DOLAR 17,8681 -0.09%
EURO 18,4527 -0.08%
ALTIN 1.027,11-0,25
BITCOIN 4264672,50%
Adıyaman
34°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ahmet Aydın; ‘’Müminler Ancak Kardeştir’’

Ahmet Aydın; ‘’Müminler Ancak Kardeştir’’

ABONE OL
15 Nisan 2013 20:29
Ahmet Aydın; ‘’Müminler Ancak Kardeştir’’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1af1fcb75cAdıyaman Milletvekili AK Parti Grup Başkanvekili Av. Ahmet Aydın, Kutlu doğum haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Adıyaman Milletvekili AK Parti Grup Başkanvekili Av. Ahmet Aydın, Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in kutlu doğumu, bütün âlemleri onurlandırdığı gibi özellikle eşref-i mahlûkat temelinde insanın da onurlandırılması adına insanlık için sonsuz bir rahmet vesilesidir dedi. 
Aydın, Peygamber efendimizin mübarek sünnetinin tam manasıyla anlaşılabilmesi, ahlak ve adaletle bezenmiş hayatının idraki için bu mübarek günler hepimiz için bulunmaz ve eşsiz fırsatlar içermektedir.
Mukaddes dinimiz İslam’ın sonsuz rahmeti ve kutsal kitabımız Kur’an Kerim’in eşsiz rehberliğiyle bu ‘’Kutlu Doğum Haftası’’nda da, günümüzde her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz insan onuruna yaraşır bir hayatı sürdürebilmeninin hikmetini aramaktayız.
Her şeyden evvel insanı yücelten ve onurlandıran Peygamber Efendimizin şeref ve haysiyet üstüne bina olmuş hayatıyla insan onuruna verdiği değerden zerre kadar istifade edebilirsek, kuşkusuz bu günlerin değerini çok daha iyi bir şekilde kavramış olacağız.
Hiç şüphe yok ki, Efendimizin kutlu doğumu vesilesiyle bir kez daha ahlak ve rahmet Peygamberinin davranışlarını özümseyip; insanlığa, hadiselere ve hayata bakışını değerlendirebilirsek bugün dünya üzerinde içinde bulunulan pek çok olumsuz durumun üstesinden gelinebileceği görülecektir. 
Birlik, beraberlik, paylaşım ve barış diyen yüce dinimiz İslam ve mukaddes Peygamberimiz öğütlerinde bugünü görerek bize rehberlik etmişler ve sıkıntılı her türlü yolun aşılmasında insanlık için en faziletli değerleri kazandırmışlardır.
Müminlerin hiçbirinin birbirinden farkının olmadığı ‘’müminler ancak kardeştir’’ diyen yüce kitabımız bize birlik, beraberlik ve kardeşliği öğütlemiş ve Yüce Mevla, aranızda bir kırgınlık varsa düzeltin diye emretmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle, kâinatın efendisi sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’ın kutlu doğumunun insanlığa, tüm İslam âlemi ve milletimize birlik, beraberlik ve barış getirmesi dileğiyle hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’mdan niyaz ederim şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP