DOLAR 17,9391 0.36%
EURO 18,5731 0.82%
ALTIN 1.035,420,56
BITCOIN 4423322,48%
Adıyaman
37°

AÇIK

17:06

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Adıyaman Hukukçular Derneği’nden Trabzonspor Yöneticilerine Sert Tepki

Adıyaman Hukukçular Derneği’nden Trabzonspor Yöneticilerine Sert Tepki

ABONE OL
3 Aralık 2012 12:51
Adıyaman Hukukçular Derneği’nden Trabzonspor Yöneticilerine Sert Tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL

374551 135101179975424 1576970602 nAdıyaman Hukukçular Derneği Başkanı Abdulhamit Dursun, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ve yöneticisi Hasan Yener’in Adıyaman ile ilgili sözlerine sert tepki gösterdi.

Adıyaman Hukukçular Derneği Başkanı Av. Abdulhamit Dursun yaptığı yazılı açıklamada, geçen hafta Beyaz TV’de katıldıkları bir programda muhataplarına yaptıkları eleştirilerde Adıyaman’ı küçük düşürücü ifadeler kullanan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ile Trabzonspor yöneticisi Hasan Yener’i sert bir dille kınadılar.
Hukukçular Derneği Başkanı Dursun açıklamasında, “25 Kasım Pazar günü Beyaz TV’de yayınlanan ‘Beyaz Futbol’ adlı programda gerek Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ve gerekse yöneticisi Hasan Yener, Adıyaman ilini ve Adıyamanspor’u küçümseyici ifadeler kullanmışlardır. Ahlaktan, görgü kurallarından, akıldan ve düşünceden nasibini almamış ve isimlerini bile dile getirmenin gereksiz olduğunu düşündüğümüz bu iki insanlıktan nasibini almamış kişileri tüm Adıyamanlılar adına kınıyoruz. Unutulmamalıdır ki ülkemiz yıllarca böyle cahilce konuşan ve ağzından çıkanı kulağı duymayan, değil bir kulübün başkanlığını ve yöneticiliğini yapacak, düz yolda yürüme becerisinden bile muzdarip kişilerin bilinçsizce ve basiretsizce eylemlerinden dolayı bir türlü barışı ve dostluğu sağlayamamıştır. Ama bizler sahibine bile yaramayan bu şahısların sözlerinin karşılıksız kalmayacağını ifade etmek isteriz. Şerefi, dürüstlüğü, insanlığı, dostluğu, samimiyeti, vatana ve millete bağlılığı ile örnek bir il olan Adıyaman’ımızı küçültücü yorumların yapılması tüm Adıyamanlıları derinden üzmüştür. Bizim şu hususta en ufak bir şüphemiz yoktur ki sadece Adıyaman değil tüm Türkiye ve özellikle de en başta Trabzonlu vatandaşlarımız bu malum iki şahsı bu ifadelerinden dolayı kınamaktadır. Bu noktada yapılan bu yorumların karşılıksız kalmayacağını ve en kısa sürede gerekli hukuki girişimlerde bulunarak malum şahısların cezalandırılmasını Cumhuriyet Başsavcılığına yapacağımız müracaat ile talep edeceğimizi Tüm Adıyaman kamuoyunu bildirmek isteriz” şeklinde sert konuştu. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP