DOLAR 17,9612 0.5%
EURO 18,6052 0.99%
ALTIN 1.038,010,81
BITCOIN 4467104,31%
Adıyaman
37°

AÇIK

20:18

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Adıyamanspor Yönetimi İstifa Etti

Adıyamanspor Yönetimi İstifa Etti

ABONE OL
21 Kasım 2012 16:02
Adıyamanspor Yönetimi İstifa Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adyamanspor (3)Adıyamanspor Basın Sözcüsü Z.Abidin Kıymaz, Adıyamanspor Yönetim Kurulunun toplu olarak istifa ettiğini bildirdi.

Oldukça zor bir sezon geçiren Adıyamanspor’da Yönetim Kurulu Üyelerinin toplu bir şekilde istifa ettiğini Adıyamanspor Sosyal Tesislerinde yaptığı basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuran Adıyamanspor Basın Sözcüsü Z. Abidin Kıymaz, bundan sonraki süreçte kulübü yönetmeye talip olmayı düşünen kişilerin önünü açmak ve sürecin tıkanmaması için Yönetim Kurulu olarak böyle bir karar almayı uygun gördüklerini söyledi. 
Adıyamanspor’un köklü bir geçmişinin olduğuna dikkat çeken Kıymaz; “Adıyamanspor 30 yıllık profesyonel futbol tarihinde kısıtlı imkanlarıyla bugüne kadar acı-tatlı birçok başarıya imza atmış kulübümüz. Köklü geleneği olan bir kulübümüz. Takımımız 2011-2012 futbol sezonunda 2. ligden 3. lige düştü. Çevre illerimizin tamamı büyükşehir oldular. Çevre illerimizde bulunan futbol takımları 1. ligle tanıştılar. Ama maalesef Adıyaman’ımız ekonomik ve sosyal olarak çevre illerin gerisinde kaldı. Bu dönemde de bu yıl Adıyaman’ımızı 3. ligde in azından bu yıl tutup önümüzdeki yıl 2. lige çıkacak güçlü bir ekip oluşturma düşüncesi vardı. Çok kısıtlı zor şartlarda transfer gerçekleştirildi. Bu sezon oluşturduğumuz ekip yaş ortalaması 19 civarında çok ciddi ve genç bir ekipti. 25 kişilik ekibimizin içerisinde 4 futbolcumuz geçen sezondan takıma iştirak etmişlerdi. Diğer tamamı yeni futbolculardan oluşuyordu. İlk haftalar başarısız sonuçlar aldık ama her geçen hafta takımımızda uyum sorunu aşılınca güzel futbol oynamaya başladık. Fakat ekonomik sıkıntılar maddi problemler takımada sirayet etti. Takımımız bir türlü kendine güven kazanamadı güzel futbol oynadı sonuçlara ulaşmakta sıkıntılar yaşıyordu. Biz ekonomik sıkıntıları aşamadık. Bu arada Adıyaman kamuoyundan ve Adıyaman’ı yöneten siyasi ve genel manada yöneticilerde kulübün sorunlarını omuzlama ve işbirliği oluşturmada sorunlar yaşandı. Kulüple idare arasındaki sıkıntıları aşma hususunda başarılı olamadık. Biz takımımızın kendine güven sağlaması arzu ettiğimiz iyi noktalara taşınabilmesi açısından olağanüstü kongre gerçekleştirerek bu kongrede kulübü daha iyi yöneteceğini iddia eden grup ve arkadaşlara imkan tanımayı hedef seçmiştik. Maalesef olağanüstü kongrede de yönetime talip olmayınca bir boşluk oluştu” dedi.
“Bizler gelip geçiciyiz, Adıyamanspor kalıcı”
Basın sözcüsü Kıymaz konuşmasının devamında; “Futbol bir mücadele sürecidir. Bu süreç boşluk kabul etmez. Bizlerde Növfel Bozdoğan ve ekibi olarak bu süreçte sıkıntıların altından kalkma hususunda yalnızlık hissettik. Topluca istifa ederek Adıyaman’ımızı temsil eden Adıyamanspor’umuzu ilimizde futbola katkı sunacak sık sık da eleştiri ve önerileriyle Adıyaman duyarlılığı olan kurum kuruluş ve kişilere de daha rahat çalışma imkanı sağlayabilmek için Növfel Bozdoğan başkanlığında yönetim kurulu olarak hepimiz istifa kararı aldık. Bu istifamızda bundan sonraki süreçte Adıyamanspor kulübünü alacak-yönetecek ve sık sık eleştiriler yapıp bu kulübün hak ettiği yerde olmadığını iddia eden grup ve üyelerimize Adıyamanspor’u yönetme imkanı sağlayacağız. Bu kulüp Növfel Bozdoğan’ın babasının malı değil. Bizler de gelip geçiciyiz Adıyamanspor kalıcı. Kimin yönettiği önemli değil Adıyamanspor’un başarılı olması önemli” dedi.
“Vali ve belediye başkanımıza iş düşüyor”
“Bu manada da bizler istifamızla beraber Adıyamanspor’da görev alacak bundan sonra ki arkadaşlarımıza ve ekiplere bütün imkânlarımızla bize görev düşerse destek olmaya çalışacağız diyerek sözlerini sürdüren Kıymaz, “Şimdi istifamız nedeniyle oluşacak boşluğu süretle Vali Mahmut Demirtaş’ın, Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan’ın ve Adıyaman’ı özellikle iktidar kanadında temsil eden milletvekillerimizin, Ticaret ve Sanayi Odamız, İşadamlarımız Adıyaman duyarlılığı olan kurum ve kuruluşların süratle bir araya gelerek Adıyamanspor’u bulunduğu sıkıntıdan uzaklaştırıp Adıyamanspor’u taraftarlarıyla kucaklaştıracak ve başarıya götürecek bir yönetim ve ekip oluşması için herkesi göreve davet ediyoruz. Benim görev aldığım süre zarfında özellikle basın kuruluşları, STK’lar ve spor dernekleriyle kulüp arasındaki buzların eritilmesi ve ilişkilerin geliştirilmesi hususunda çabalarım oldu. Fakat kulübün içerisinde bulunduğu sorun ve problemler nedeniyle arzu ettiğimiz manada ben şahsen bu amaç ve gayemde başarılı olduğum kanaatinde değilim. Kulübümüzü STK’larla, spor camiasıyla toplumla kaynaştıracak, tribünleri dolduracak bir Adıyamanspor meydana getirmek gerekiyor. Bunun içinde her türlü küslük, ayrılık bir kenara bırakılarak Adıyaman hassasiyeti sporseverlik ruhu etrafında kulübümüze sahip çıkmamız gerekiyor. Bu çalışma sürecimizde özellikle Adıyamansporlu futbolcuların çoğunun Adıyamanlı olmamasına rağmen yurdun değişik bölgelerinden gelip çok cüzi ücretlerle Adıyaman’a olan sevgilerinden, kulüp yöneticilerine olan güvenlerinden dolayı alacaklarını alamamalarına rağmen büyük bir feragatle sahada cansiperane deplasmanda ve burada özveriyle bugüne kadar mücadele ettiler. Ben futbolcularımıza çok teşekkür ediyorum ve bu çocuklara sahip çıkıldığında ara transferde de eksik görülen mevkilere transfer yapıldığında bu ekibin sezonu başarılı bir şekilde götüreceği kanaatindeyim. Ayrıca Adıyaman’ımızın güzide basın kuruluşlarına, temsilcilerine emekçi ve çalışanlarına da Adıyamanspor’umuzun gerek karşılaşmalarına gerek antrenmanlarına gerekse de problemlerine yakın ilgi göstermelerinden dolayı kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizden sonra görev alacak yeni ekibe başarılar diliyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP