DOLAR 18,0864 0.04%
EURO 18,2609 -0.09%
ALTIN 1.019,33-0,20
BITCOIN 413124-1,97%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Adıyamanlı Kadınlar Hibe Projesi Hazırlayacak!

Adıyamanlı Kadınlar Hibe Projesi Hazırlayacak!

ABONE OL
23 Aralık 2008 19:21
Adıyamanlı Kadınlar Hibe Projesi Hazırlayacak!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber: Yılmaz Çoban
kadinlarkurulAdıyaman Ticaret ve Sanayi Odası ATSO bünyesinde kurulan ATSO Kadın Kurulu Adıyaman Valisi Ramazan Sodan’ı ziyaret etti.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği çatısı altında toplanan ve 81 ilde örgütlenen Kadın Kurulları çalışmalarını sürdürürken, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde kurulan Kadın Kurulu Vali sodan’dan yeni projeler için destek istedi.

 

Bu yıl ATSO çatısı altında toplanmaya başladık ancak birçok projede faaliyetlerimiz var diyen Adıyaman Kadın Kurulu Başkanı Hayriye Ersoy;” Ticaret ve Sanayi Bakanlığının hibe projelerinden faydalanabilmek için Valilik desteğini istiyoruz” dedi.

 

Ersoy;” Adıyaman’da evde oturan kadın ve genç kızlarımızı mesleki beceri kurslarında eğitip onlara iş imkânı sağlayabilmek için İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) kurarak bu proje kapsamında çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz. Devleti temsilen sizlerin de desteği ile hibe projelerinden yararlanmak ve kadınlarımızın eğitimine destek olmak için buradayız. Adıyaman’da pozitif kadın ayrımcılığı yaparak bütün toplantı, organizasyon ve sosyal faaliyetlerde vb. her yerde kadınlarımızı görmek istiyoruz. Dün sokağa çıkamayan kadınlarımızın artık kendiişleri ve ekonomik özgürlükleri var. Adıyaman kadınları olarak sizlerin desteğini bekliyoruz. Kadınlar her geçen gün daha örgütlü ve sistemli bir çalışmayla sosyal statüsünü değiştirerek toplumdakini yerini sağlamlaştırıyor” şeklinde konuştu.

 

Adıyaman’da kadınların sosyal ve toplumsal statüsünü güçlendirmek için çaba sarf eden sizlere her zaman destek olmaktan mutluluk duyacağım diyen Adıyaman Valisi Ramazan Adıyaman’da kadınların yaptığınız faaliyet ve çalışmalarla ilde istihdam yaratmak adına gösterdikleri gayretlerden duyduğu memnuniyeti ifade eden Sodan;” Kadınlarımızın girişimci ruhu taşıması bizleri de çok mutlu ediyor. Valilik adına her konuda gerekli desteği vereceğimizi bilmenizi istiyorum. Yapacağınız tüm proje ve aktivitelerde Adıyaman Valiliği olarak bütün imkanlarımız dahilinde sizlere destek olacağız” dedi.

 

Adıyaman Valisi Ramazan Sodan’ı ziyaret eden ATSO Kadın Kurulu Başkanı Hayriye Ersoy ve üyelerden Eğitimci Berrin Aslancirit, Avukat, Ferhan Arslan ve Kadın Girişimci Nimet Peri daha sonra topluca hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP