DOLAR 17,9140 -0.05%
EURO 18,3330 0.24%
ALTIN 1.016,930,48
BITCOIN 425777-3,19%
Adıyaman
35°

AÇIK

20:30

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Adıyaman Üniversitesinde Mezuniyet Coşkusu

Adıyaman Üniversitesinde Mezuniyet Coşkusu

ABONE OL
16 Mayıs 2018 14:46
Adıyaman Üniversitesinde Mezuniyet Coşkusu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Üniversitesinde 2017-2018 öğretim yılı sonunda mezun olan Mühendislik Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Sağlık Yüksekokulunda eğitim gören ve diploma almaya hak kazanan öğrenciler düzenlenen mezuniyet töreni ile mezuniyet belgelerini alarak kep fırlattı.

mezuniyet 3

 

Tören, mezun öğrencilerin geçişinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlarken, törenin açılış konuşmasını Üniversiteyi birincilikle bitiren Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü öğrencisi Fatma Betül Ekinci yaptı.

 

Ekinci yaptığı konuşmada “Ben burada 4 yılda çok şey öğrendim. Bir öğrencinin gurbette nasıl rahat ve huzurlu bir şekilde yaşayabileceğini gördüm. Misafirperverliğin en güzelini ve güzel insanları gördüm. Adıyaman Üniversitesinde eğitim görmenin güzelliklerinden faydalandım. İnşallah bizlerde emeği olan ailemiz ve hocalarımızın onur duyacağı bir gelecek inşa etmek için var gücümüzle çalışacağız”dedi.

 

 

Protokol konuşmasında mezun öğrencileri Adıyaman’ın gönüllü birer fahri elçisi olarak gördüğünü belirten Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise öğrencilere seslenerek, “İyi ki Adıyaman’a gelmişsiniz iyi ki misafirimiz olmuşsunuz. Kültürü ve misafirperverliğinin yanı sıra sizler bizlere ailenizin emanetimizsiniz. Bugün emanetleri sahiplerine teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gönül ister ki gitmeyesiniz. Ben sizlere çok güzel bir gelecek diliyorum” dedi.

 

Mezuniyet törenine katılarak öğrencilere ve velilerine seslenen Vali Nurullah Naci Kalkancı ise, Adıyaman Üniversitesinin Türkiye’nin en huzurlu Üniversitesi olduğunu belirterek, “Adıyaman Üniversitesi Türkiye’deki en huzurlu iller arasında ilk sırada yer almaktadır. Bugün bu mezuniyet töreni ile bizleri 40 yıl geriye götürdünüz. Ben de 1984 yılında üniversiteden mezun olduğumda bu heyecanı yaşamıştım. Şunu belirtmek isterim ki hepiniz çok şanslısınız. Çünkü Türkiye’nin en huzurlu üniversitesinde eğitim gördünüz. Eğitim alırken hiç rahatsız olmadığınız bir ortamda eğitim gördünüz. Ailelerinizin gözü arkada kalmadı. Ben sizleri inşallah 2023-2071 hedefine ulaşma noktasında elinden gelen gayreti gösteren bir nesil olarak görmek istiyorum. Her şey gönlünüzce olsun” dedi.

 

 

2017-2018 eğitim öğretim yılının sonunda Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesinden 729, Fen edebiyat Fakültesinden 464, İktisadi ve idari Bilimler Fakültesinden 458, Mühendislik Fakültesinden 176, Devlet Konservatuvarından 24, Beden eğitimi ve Spor Yüksekokulundan 43 ve Sağlık Yüksekokulundan 182 olmak üzere toplamda 2076 öğrenci mezun oldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP