DOLAR 18,0867 0%
EURO 18,2555 -0.17%
ALTIN 1.019,00-0,22
BITCOIN 412524-2,07%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Adıyamanlı Avukatlardan İsrail’e Tepki…

Adıyamanlı Avukatlardan İsrail’e Tepki…

ABONE OL
2 Ocak 2009 22:31
Adıyamanlı Avukatlardan İsrail’e Tepki…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber: A.Kerim Sonkaya
avukatlar (1)İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği saldırıda yüzlerce Filistinli’nin ölmesi ve yaralanması Adıyamanlı avukatlar tarafından protesto edildi.

 

Adıyamanlılar Vakfı Hukuk Komisyonu Başkanı Mehmet Baykurt’un öncülüğünde Adıyamanlılar Kültür Merkezi’nde bir araya gelen vakfın hukuk komisyonu üyeleri Gazze’de yapılan insanlık dışı saldırıyı şiddetle ve nefretle kınadılar. Hukukçular, yapılan saldırının zulüm olduğunu ve bir an önce durdurulması gerektiğini ifade ettiler.

 

Toplantıda konuşan Hukuk Komisyonu Başkanı Av. H.Mehmet Baykurt “Yapılan saldırıda

Kadın, çocuk ve sivil gözetimi yapılmadan bütün insanlar hedef alındığını söyledi.

Baykurt, saldırın kabul edilebilir hiçbir yanının olmadığını belirterek, “İnsanların yaşam, özgürlük ve mutlu olmak hakkı Allah tarafından verilmiştir. Bu haklar başkası tarafından kesinlikle gasp edilemez. Dolayısıyla, hukuk tanımaz insanlık hakkı gözetilmeden yapılan bu katliam bütün insanlığa karşıdır. Bu saldırı ne ilk ne de sondur.

Bütün insanların bu konuda duyarlı olarak, en azından İsrail menşeili mallara karşı boykot

etmeye çağırıyoruz” dedi. Av. H.Mehmet Baykurt ayrıca, Filistin’de deyim yerindeyse tam bir insanlık katliamı yapıldığının altını çizerek “Bu vahşete seyirci kalmamız asla mümkün değildir. Bu katliama bir an önce son verilmelidir. Birleşmiş Milletleri ve tüm toplumları göreve çağırıyor, İsrail’i şiddetle kınıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Toplantıya katılan diğer avukatlar, Av. Hacı Orhan, Av. Abdurrahman Dursun, Av. Ali Yücel, Av. Hüseyin Erdinç, Av. Hasan Köroğlu, Av. Orhan Göçen, Av. Bülent Akbaş, Av. Ahmet Özmen, Av. Ercan Yetkin, Av. Aziz Kılıç, Av. Alparslan Deliceoğlu, Av. Muhammet İbrahim İnan, Av. İbrahim Yıldız, Av. Ender Dicle, Av. Fatih Çetin, Av. Hasan Dicle, Av. Ali Atınç, Adliye Memuru Yusuf Kartal da, Filistinliler’in yalnız olmadığını, maddi ve manevi olarak biz hukukçulara düşen her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını, bu konuda duyarlı olan insan hakları dernekleri, gerek ulusal ve gerekse uluslararası kuruluşları harekete geçirme noktasında her türlü çalışmayı yapacakları yönünde ortak bildiri yayınladılar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP