DOLAR 17,9037 -0.06%
EURO 18,4073 0.21%
ALTIN 1.018,670,12
BITCOIN 410313-3,49%
Adıyaman
36°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Adıyaman Tarihinde İlk Defa

Adıyaman Tarihinde İlk Defa

ABONE OL
4 Haziran 2017 15:30
Adıyaman Tarihinde İlk Defa
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Öz “Evde Bakım Hizmetlerinde Hedefin Üzerindeyiz”

Adıyaman’da uzun zamandır devam eden ‘Evde Bakım Hizmeti’ bir çok ile örnek teşkil ederken belirlenen hedeflerin de üzerine çıkıldı.

Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz, evde bakım hizmetleri kapsamında Adıyaman tarihinde ilk defa hedefin üzerine çıktıklarını kaydetti.

Evde sağlık hizmetleri hakkında bilgi veren Öz, şunları kaydetti:

“Birçok ilde bulunmayan Palyatif Bakım Merkezleri 4 ayrı Hastanemizde toplam 38 yatak kapasitesiyle hizmete açılmıştır. Merkez ve İlçe Hastanelerimizde 5’i H Tipi, 1’i D Tipi olmak üzere 6 tane Evde Sağlık Hizmetleri Birimlerimizce 1464 hastanın tedavisi gerçekleştirilmiş olup ilimiz tarihinde ilk defa Sağlık Bakanlığımızın belirlediği hedefe ulaşılmıştır. Türkiye’nin birçok ilinde bulunmayan Adli Tıp Birimi Adıyaman Eğitim Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulmuş olup, 2 Yardımcı Doçent halkımıza hizmet vermeye başlamıştır. Böylelikle birçok adli olay hastanemizde neticelendirilerek il dışına sevk ortadan kaldırılmıştır. Türkiye de açılan ilk Yara Bakım Ünitesi olan Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yara Bakım Ünitesi çoğunluğu il dışından olmak üzere birçok hastaya şifa dağıtmaktadır. Sağlık Tesislerimize bağlı 5 Diyaliz Merkezindeki cihaz sayıları arttırılarak 58’e çıkarılmıştır. İlçe ve köylerimizde ikamet eden tüm diyaliz hastalarının hizmet alımı sözleşmesine dahil edilmesi ile sorunsuz bir şekilde ulaşımları sağlanarak tedavi hizmeti almaları mümkün hale getirilmiştir.

Gerger, Sincik ve Göçeri Devlet Hastanelerinde yapılamayan Laboratuvar tetkiklerinin yapılan araç tahsisi vb. düzenlemeler sonrasında günlük olarak Kahta Devlet Hastanesinde yapılabilmesi sağlanmıştır”

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP