DOLAR 18,2026 0.08%
EURO 18,3009 -0.02%
ALTIN 999,63-0,10
BITCOIN 362863-1,34%
Adıyaman
33°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Adıyaman’da 18 Derslik Modern Okul Yaptırılıyor

Adıyaman’da 18 Derslik Modern Okul Yaptırılıyor

ABONE OL
29 Mayıs 2016 15:53
Adıyaman’da 18 Derslik Modern Okul Yaptırılıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
fatih_okul-temeli_3Adıyaman’da 18 derslikli ilk ve ortaokulunun temeli düzenlenen tören ile atıldı.
Adıyaman’ın Karapınar mahallesinde Süleymaniye İlim ve Kültür Yardım Derneği tarafından yapımına başlanılan ilk ve ortaokulun temeli atıldı. Değerler eğitiminin ağırlıklı olacağı 18 derslikli okul ileri teknolojik alt yapıya sahip, derslikleri, laboratuarları, atölyeleri, spor salonları, kütüphanesi ile modern bir ortamda hizmet verecek.
3186 metrekare alan üzerine yapılacak olan okulun temel atma törenine Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, bazı kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Süleymaniye İlim ve Kültür Yardım Derneği Üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.
Program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kur-an ı Kerim tilaveti ardından Derneğin Yöneticisi Ramazan Köklü konuşarak, “Böyle müstesna ve mutlu bir günde bizleri yalnız bırakmadınız, bizlere güç verdiniz. Bu hizmetlerin gayesi sadece Yüce Rabbimizin rızasını almaktır. Vazifemiz ümmeti Muhammed’in evlatlarına, bütün insanlara, geleceğimizin teminatı olan gençlere maddi ve manevi bakımdan yardımcı olmak, onların vatanına, milletine, bayrağına saygılı birer evlat olmalarını sağlamaktır” dedi.
Daha sonra konuşan Müteahhit Nedim Karakaş ise binayla ilgili bilgi vererek, “3 bin 186 metre kare alan üzerine kurulan okul inşaatının her katı 935 metrekaredir. 5 katlı binamız toplamda 4675 metrekareden oluşmaktadır. Modern teknolojiye göre dizayn edilerek, 18 derslik bulunmaktadır” diye konuştu.
Derneğin Gaziantep Sorumlusu Davut Özdemir ise, eğitimin öneminden bahsederek, derneğin faaliyetlerini anlattı.
Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise, Süleymaniye İlim ve Kültür Derneğimiz, yurtlar yoluyla çok önemli hizmetlerde bulunmaktadır. Şimdide okullaşmayla, öğretmen ve öğrencileriyle inşallah daha güzel hizmetler verecektir. İnşallah buradaki okul entegre bir tesis gibi öğrencilerimize çok faydalar sağlayacaktır. Temelini atacağımız okulda değerler eğitiminin ağırlıklı olmasının önemine işaret ederek, hayırlı olması temennisinde bulundu.
Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü ise, “Eğitimin önemini anlamış bir topluluğun huzurunda olmaktan mutluyum. Eğitim uzun soluklu bir iştir. Eğitimde en önemli unsur ailelerdir. Bu eğitim taşlarının en iyi şekilde konulması lazım. Üniversiteler son halidir. İlk taşların iyi konulması ve temelin sağlam olması lazım” ifadelerini kullandı.
Vali Mahmut Demirtaş ise, “İnanıyorum ki bu okul bittikten sonra bu memlekette milli ve manevi değerlere bağlı çok faydalı nesiller yetiştirecek. Ülkemizi 2023’lere, 2053’lere, 2071’lere taşıyacak nesilleri inşallah bu okullar yetiştirecektir.  Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Allah hayrınızı, hasenatınızı kabul etsin” dedi.
Konuşmaların ardından iki çocuk tarafından “BAYRAK” şiiri okundu. Daha sonra dualar eşliğinde okulun temeli atıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP