DOLAR 17,9464 0.43%
EURO 18,5726 0.79%
ALTIN 1.033,700,39
BITCOIN 4381072,12%
Adıyaman
35°

AÇIK

20:18

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Adıyamanspor Taraftarı Belirsizlikten Şikayetçi:

Adıyamanspor Taraftarı Belirsizlikten Şikayetçi:

ABONE OL
15 Kasım 2012 16:21
Adıyamanspor Taraftarı Belirsizlikten Şikayetçi:
0

BEĞENDİM

ABONE OL

adyspor12122“Ne Olacak Bu Takımın Hali!”
‘’Bozdoğan Neden Sesiz’
Adıyaman spor Kayyuma Kaldı mı Kalmadı mı?

Geçen hafta gerçekleşen Olağanüstü Kongreden sonra sahipsiz kalan ilin tek profesyonel takımının akıbeti hakkında ilin yetkililerinden bir açıklama bekleyen Adıyamanspor taraftarı, bir an önce güzel bir haber duymak istiyorlar.
Adıyamanspor’un son yönetiminin ortaya koyduğu başarısızlık ve şeffaf olmayan yönetim anlayışından dolayı tepki çekmesi üzerine bırakma kararı aldığı Adıyamanspor’da belirsizlik sürüyor.
İlk olarak 4 Kasım 2012 tarihinde gerçekleşmesi planlanan ancak bazı gerekçelerden dolayı çoğunluk sağlanamadığı için gerçekleştirilemeyen olağan üstü kongrenin bir hafta sonraya ertelenmesi ve bu kongrede de aday çıkmaması üzerine sahipsiz kalan ilin tek profesyonel takımının şu an içinde bulunduğu durum hakkında bilgi isteyen taraftarlar, Vali Mahmut Demirtaş’tan aydınlatıcı bir açıklama bekliyor.
Dernekler Kanununa göre Olağan Üstü Kongrelerde aday çıkmaması üzerine takımın kayyuma kalmayacağı, mevcut yönetimin görevini sürdüreceği yönünde bir karar olduğunun, ancak Adıyamanspor ile ilgili böyle bir bilginin şu an geçerli olup-olmadığını soran taraftarlar, artık her şeyin netleşmesini istiyor. Takımın bu belirsizlikten dolayı ciddi zararlar gördüğünü de sözlerine ekleyen taraftarlar, “Takımdaki yönetim krizinin sonucu olarak bu takım BAL ligine düşmek üzere. Artık ilin yetkilileri biran önce radikal kararlar alıp, ilin tek profesyonel takımını eski yönetimin düşürdüğü bu bataktan kurtarsınlar. Onlardan tek isteğimiz bu” diyerek dert yandılar.
“500 bin TL nerede sayın Bozdoğan?”
Kongreden sonra yaptığı basın açıklamalarında, hakkında iddia edilen 120 bin TL’lik iddia gelirleri ile ilgili olarak böyle bir gelirin olmadığını söyleyen ve takımın kasasına sezon başından bu yana hiç para girmediğini iddia eden Növfel Bozdoğan’a da cevap yollayan taraftarlar, “Basında yer aldığına göre sezon başından bu yana çeşitli sebeplerden dolayı takıma destek olunması amacıyla ve transfer girdileri nedeniyle 500 bin TL’ye yakın bir para bu takımın kasasına girmiş, peki nerede bu para sayın Bozdoğan. Kulübe gelen bütün para birileri tarafından el konulduğu için futbolculara ve teknik heyete para verilemiyor. Durum böyle olunca da bu takım BAL’a düşmemek için mücadele eden bir ekip oluyor. Yazıklar olsun bu takımı bu hale sokanlara” siyerek tepkilerini dile getirdiler.
Daha önce yayımlanan haberlere göre Adıyamanspor’un kasasına sezon başından bu yana gerek TFF’den gerekse reklam ve transfer ücretlerinden dolayı 500 bin TL paranın girdiği iddia edilmişti. Yayımlanan haberlerde; Türkiye Futbol Federasyonu’ndan takımlara yapılan 60 bin TL’lik yardımın yanı sıra, Sanko ile devam eden göğüs reklamından gelen 200 bin TL, AKEDAŞ’tan yapılan önce 30, daha sonra 50 bin TL olan toplam 80 bin TL’lik yardım, Samet Cantürk, Fatih Şerifoğlu ve diğer futbolcuların satışından gelen yaklaşık 160 bin TL’lik gelir ile Adıyamanspor’un kasasına 500 bin TL’ye yakın bir paranın girdiği iddia edilmişti.Adıyamanspor’un kasasına girdiği iddia edilen paraların nereye nasıl harcandığını kamuoyu ile paylaşmayan mevcut yönetimin her gün parasızlıktan ağlamasına isyan eden taraftarlar, Bozdoğan’ın gelir ve gideri tüm ayrıntıları ile kamuoyu ile paylaşmasını beklediklerini ifade ettiler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP