DOLAR 17,9563 0.08%
EURO 18,5256 -0.12%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 428836-1,51%
Adıyaman
35°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Adıyaman Üniversitenin Kahta’ya Yapacağı Çok Büyük Katkılar Var

Adıyaman Üniversitenin Kahta’ya Yapacağı Çok Büyük Katkılar Var

ABONE OL
4 Temmuz 2012 11:12
Adıyaman Üniversitenin Kahta’ya Yapacağı Çok Büyük Katkılar Var
0

BEĞENDİM

ABONE OL

kahta 2Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, üniversitenin Kahta’ya yapacağı çok büyük katkılar olduğunu belirterek, Kahtalılardan üniversiteye ve öğrencilere sahip çıkmalarını istedi.

Kahta Meslek Yüksekokulu Genişletilmiş Akademik Kurulu yüksekokulun yeni binasında gerçekleştirildi. Akademik Kurula Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selahattin Bekmez, Prof. Dr. Cemil KARA, Prof. Dr. Ahmet PINARBAŞI ile Kahta MYO öğretim elamanları katıldı. Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Engin ARTAR, akademik kurulda sunumda bulunarak okulun 2011-2012 akademik yılında yaptığı çalışmaları hakkında bilgi verdi. 
Akademik Kuruldan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Adıyaman Üniversitesinin Kahta ilçesine yapacağı çok büyük katkılar olduğunu belirtti. Kahta’nın ileri gelenleriyle, sanayi ve tarım sektöründeki işadamlarıyla bir araya gelerek, nasıl birlikte çalışacaklarını değerlendireceklerini söyledi.
kahta 4Gönüllü, “Üniversitemizin Kahta’ya büyük katkıları olacaktır. Sanayi alanında olsun tarım alanında olsun önemli katkılar verebileceğimize inanıyorum. İlçenin sosyo-ekonomik gelişmesinde üniversite olarak sorumluluklarımızın bilincinde olarak önemli adımlar atılabilir. Bu noktada Kahtalıların da üniversiteye ve öğrencilerine sahip çıkacaklarına ve her türlü desteği vereceklerine inanıyorum. Buraya gelecek öğretim elemanlarına ve öğrencilerine kendi kardeşleri gibi evlatları gibi sahipleneceklerini biliyorum” dedi.
Kahta MYO’nun yeni binasının yol sorununun çözülmesi için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’dan destek istediklerini ve olumlu yanıt aldıklarını kaydeden Rektör Gönüllü, ancak ortaya çıkan kamulaştırma sorununun çözülmesi için arazi sahiplerinin yardımcı olmasını beklediklerini ifade etti. Aksi halde yeni binanın yol sorununun devam edeceğini vurguladı.
Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Devlet konservatuvarının ilk öğrencilerini bu yıl alacağını, bunun için özel yetenek sınavının yapılarak 12 Kız, 12 Erkek olmak üzere toplam 24 öğrencini alındığını da kaydetti.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP