Salih Fırat’ın da katılımıyla Adıyaman’da Bakanlıklar ve devlet kurumları tarafından yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin arasında; 336 derslik, 900 öğrenci kapasiteli 5 pansiyon, 3 atölye, üniversitede kapalı yüzme havuzu, halı ve çim sahalar, Kâhta spor tesisi, enstitü hizmet ve idari binaları, 2 bin 694 öğrenci kapasiteli 4 öğrenci yurdu, çevre projeleri ve yollar, 2 spor salonu, Gölbaşı, Sincik ve Samsat Devlet Hastaneleri, 2 sağlık evi ve 6 aile sağlığı merkezi, kamu kurumu hizmet binaları, hayvansal ve bitkisel ürün işleme ve paketleme tesisleri, soğuk hava depoları, süt endüstri tesisleri bulunduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende Adıyaman belediyelerin 107 milyon liralık toplam yatırım bedeli olan hizmet ve eserlerinin de açılışını yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konuşmasının bir bölümünde, Mayıs 2015’te buraya geldiğimde, 710 milyon liralık kamu ve özel sektör yatırımının açılışını yapmıştık. Biz ne aldanan olacağız, ne aldatan olacağız. Bugün de farklı alanlarda Adıyaman’a kazandırdığımız 706 milyon lira yatırım bedeli olan hizmetlerin açılışını gerçekleştiriyoruz. İfadelerinin ardından Adıyaman’da yatırım daha fazla olması için Artık Adıyaman teşvik bölgesinde sınıf atlıyor müjdesini verdi. Gece gündüz demeden Adıyaman için çalışan tüm kurum ve kuruluşlarımızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullanırken Adıyamanlının hınca hınç doldurduğu meydanın istatistik bilgileri paylaşıldı. Yaklaşık 63 bin kişinin doldurduğu meydanda 10 bin kişi dışarıda kalırken başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere bakanlar ve milletvekilleri Adıyamanlılara teşekkür etti.

Sosyal medya üzerinden teşekkür mesajları yayınlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “ Teşekkürler Adıyaman” ifadelerini kullanırken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Süleyman Soylu “Siyasi hayatımda böyle bir şeye ilk kez şahit oluyorum… Cumhurbaşkanımızla Adıyaman’dayız Büyük milletimiz yaşlısı genci kadını erkeği çocuğu caddelerde onbinler sevgiyi haykırıyor.”dedi.

“Muhteşemsin Adıyaman” diyen TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “Sadece meydan değil, yollarda dahi mahşeri bir kalabalık vardı. Adıyaman, büyük bir coşku ile Reisi bağrına bastı. Oy aman aman, Burası Adıyaman.”Ak Parti Adıyaman Milletvekillerinden Adnan Boynukara “Adıyaman 16 Nisan günü büyük bir coşkuyla EVET diyeceğini ilan etti. Teşekkürler Adıyaman… Binlerce kez teşekkürler Adıyaman. Allah hepinizden razı olsun…”

Milletvekili İbrahim Halil Fırat ise“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan on binlerin katılımıyla Adıyaman’da ağırlıyoruz. Adıyaman, yine her zaman ki gibi yine destan yazıyor Adıyaman kadını erkeği, yaşlısı genci onbinler olarak Reisine, 16 Nisan için Evet sözünü vererek tarih yazdı. Teşekkürler Adıyaman ol boyunca Adıyamanlı hemşerilerimiz Cumhurbaşkanını bağrına bastı. Bu sevgi anlatılmaz Adıyaman kararını verdi. Medeniyetler şehri Adıyaman, bugün yine muhteşemdi. Cumhurbaşkanımızı yine bağrına bastı. Hemşerilerime gönülden teşekkür ediyorum. Adıyaman sandıkları Evet ile patlatmaya hazır.”

Milletvekili Salih Fırat “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Adıyaman’dan coşkulu karşılama harikasın Adıyaman. Kıymetli Adıyamanlı hemşerilerime Sayın Cumhurbaşkanımızın Adıyaman teşriflerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim.”

İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner “Adıyaman Adıyaman olalı böyle bir kalabalık, böyle bir coşku görmedi. Adıyaman Reis’ine sahip çıktı, yer gök “evetle çınladı.”

Haber: Burhan Işık

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP