DOLAR 18,1064 0.1%
EURO 18,2685 -0.07%
ALTIN 1.021,02-0,04
BITCOIN 412888-1,98%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

ADSYM’den Eski Hükümlülere Destek

ADSYM’den Eski Hükümlülere Destek

ABONE OL
20 Aralık 2008 14:35
ADSYM’den Eski Hükümlülere Destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

korumakurulu9Eski Hükümlü ve Suç Mağdurlarının sosyal, ekonomik ve psikolojik sorunlarına çözüm üretmek amacıyla kurulan Adıyaman Denetim Serbestlik ve Yardım Merkezi (ADSYM) Şube Müdürlüğü kurum üyeleri, temizlik ve özel güvenlik şirket sahipleriyle bir toplantı yaparak, eski hükümlülere ücretsiz sertifika verilmesi için karar aldılar.

Cumhuriyet Başsavcısı ve Koruma Kurulu Başkan Vekili Ferhat Çelik, Başkanlığında toplanan Koruma Kurulu üyeleri, Temizlik ve Özel Güvenlik şirketleri yetkilileri ile yaptıkları toplantıda eski hükümlülere ücretsiz sertifika verilmesi kararı alındı.

Adıyaman Denetim Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya eski hükümlüler, Temizlik ve Özel Güvenlik şirketlerinin yetkilileri çağırıldı.

Adıyaman Denetim Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğünün taleplerine önem verdiklerini ifade eden Özel Güvenlik şirketleri sahipleri “Bize gönderilecek bütün hükümlülerin devlete ödenecek ödeme haricinde bütün masrafı kendimiz karşılayacağız” dediler.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Mehmet Şimşek ise güvenlik sertifikası alacak olan suç mağdurlarına imkânlar ölçüsünde yardımcı olacaklarını belirtti.

 Düzenlenen toplantıda Koruma Kurulu Başkanlığı bünyesinde bugüne kadar yapılan yardımları da gündeme alan Başsavcı Ferhat Çelik, “40 eski hükümlü ve suç mağduruna ayni yardım yapılarak yaklaşık olarak 5 Bin YTL maddi yardım yapılmıştır. 15 eski hükümlü ve suç mağduruna Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı, koruma kurulu başkanlığı, Denetimli Serbestlik, Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü ve İl Emniyet müdürlüğü tarafından giyecek yardımı yapılmıştır.  Koruma kurulu başkanlığı tarafından 35 eski hükümlü ve suç mağduruna 6 Bin YTL maddi yardım yapılmıştır” diye ifade ederek; “Sağlık güvencesi olmayan 15 eski hükümlü ve suç mağduru becerileri ve meslekleri göz önünde bulundurularak ilimizde çeşitli işlere yerleştirilmiştir. 50 eski hükümlü ve suç mağduruna çocukları için eğitim yardımı yapılıp, 10 eski hükümlünün de eğitimleri için kayıtları yaptırılmıştır. 2 suç mağduruna Psiko-Sosyal destek verilip, acil olarak maddi sıkıntılarının giderilmesi için Bin YTL maddi yardımı yapılmıştır. Kurulumuz tarafından 1 eski hükümlünün yaşanılmaz durumda olan evini tamamen yaşanılır duruma getirilerek yaklaşık olarak 7 Bin YTL maddi destek sağlanmıştır. Kurulumuz tarafından 1 eski hükümlüye E sınıfı ehliyet alması için yaklaşık olarak Bin YTL maddi destek sağlanmıştır. Koruma Kurulu başkanlığımız ve paydaş kurumların katkılarıyla hazırlanan ve sona eren seracılık eğitim projesi yapılmış ve 16 eski hükümlüye seracılık eğitimi sertifikası verilmiştir. Kurulumuz tarafından seracılık eğitim sertifikası alan 4 eski hükümlüye SRAP’ tan faydalanmaları için iş yerlerini kurtarmak amacıyla paydaş kurumlarla birlikte iş yeri kurma projesi hazırlanmıştır” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP