DOLAR 17,9387 0.37%
EURO 18,5751 0.83%
ALTIN 1.034,080,43
BITCOIN 4423802,26%
Adıyaman
37°

AÇIK

17:06

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Ağaçlandırma Çalışmalarının Startı Verildi

Ağaçlandırma Çalışmalarının Startı Verildi

ABONE OL
30 Kasım 2012 12:06
Ağaçlandırma Çalışmalarının Startı Verildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

agaclandirma 2012 5Orman ve Su İşleri Bakanlığınca Atatürk Baraj gölüne kıyısı bulunan Adıyaman merkeze bağlı köylerde yapılacak olan ağaçlandırma çalışmalarının startı verildi.

Bilindiği gibi, geçtiğimiz günlerde Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Atatürk Baraj gölüne kıyısı bulunan Adıyaman merkeze bağlı köylerin muhtarlarını Valilik Makamında toplayarak, ağaçlandırma çalışmalarının yapılacağı alanların tespitinin yapılıp, ilgili komisyona bildirilmesi talimatını vermişti. Bugün de Adıyaman Vali Yardımcısı Mehmet Uğur Arslan, beraberinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan, DSİ 203 Şube Müdürü Hakan Kaya, Orman İşletme Müdürü Cemal Evrin ve ilgili komisyon üyeleri ile birlikte merkeze bağlı Akpınar ve Bebek Köyü ile mezralarına giderek, vatandaşlarla ve köy muhtarları ile görüşüp, ağaçlandırma çalışmalarının başlatılacağı alanları tespit ederek, incelemelerde bulundu.
agaclandirma 2012 6Atatürk Barajı Gölüne kıyısı bulunan köylerde ağaçlandırma seferberliği kapsamında bütün kurumları harekete geçirdiklerini belirten Adıyaman Vali Yardımcısı Mehmet Uğur Arslan, “Bugün Akpınar ve Bebek köyümüzde vatandaşlarımız ve köy muhtarlarımız ile görüşmeler yapılarak, 537 ile 542 kodları arasındaki mesafede kalan hazine ile şahıslara ait arazilerde ağaçlandırmaya uygun alanları tespit ederek, incelemelerde bulunduk. Tespit edilen bu alanları sayın Valimizin talimatları ile çok seri bir şekilde ağaçlandırarak, Adıyaman’ı yeşil bir görünüme kavuşturacağız. Bu ağaçlandırma çalışmalarını baraja kıyısı bulunan bütün köylerimizde yapacağız. Amacımız burada hem Adıyaman’ı yeşil bir görünüme kavuşturmak hem de Atatürk Baraj gölüne taşınan rüsubatı önlemektir” dedi.  
İki gruptan oluşan komisyon, bir taraftan ağaçlandırmaya uygun alanları tespit edecek diğer taraftan da belirtilen alanlarda arazisi bulunan vatandaşlarla ve köy muhtarları ile görüşmeler yaparak, bölgenin görsel güzelliğine büyük katkı sağlayacak olan ağaçlandırma faaliyetlerine hız verecek. 
Akpınar köyünde tespit edilen alanlarda incelemelerde bulunan Mehmet Uğur Arslan Başkanlığındaki komisyon heyeti, Köy Muhtarı ile görüşerek, Akpınar Köyü Muhtarının, Akpınar Köyü Baraj kenarında yapılacak olan ağaçlandırma çalışmaları ile birlikte hafta sonları şehrin kavurucu sıcağından ve gürültüsünden kaçan vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte gün boyu zaman harcayabilecekleri sosyal içerikli bir piknik alanı oluşturulmasına ilişkin taleplerini de inceleyip, değerlendirilebilineceği ifade edildi. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP