DOLAR 17,9266 0.05%
EURO 18,3336 0.11%
ALTIN 1.031,08-0,23
BITCOIN 409476-4,63%
Adıyaman
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Adıyamanlılar Vakfı Girişimcilik Kursu Başladı

Adıyamanlılar Vakfı Girişimcilik Kursu Başladı

ABONE OL
29 Ekim 2013 14:46
Adıyamanlılar Vakfı Girişimcilik Kursu Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

adyvalar4 (2)Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesi ve KOSGEB işbirliğiyle girişimci adaylara yönelik olarak 72saat sürecek ve ücretsiz verilecek Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başladı.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak, eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları amaçlanıyor. 26 Eylül 2013 tarihinde başlayan ve 18 Kasım 2013 tarihinde sona erecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nde girişimcilik, girişimcinin özellikleri, iş fikri geliştirme süreci, yapılabilirlik (fizibilite), pazar araştırması, pazarlama planı geliştirme, üretim planı geliştirme, yönetim planı geliştirme, finansal plan geliştirme ve iş planı hazırlama konularında bilgiler veriliyor. Girişimcilik Eğitimleri Adıyaman Üniversitesi Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Alkış tarafından verilmektedir.
adyvalar4 (1)30 bin liraya kadar hibe
Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesi ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarı ile tamamlayıp ‘Katılma Belgesi’ alan katılımcılar, işletmelerini kurdukları takdirde iş planlarını hazırlayarak KOSGEB mevzuatı çerçevesinde 30 bin liraya kadar hibe ve 70 bin TL’lik Sabit Yatırım Desteği kapsamında 4 yıl vadeli ve 2 yıldan sonra geri ödemeli destekle beraber toplamda 100 bin TL’lik Yeni Girişimci Desteği’ne başvurma hakkı kazanacaklardır.
Konu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesi Başkanı Murat Demirkol, amaçlarının gençlere yeni istihdam imkanları sağlamak olduğunu dile getirerek, “İşsizlik oranının ülke ortalamasının altında olduğu Adıyaman’da gençlerimize yeni iş imkanları sağlamak amacıyla başlattığımız projemiz Allah’a çok şükür başladı. İnşallah bu kurs ile gençlerimiz kendi işini kurabilir ve ülke ekonomisine katkı sunarlar” dedi.
    

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP