DOLAR 17,9152 0.08%
EURO 18,3280 0.16%
ALTIN 1.030,08-0,31
BITCOIN 411234-4,26%
Adıyaman
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Adıyamanlı Öğrenciler İngilizceyi Yabancı Öğretmenlerden Öğreniyor

Adıyamanlı Öğrenciler İngilizceyi Yabancı Öğretmenlerden Öğreniyor

ABONE OL
7 Ekim 2013 10:01
Adıyamanlı Öğrenciler İngilizceyi Yabancı Öğretmenlerden Öğreniyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

bal4524152Adıyaman’da faaliyet gösteren Özel İkbal İlköğretim Okulu öğrencilerine İngilizceyi daha iyi öğretmek için Amerika ve İngiltere’den 3 tane yabancı öğretmen getirdi.

Özel İkbal İlköğretim Okulu Müdürü Erhan Karabekmez, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu uygulamayı Adıyaman’da ilk defa kendilerinin yaptığını belirterek, öğrencilerde bu şekilde ileride önemli bir alt yapı hazırladıklarını vurguladı.

İkbal Koleji olarak yabancı dili iyi bir şekilde vermeye çalıştıklarını belirten Karabekmez, “Çocuklara burada iyi bir temel oluşturmaya çalışıyoruz. En azından buradan mezun olduklarında lisede ve üniversitede bu alt yapı ile devam etmelerini istiyoruz” dedi.

Öğrenciler için yabancı dil ders saatine artırdıklarını dikkat çeken Karabekmez, bu çalışmalar kapsamında ders saatini 8’den 15 saate çıkardıklarının altını çizdi. Yabancı öğretmenleri öğrencilerin pratik yapmaları için getirdiklerini ifade eden Karabekmez, şunları kaydetti: “Bu amaçla biz ders saatlerimizi artırdık. Şuanda ortalama 8 saat ile 15 saat arasında değişen sınıf gruplarına göre ders saatimiz var. Türk öğretmenlerimiz 7 tanedir. Bunu yeterli görmedik ve 3 tane de yabancı öğretmen takviyesinde bulunduk. Bu 3 öğretmenlerimizden bir tanesi Amerikalı, Bir tanesi İngiliz ve bir tanesi de Suriye asıllı. Öğrencilerimiz gramer yapısına kelime ve cümle yapılarına hakim ama bunun kafiye yapısına dönüştürmeleri gerekiyor. Bizde pratiğe dönüştürme yolunda yapılan çalışmalar kapsamında yabancı hocalarımızı getirdik.”

Amerikalı öğretmen Brayn ise “Adıyaman’da öğrenciler çok iyi. İngilizceyi öğrenmek istiyorlar. Burada Adıyamanlılar öğrenmeli ki İngilizce bu okulda kaynağından öğreniyor. Aileler bu konuda rahat olmalılar” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP