DOLAR 17,9550 0.07%
EURO 18,5288 -0.08%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 430017-0,59%
Adıyaman
35°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

Adıyamanspor İçin Çıktı Bir Baba Yiğit

Adıyamanspor İçin Çıktı Bir Baba Yiğit

ABONE OL
10 Temmuz 2012 10:15
Adıyamanspor İçin Çıktı Bir Baba Yiğit
0

BEĞENDİM

ABONE OL

20120709 5876081 9947778582“Adıyamanspor’u iki milyon TL borcu ile almaya hazırım” diyerek hodri meydan diyen Anadolu Radyo, Televizyon ve Gazeteciler Birliği (ARTEG-BİR) Genel Başkanı Ragıp Ersoy, şimdiye kadar hiç kimsenin yapmaya cesaret edemeyeceği bir olaya imza atacağı vurguladı.

“Bu gidişle Adıyamanspor amatör lige düşecek”
Sayıştay’dan müfettişleri çağırarak Adıyamanspor’un bütün defterlerini incelettikten sonra borçları kabul edeceğini belirten ARTEG-BİR Genel Başkanı Ragıp Ersoy sözlerine şöyle devam etti; “Şanlıurfa’da olimpik stad yapıldı. Ve uluslar arası havaalanı açıldı. Gap spor şölenlerini Şanlıurfa elimizden aldı. Ancak hiç kimse bu konuları konuşmadığı gibi kimsenin de umurunda da değil. Bunların ötesinde Adıyamanspor üçüncü lige düştü. Yine kimsenin umurunda değil. Hiçbir siyasetçi, milletvekili, bürokrat, basın ve benim diyen hiçbir insan bu konuları gündemine almıyor. Bu gidişle Adıyamanspor amatör lige düşecek. Suçlu aramanın anlamı yok. Növfel Bozdoğan’ın aday olduğu bir yerde ben aday olmam. Haliyle seçimler üyelerle yapılır. Üye ile yapılan bir kongrede sandık kurulursa yasal anlamda kazanmanız mümkün olmayabilir. Növfel Bozdoğan’ın karşısında olmadığım gibi “Bu işi bıraksın” demiyorum. Adıyamanspor’u iki milyon TL borçla almaya hazırım. Geçmişte birileri Adıyamanspor’u icraya vermedi mi? Paran varsa borcunu verirsin. Paran yoksa ise seni icraya verirler. Kulübün borcu onaylanır, yarın kongre olursa şartsız şekilde takımı borcuyla alırım. Adıyamanspor’un başına geçtiğimde borcun altına imzamı atmayacağım. Çünkü borç kurumun borcudur. Yıllar önce Hüseyin Pektaş kulübü icraya verdiğinde takımın imkanları olduğu için parasını alabildi”
“Bozdoğan’ın takıma talip olan kişiyi desteklemesi gerekir”
Adıyaman eski milletvekili Mahmut Bozkurt’un  “Ben takımı borcu ile alamam” gibi söylemleri doğru değil” diyen ARTEG-BİR Genel Başkanı Ragıp Ersoy, “Növfel Bozdoğan’ın “Karşıma aday çıkarsa bırakırım” gibi söylemleri de doğru değil. Bozdoğan’ın takıma talip olan kişiyi desteklemesi gerekir. Sonuçta aklın yolu birdir. Adıyamanspor kulübü bir dernektir. Ve dernek statüsü ile çalışmaktadır. Şu güne kadar Adıyamanspor’a hiç kimse aidatlarını vermemiştir. Göreve geldikten sonra kulübün bütün üyelerini lav edeceğim. Yönetim kuruluyla oturup üç aylık aidatını ödemeyen üyelerin üyeliğine son vereceğim. Bu zor günde Adıyamanspor’la beraber olmak istiyorum. Kulübün başına geçtikten sonra halkımızdan iki yıl müsaade isteyeceğim. Öte yandan Adıyaman’da bulunan otuz iki amatör takım içerisinden her takımdan en iyi iki futbolcuları Adıyamanspor’a transfer edeceğim. Bir profesyonel futbolcuya 50 ile 100 bin TL vereceğimize ilimizdeki amatör spor kulüplerine her yıl bin TL yardım yapacağız. Bu şekilde amatör spor gelişecektir. Ayrıca bu birliktelik sağlanınca amatör takımların en iyi futbolcularını Adıyamanspor bünyesine katacağım. Ancak bu şekilde spor kalkına bilir. Bizler Galatasaray, Fenerbahçe gibi düşünemeyiz. İlimizde futbolun altyapısı ve iş adamları böyle bir yapıya müsait değil. SANKO grubu Adıyamanspor’a para vermediği zaman takım batıyor. Növfel Bozdoğan ve Habip Bozdoğan benim akrabamdır. Ve rahmetli babalarını hem sayarım hem de severim. Növfel Bozdoğan, “Başarılı olmadı. Adıyamanspor’u bu hale getirdi” gibi eleştirilerim söz konusu olamaz. Bir noktada Növfel Bozdağan kimsenin yapmadığını yapmıştır. Geçmişte yaşanan başarısızlıkları bir tarafa bırakarak Adıyamanspor’un her gün kan kaybetmesine göz yumamam. Bu saatten sonra Adıyamanlı bürokratların, milletvekillerin, siyasilerin, iş adamların yapamadığı bir şeyi hayata geçirerek, kulübün borcunu ibraz ettikten sonra 2 milyon TL borcuyla takımı alacağım. Daha sonra Adıyaman’da bulunan amatör spor kulüp başkanlarını, amatör federasyonunu, taraftar derneğini ve ilimizde geçmişte görev yapan profesyonel ve amatör sporseverlerden fikir alış verişinde bulunacağım” şeklinde konuştu.
“Adıyamanspor’un başına geçtiğim zaman kesinlikle takımı TPAO ve Adıyaman Belediyesi’ne satmayacağım”
Adıyamanspor ve taşra takımlarının bütçelerinin milyon Dolar olmadığı için alt liglere düştüğünü belirten Başkan Ragıp Ersoy şunları söyledi; “Adıyamanspor’a ve spora gönül vermiş olan insanları yeni oluşumumuzun dışında tutamayız. Adıyamanspor’u hep beraber kalkındıracağız. Adıyaman’daki spor malzemesinden tutun kapıcısına ve Adıyamanspor’un kelimesinin ifade eden çocuğa kadar hep beraber hareket edeceğiz. Bu bir entegredir. Adıyaman’da yürekli adam olmadığı gibi işadamları ve milyon Dolarlarla oynayanlar Adıyamanspor’a iki milyon TL vermeye itina ediyorlar. Adıyamanspor’un başına geçtiğim zaman kesinlikle takımı TPAO ve Adıyaman Belediyesi’ne satmayacağım. Çünkü Adıyamanspor halka mal olmuştur ve Adıyamanlınındır. Türkiye’de hiçbir takım borçsuz satılmaz. Görevi devir aldıktan sonra herkesle görüş alış verişinde bulunacağım. Zafer Ersoy ve Ragıp Ersoy tescillidir. En sonunda Adıyamanspor’u biri alacak işte o kişi benim. Milletvekilleri, bürokratları, siyasileri günlerce bekledikten sonra Adıyamanspor’a kimsenin sahip çıkmadığını gördüm. Bu manzara karşısında birkaç kuruş param vardı. O paramı da Adıyamanspor’a harcamaya hazırım. Önemli olan Adıyamanspor’u geçmişine taşımaktır. Adıyamanspor yalnız bırakılamaz. Çünkü Adıyamanspor Adıyaman’ın namusudur
“Spor yöneticiliktir ve işi bilene bırakmak gerekir”
Adıyamanspor’un iki yıllık süre zarfı içerisinde iyi bir alt yapıya ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Ersoy, “Adıyamanspor’u Adıyamanlılardan oluşturursanız Süper lige de çıkarsınız. Birinci lige de. Şanlıurfa spor  bir üst lige çıkıyor da neden Adıyaman spor çıkmasın. Bizimde bir potansiyelimiz var. Spora yabancı bir insan değilim. Spor yöneticiliktir ve işi bilene bırakmak gerekir. Spora gönül vermiş insanlar ve sivil toplum örgütleri takıma destek vermezse başarıya ulaşamazsınız. Bu memlekette yaşayan ve havasını teneffüs eden herkes bu takıma sahip çıkmak zorundadır. Öncelikle hedefim halkın dışında siyasileri ve bürokratları Atatürk Stadyumuna toplayarak, “Adıyamanspor’un ölüsünde ve dirisinde, varlığında ve yokluğunda bu işe varmısınız” diyerek yemin ettirmektir. Böyle bir devasal bir organizasyona imza attıktan sonra bu yemini noterde tasdikinden geçireceğim ve afişle bilbordlara asacağım. Bugün Adıyamanspor’un telefonunu, üye sayısını, üyelerinin kimlerden oluştuğunu bilmiyoruz. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Bu görevi üstlenmek için Adıyamanspor yönetiminden gelecek cevabı bekliyorum” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP