DOLAR 17,9666 0.29%
EURO 18,2952 0.26%
ALTIN 1.024,280,14
BITCOIN 4335945,47%
Adıyaman
31°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

AFAD ve Umke’den Vali Demirtaş’a Ziyaret

AFAD ve Umke’den Vali Demirtaş’a Ziyaret

ABONE OL
2 Mart 2015 10:58
AFAD ve Umke’den Vali Demirtaş’a Ziyaret
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülkemizde her yıl AFAD koordinasyonunda kutlanan Sivil Savunma Günü bu yılda Adıyaman’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Kutlama etkinlikleri çerçevesinde, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ, kurum çalışanları ve UMKE Ekipleri ile birlikte Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek, hafta boyunca yapacağı etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Ziyarette, Sivil Savunma Günü kutlama etkinlikleri hakkında Vali Mahmut Demirtaş’a bilgi veren İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ, “Sivil Savunma Teşkilatının kuruluşunun 56’ncı kuruluş yıldönümü ve 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle ilimizde olabilecek doğal afetlere ve depremlere karşı UMKE ve Kızılay işbirliğiyle vatandaşlarımızı bilinçlendirmek amacıyla “Sivil Savunma Haftası” kutlama programı çerçevesinde kamu kuruluşlarında ve okullarımızda tatbikatlar düzenleyeceğiz. Etkinlikler kapsamında, okullarımızda eğitimler verilerek, broşür gibi yayınlar dağıtarak, halkımızı bilinçlendireceğiz”dedi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü çalışanlarının gününü kutlayan Vali Mahmut Demirtaş ise, yaptığı konuşmada,“Doğal afetler önlenemez; ama afetlerin etkisi, yıkıcı sonuçları insan aklı ve emeğinin doğru kullanılması ile en aza indirilebilir. Dünyada sivil savunmanın önemi her geçen gün artıyor. Sivil Savunma Günü nedeniyle İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz, toplumu doğal afetlere karşı bilinçlendirmek ve afetlere hazırlık çalışmalarında farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Bu yılda 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz, UMKE ve Kızılay işbirliğiyle Hükümet Konağı bahçesinde halka açık tanıtım standı açarak, bu stantta broşürler dağıtılıp bilinçlendirme çalışmaları yapılacaktır. Ayrıca etkinlikler kapsamında, bir program çerçevesinde Kahta İMKB Lisesi, Malazgirt Anaokulu ve Adıyaman Kapalı Cezaevinde tatbikatlar düzenlenerek eğitim ve konferanslar verilecektir”dedi.

sivil_savunma_2015_m

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP