DOLAR 18,2042 0.09%
EURO 18,2825 -0.13%
ALTIN 998,54-0,21
BITCOIN 362990-1,52%
Adıyaman
33°

PARÇALI AZ BULUTLU

16:50

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Adıyaman’dan Suriye’ye Gönül Köprüsü

Adıyaman’dan Suriye’ye Gönül Köprüsü

ABONE OL
27 Mayıs 2016 14:06
Adıyaman’dan Suriye’ye Gönül Köprüsü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Suriye'ye Yardım Eli (2)Adıyaman Belediyesi ile Hayrat İnsani Yardım Derneği Adıyaman Temsilciliği arasında, Suriye’deki vatandaşlara ve Bayırbucak Türkmenlerine el uzatmak için Nisan ayında imzalanan işbirliği protokolü ilk meyvesini verdi. Toplanan 5 tır yardım malzemesi düzenlenen törenle Suriye’ye yollandı.

Adıyaman Belediyesi ve Hayrat İnsani Yardım Derneği Adıyaman Şubesi arasında Suriye’deki iç savaş mağdurlarına ve Bayırbucak Türkmenlerine el uzatmak için geçtiğimiz aylarda imzalanan işbirliği protokolü gereği toplanan ilk yardım malzemeleri düzenlenen törenle Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine yollandı.

Adıyaman Valiliği bahçesinde gerçekleşen törene Vali Yardımcısı Levent Öztin, Belediye Başkan Vekili Hasan Demir, Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, TP Bölge Müdürü Salih Bütün, Hayrat İnsani Yardım Derneği Adıyaman Temsilcisi Ahmet Demir, Adıyaman Belediyesi Meclis Üyeleri, Hayrat Vakfı Adıyaman Temsilciliği yöneticileri, STK temsilcileri ve kurum temsilcileri katıldı.

Düzenlenen törende konuşan Hayrat İnsani Yardım Derneği Adıyaman Temsilcisi Ahmet Demir, desteklerinden dolayı Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya teşekkür ederek, “Adıyaman Belediyesi ile Hayrat İnsani Yardım Derneği arasında 9 Nisan 2016 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü gereği Hayrat İnsani Yardım Derneği tarafından toplanacak olan barınma, gıda, giyim, yakacak, tıbbi malzeme gibi yardım malzemelerinin yurtiçi lojistik giderleri ile branda, billboard gibi yerel reklam giderlerinin Adıyaman Belediyesi tarafından üstlenileceğine karar verilmiştir. Desteklerinden dolayı Adıyaman Belediyesine ve Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu beye teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca bu yardımların toplanmasında emeği geçen arkadaşlarımıza ve yardım desteğinde bulunan kardeşlerimize de teşekkür ediyoruz. İkisi Adıyaman, diğerleri ise Kahta, Gölbaşı ve Besni ilçelerinden olmak üzere toplam 5 tır içerisinde su, giyecek ve gıda malzemeleri bulunuyor. Bu yardımın devamında da Adıyaman’da yaşayan ve yardıma muhtaç olan Suriyeli kardeşlerimize de yardım götüreceğiz. Her zaman söylediğimiz gibi Hayran İnsani Yardım Derneği olarak biz bir köprüyüz. Halkımızın yardımlarını Allah rızası için ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Vali Yardımcısı Levent Öztin ise yardımlaşmanın hem dindeki hem de örf ve adetlerdeki önemine dikkat çekerek, “Komşumuzda yangın varken, sıkıntı varken bir mümin kardeşin onlara yardım eli uzatmaması doğru olmazdı. Adıyaman’da da bu duyarlılığı gösteren Adıyaman Belediyemiz ile Hayrat Vakfının topladığı yardımlar bugün yola çıkıyor. Hayra vesile olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Adıyaman Belediyesi Başkan Vekili Hasan Demir ise Suriye’de yaşanan drama Müslümanların duyarsız kalmasının mümkün olamayacağını dile getirerek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Belediyemizin de destekleri ile Hayrat İnsani Yardım Vakfının yoğun gayretleri sayesinde bugün 5 tır yardım malzemesini Suriye’ye yolluyoruz. İnşallah devamı da gelecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından yapılan dualar ve okunan tekbirlerle ikisi Adıyaman diğerleri ise Kahta, Gölbaşı ve Besni ilçelerinden toplanan 5 tır yardım Suriye’nin Bayrıbucak bölgesine gönderildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP