DOLAR 17,9612 0.5%
EURO 18,6052 0.99%
ALTIN 1.038,010,81
BITCOIN 4467104,31%
Adıyaman
37°

AÇIK

20:18

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Adıyamanspor Geçici Yönetiminden Başkan Büyükslan’a Ziyaret

Adıyamanspor Geçici Yönetiminden Başkan Büyükslan’a Ziyaret

ABONE OL
22 Kasım 2012 16:40
Adıyamanspor Geçici Yönetiminden Başkan Büyükslan’a Ziyaret
0

BEĞENDİM

ABONE OL

bldzyrtBir süre önce yapılan kongrede gerekli çoğunluğun sağlanamamasının ardından geçici yönetime devredilen Adıyamanspor yönetimi, Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’ı ziyaret etti.

Başkanlı Makamında gerçekleştirilen ziyarete Adıyamanspor geçici yönetiminden İbrahim Aslan ve İbrahim Dicle ve basın mensupları katıldı.
Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’ın şu ana kadar büyük desteklerini gördüklerini belirten İbrahim Aslan konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi; “1946 yılında kurulan Adıyamanspor’un son iki sene içerisinde yaşadığı maddi ve manevi sıkıntılarından dolayı geçtiğimiz sene üçüncü lige düşmüştü. Bu sene 12 maçta sekiz puan ile ligde sondan üçüncü sırada olmamız nedeniyle mevcut yönetimin istifa kararıyla Adıyaman Valiliği Dernekler Müdürlüğünün yönetimdeki dört arkadaşa sürecin hızlanması ve olağanüstü kongreye götürülmesi için yetkinin bize verilmesinden sonra ilk ziyaretimizi Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’a gerçekleştirdik.
bldztyrttİbrahim Aslan: Başkan Büyükaslan’a, şimdiye kadar takıma verdiği destekten dolayı teşekkür ederiz
Adıyamanspor’un düştüğü durumu tüm Adıyaman kamuoyu bildiği için o konulara çok fazla girmek istemiyorum. Biz bundan sonraki süreçte Adıyamanspor’un Adıyaman iliyle özdeşleştiğini Adıyaman iline ait olduğunu kamuoyu önünde bilinmesi için basın olarak elimizden gelen her türlü desteği vermiştik. Bundan sonraki süreçte de desteği vereceğimizi belirtirken, Sayın Belediye Başkanımızın bu güne kadar Adıyamanspor’a vermiş oldukları tüm desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ederken, bundan sonraki sürecin Adıyamanspor’un bizlerde veya yeni gelecek olan yönetimde olmadığını, başta Adıyaman Valiliği Belediye Başkanlığı Sivil toplum Kuruluşları ve tüm Adıyaman’a ait olduğunu belirtmek istiyoruz.
Bu ziyaretimizin amacı bundan önceki desteklerinden dolayı Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ederken bundan sonraki destekleri içinde Adıyamanspor’un Maddi olarak destek bulamadığı zaman amatör kümeye kadar düşeceğini ve bu gurupta o il ile dışarıdan olan tüm bağların kesileceğini ifade etmek istiyoruz. Bu nedenle Sayın başkanımızın bu süreçten sonrada desteklerinin devam edeceğine inandığımız için yapabileceği her türlü yardımları yapacağına inanıyoruz. Bundan sonraki süreçte Adıyamanspor’un yanında olacağına inandığımız Sayın Başkanımıza bizleri kabul ettikleri için teşekkür ediyoruz.” 
Adıyamanspor’un bir alt lige düşmesinin üzüntü verici olduğuna dikkat çeken Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan: “Uzun yıllar ikinci ligde mücadele eden Adıyamanspor takımımız, geçen sezonda maalesef üçüncü lige düştü. Bütün Adıyamanlı hemşerilerimizi olduğu gibi bizleri de derinden üzdü. Temennimiz ikinci ligden düşmesi değil en azından başa güreşmesiydi ve daha ilerisini de söylemek gerekirse birinci ligde mücadele etmesiydi. 
Ama maalesef olmadı. Tabi bu arada Adıyamanspor’un hem maddi sıkıntıları hem yönetimdeki sıkıntıları da artık gizlenilmez oldu. Yapılan kongrelerde de gerekli çoğunluk sağlanmadığı için iptal olunca kayyuma kaldı. Kayyum neticesinde sayın valimiz tarafından İbrahim Aslan ve İbrahim Dicle’den oluşan ekibe, Adıyamanspor Kulübü yönetilmesi için teslim edildi. Öncelikle arkadaşlarımıza bundan sonraki yapacakları çalışmalardan dolayı başarılar diliyorum.
Bu güne kadar Adıyamanspor’a hizmet eden ki takımımız 1946 yılında kurulmuştur. Bütün kulüp başkanlarını yöneticilerini ve destek kurum kuruluşlara şükranlarımı sunuyorum. Belediye Başkanı Olarak bizim gözbebeğimiz olan Adıyamanspor’umuzu yalnız bırakmayacağız ve desteklerimiz devam edecektir. 
Bu arada kamuoyu ile şunu paylaşmak istiyorum, bütün Adıyamanlı hemşerilerimizin de bu saatten sonra Adıyamanspor’a destek olmalarını bekliyorum.” şeklinde konuştu. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP