DOLAR 17,9140 -0.05%
EURO 18,3330 0.24%
ALTIN 1.016,930,48
BITCOIN 427898-2,68%
Adıyaman
35°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Adıyaman MMG, Genel İdare Kurulu Toplantısına Katıldı

Adıyaman MMG, Genel İdare Kurulu Toplantısına Katıldı

ABONE OL
31 Ekim 2017 00:48
Adıyaman MMG, Genel İdare Kurulu Toplantısına Katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) Adıyaman Şubesi yönetimi, Diyarbakır şubesinin ev sahipliğinde gerçekleşen 12’inci Dönem Birinci Genel İdare Kurulu toplantısına katıldı.

 

Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) 12’inci Dönem Birinci Genel İdare Kurulu toplantısını Diyarbakır’da gerçekleştirdi.Genel Başkan Osman Balta’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya,geçtiğimiz yıl Ahmet Vechi Yüksek başkanlığında şubeleşenAdıyaman MMG yönetimi de katıldı.

MMG Adıyaman Şube Başkanı Ahmet Vechi Yüksek ile MMG Adıyaman Şubesi yöneticileri Osman Özdemir, Ersin Tekin ve Mustafa Urfalı’nın da katıldığı toplantıda konuşan MMG Genel Başkanı Balta, bu toplantıyı Diyarbakır’da yapmalarının sebebinin Diyarbakır’a verdikleri önemden kaynaklandığını dile getirerek şunları söyledi: “Mimar Mühendisler Grubu olarak bizler, 1996 yılında resmi hüviyetine kavuşmuş olarak bu sene 21’inci yılımızı kutladık. 21’inci yılımızın da çalışma toplantısını yine 21 plakalı vilayetimiz olan Diyarbakır’da yapmayı tercih ettik. Daha önce de birçok şehirde, özellikle İstanbul’da bir araya gelmiş ve birçok faaliyetler gerçekleştirmiştik. Bu senede hem 21’inci yılımız olması münasebetiyle hem de Diyarbakır’ımızın ülkemizin göz nuru, göz bebeği, birlik ve beraberliğimizin simgesi olmasından dolayı bu şehrimizi tercih ettik. Diyarbakır mimari ve tarihi anlamda çok önemli bir şehrimizdir.Burada birçok değişim dönüşüm faaliyetleri var. Kentsel dönüşüm faaliyetleri var.Mimari eserlerin korunması, muhafaza edilmesi, restorasyon çalışmaları var. Bu manada sur içinde Hz. Süleyman bin Halid bin Velid Cami’nin etrafındaki düzenlemelerin gerçekten güzel bir şekilde yapıldığına müşahede ettik. Diğer kalan kısımların da bu şehrin mimarisinin, bu şekilde yapılmasını temenni ediyoruz. Çünkü şehrin özüne paralel bir şekilde, özüne uygun şekilde yapılacak yapılanmalar, kentsel dönüşüm çalışmaları uygun olması gerekir.”

Toplantıyla ilgili değerlendirmede bulunan MMG Adıyaman Şube Başkanı Ahmet Vechi Yüksek ise MMG ailesi olarak ülkenin değerlerine önem verdiklerine dikkat çekerek, “21. yılımızda gerçekleştirdiğimiz 12’inci Dönem Birinci Genel İdare Kurulu toplantısını Diyarbakır’da yapmamız bunun en güzel örneği. Oldukça verimli geçen bu toplantıda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

PHA

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP